پوست و موعمومیویژه

20 اسکراب پا خانگی برای لایه برداری پوست کف پا و روش استفاده

اسکراب پااسکراب پا

بعد از یک روز کاری شلوغ و طولانی به خصوص در تابستان و زمستان پاهای شما خسته می شوند و برای اینکه تمیز و سالم به نظر برسند به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

پیشنهاد ما این است برای اینکه پاها تمیز تر و سالم تر به نظر برسند حداقل هفته ای یک بار از اسکراب پا استفاده کنید.

اسکراب پا چیست؟

اسکراب یا ماسک لایه بردار پا در واقع ترکیب دو یا چند ماده ی طبیعی است که به رفع سلول های مرده پوست کمک کرده و باعث نرم تر و صاف تر شدن پاها، حتی قسمت های خشک و خشن می شود.

در ادامه همراه باشید تا با فواید انواع اسکراب پا و طرز تهیه و نحوه ی استفاده از آن ها در منزل بیشتر آشنا شوید؛

مزایای استفاده از اسکراب پا

  1. اسکراب پا، گردش خون را در پا ها افزایش داده و به کاهش درد کمک می کند
  2. ماساژ پا ها با اسکراب به آرامش ذهنی، جسمی و روحی افراد کمک کرده و استرس و اضطراب را درمان می کند
  3. اسکراپ پا به عنوان یک لایه بردار قوی کف پا عمل کرده و با حذف سلول های مرده به زیبایی و سلامت آن ها کمک می کند
  4. اسکراب پا به درمان درد و خستگی پا به دلیل راه رفتن یا ایستادن برای ساعت های طولانی کمک می کند
  5. ماساژ پا با انواع اسکراب برای انعطاف پذیری بیشتر آن ها مفید می باشد

طرز تهیه و روش استفاده از انواع اسکراب پا خانگی

نکته مهم (تست عدم حساسیت) : پیش از مصرف هرگونه اسکراب بر روی پا ها به ویژه آن هایی که روغن های ضروری دارند، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست بازوی خود و صبر کردن به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

1. نعناع و رزماری

رزماری به کاهش درد و جوان سازی پوست در پا می کند و روغن نعناع به دلیل خواص ضد درد طبیعی که دارد باعث کاهش درد و ناراحتی در پاها می شود.

در یک کاسه بزرگ 1/4 فنجان نمک دریایی یا نمک اپسوم را 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون، 1 قاشق چای خوری روغن نارگیل، 1/2 قاشق چای خوری روغن رزماری و 2 تا 3 قطره روغن نعناع ترکیب کنید و بر روی پا ها و کف پا به خوبی ماساژ دهید.

این اسکراب برای پوست های خشک مناسب می باشد.

2. توت فرنگی و شکر

درست کردن ماسک لایه بردار کف پا با توت فرنگی و شکردرست کردن ماسک لایه بردار کف پا با توت فرنگی و شکر

توت فرنگی به دلیل خواص ضد پیری که دارد به درمان ترک پاشنه پا کمک کرده و پا ها را در برابر اشعه UV نور خورشید محافظت می کند.

2 عدد توت فرنگی تازه را له کنید و با 1/2 فنجان شکر دانه درشت و 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون به خوبی ترکیب کنید. مخلوط را بر روی پا ها بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

این اسکراب برای انواع پوست ها مناسب است.

3. نعناع و نمک اپسوم

روغن نعناع دارای خواص ضد میکروبی و ضد درد طبیعی است که به کاهش خستگی پا ها کمک می کند و روغن زیتون هم به دلیل خواص مرطوب کنندگی که دارد به نرم تر شدن پا ها کمک می کند.

در یک کاسه 1 قاشق سوپ خوری نمک را با 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون و 3 تا 4 قطره روغن نعناع ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

این اسکراب برای تمامی انواع پوست مناسب می باشد.

احتیاط

روغن نعناع آلرژی زا ست، قبل از استفاده از روغن نعناع، ​​مقداری از آن را بر روی بازو بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند تا نسبت به عدم حساسیت نسبت به آن مطمئن شوید.

4. روغن نارگیل و نمک

روش استفاده از اسکراب پاروش استفاده از اسکراب پا

این بهترین اسکراب پا برای درمان ترک پاشنه ی پا محسوب می شود؛ روغن نارگیل به جوان سازی پوست پا کمک کرده و باعث درمان بیماری های پوستی و صاف تر شدن پا ها می شود.

1 فنجان نمک اپسوم را با 1/4 فنجان روغن نارگیل و 3 تا 4 قطره روغن نعناع ترکیب کنید و به مدت 20 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

این اسکراب برای همه ی انواع پوست ها مناسب می باشد.

5. اسطوخودوس و نمک

اسطوخدوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی قوی است که به درمان مشکلات پوستی کمک می کند و به دلیل خواص آرام بخش طبیعی که دارد باعث آرام شدن پا های خسته می شود.

1/2 قاشق چای خوری روغن اسطوخودوس را با 1 فنجان نمک دریایی یا نمک اپسوم، 2 قاشق غذا خوری جوانه گل اسطوخودوس (اختیاری) و 1/2 فنجان روغن زیتون ترکیب کنید. پا ها را مرطوب کرده و این اسکراب را به آرامی بر روی آن ها ماساژ دهید، بگذارید 10-15 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم خوب بشویید.

6. شکر قهوه ای و روغن زیتون

یکی از بهترین و ساده ترین اسکراب های پا همین اسکراب شکر قهوه ای و روغن زیتون است که به ترمیم پوست پا کمک می کند.

1 قاشق غذا خوری شکر قهوه ای را با 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون، 2 قطره روغن بابونه و 1 قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید و بر روی پا ها بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

7. جوش شیرین

اسکراب جوش شیرین، یکی از ساده ترین انواع اسکراب های پا برای رفع خستگی، کاهش درد و درمان قارچ پا ها محسوب می شود.

3 قاشق غذا خوری جوش شیرین را یا 1 قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و بر روی پا ها بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم خوب بشویید.

8. قهوه و شکر

قهوه دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش تورم و درد پا کمک کرده و همچنین برای بهبود گردش خون در پاها مفید می باشد.

2 قاشق غذا خوری پودر قهوه را با 2 قاشق غذا خوری شکر دانه درشت و 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل با هم ترکیب کنید و بر روی پا ها به مدت 15 تا 20 دقیقه خوب ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

9. روغن درخت چای و نعناع

اسکراب پا خانگیاسکراب پا خانگی

روغن های ضروری مانند روغن درخت چای به ترمیم پوست پا کمک می کنند و به دلیل خواص ضد میکروبی که دارند مانع از رشد باکتری ها بر روی پا و بوی بد آن ها می شوند.

1 فنجان نمک اپسوم را با 2-3 قطره روغن درخت چای، 2-3 قطره روغن نعناع و 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون ترکیب کنید و بر روی پا ها بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید و مرطوب کننده بزنید.

توجه داشته باشید که اگر پاشنه های پای شما ترک خورده باشند، این اسکراب ممکن است باعث خارش پا ها شود اما چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

10. عسل و شکر

روغن لیمو به جوان سازی پوست پا کمک می کند و عسل هم به دلیل خواص مرطوب کنندگی طبیعی که دارد باعث نرم تر و صاف تر شدن آن ها می شود.

1 فنجان نمک را با 1 فنجان شکر دانه درشت، 2 قاشق غذا خوری عسل طبیعی، 7-8 قطره روغن لیمو و 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون ترکیب کنید و به مدت 15 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید، بگذارید 5 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

11. آناناس و ماست

آناناس منبع عالی ویتامین C بوده و دارای آنزیم هایی است که سلول های پوست مرده را از بین می برد، ماست هم به صاف تر و زیبا تر شدن پوست پا کمک می کند.

1/2 فنجان آناناس پوره شده را با 1/2 فنجان شکر دانه درشت و 2 قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

12. شیر و شکر

اسید لاکتیک موجود در شیر، سلول های مرده پوست را از بین می برد و روغن نارگیل به دلیل خواص مرطوب کنندگی که دارد به نرم تر شدن پوست پا کمک می کند.

در یک تشت 2 فنجان شیر را با 2 لیوان آب گرم ترکیب کنید و پا ها را به مدت 15 دقیقه در آن بگذارید.

پا ها را بیرون بیاورید و با ترکیب 3 قاشق غذا خوری شکر دانه درشت و 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل خوب ماساژ دهید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

مقداری روغن نارگیل بر روی پا ها بمالید، جوراب بپوشید و بگذارید روغن یک شب بر روی پا ها بماند تا جدب پوست شود.

13. شکر و وانیل

این اسکراب پا به رفع سلول های مرده پوست کمک کرده و باعث مرطوب شدن آن ها می شود؛ روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده برای پوست عمل می کند و وانیل به دلیل خواص ضد میکروبی قوی که دارد برای درمان عفونت های پوستی پا مفید است.

1 قاشق چای خوری اسانس وانیل را با 1 فنجان شکر دانه درشت و 1/2 فنجان روغن نارگیل ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

14. بلغور جو دوسر

جو دوسر یک لایه بردار عالی است و وقتی که با نمک اپسوم و جوش شیرین ترکیب شود به رفع خستگی پا ها و درمان خارش آن ها کمک می کند.

2 قاشق غذا خوری نمک اپسوم را با 2 قاشق چای خوری بلغور جو دوسر، 1 قاشق چای خوری جوش شیرین و 2-3 قاشق غذا خوری آب ترکیب کنید، به مدت 10 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

15. سیب و پرتقال و شکر

اسکراب سیب و پرتقال و شکر یکی از بهترین اسکراب های پا برای جوان سازی پوست و رفع بوی بد پا ها می باشد.

1 فنجان شکر دانه درشت را با 1/2 فنجان روغن نارگیل، 2-3 قطره روغن پرتقال و 2-3 قطره روغن سیب ترکیب کنید و به مدت 5 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید. بگذارید 15-20 دقیقه بماند و سپس پا ها را با آب گرم خوب بشویید.

16. هلو و شکر

اسکراب هلو به روشن تر شدن و سفید تر شدن رنگ پوست و رفع بوی بد پا ها کمک می کند.

1/2 فنجان روغن زیتون را با 1 فنجان شکر دانه درشت و 2-3 قطره روغن هلو ترکیب کنید و به مدت 10 دقیقه بر روی پا ها بمالید، بگذارید 15-20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

17. شکر و ادویه ها

این اسکراب برای از بین بردن لکه های پوست پا و رفع بوی بد آن ها مفید می باشد.

1/2 قاشق چای خوری پودر دارچین را با 1/2 قاشق چای خوری پودر جوز هندی، 1/2 قاشق چای خوری ادویه کدو تنبل (یک ادویه ترکیب از دارچین، جوز هندی، زنجبیل، فلفل فرنگی و میخک صد پر)، 1/4 فنجان شکر سفید، 1 فنجان شکر قهوه ای و 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل ترکیب کنید.

پا ها را به مدت 10 تا 15 دقیقه با این اسکراب ماساژ دهید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

این اسکراب برای انواع مختلف پوست مناسب است.

18. لیمو ترش و شکر

لیمو ترش به رفع سلول های مرده پوست پا کمک می کند و روغن نارگیل به دلیل خواص مرطوب کنندگی که دارد برای نرم تر کردن آن ها مفید است.

1/4 فنجان روغن نارگیل را با 2 فنجان شکر دانه درشت، 9-10 قطره روغن لیمو ترش و 1/2 قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و به مدت 5 دقیقه بر روی پا ها ماساژ دهید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

منابع : stylecraze


(1) 20 اسکراب پا خانگی برای لایه برداری پوست کف پا روش استفاده
20 اسکراب پا خانگی برای لایه برداری پوست کف پا روش استفاده


(2) مزایا معایب و نحوه استفاده از ماسک لایه بردار کف پا
مزایا معایب و نحوه استفاده از ماسک لایه بردار کف پا


(3) طرز تهیه انواع ماسک پا و لایه بردار پوست پا خانگی
طرز تهیه انواع ماسک پا و لایه بردار پوست پا خانگی


(4) چند اسکراب سادهی خانگی برای داشتن پاهایی زیبا - کلینیک زیبایی کرج
چند اسکراب سادهی خانگی برای داشتن پاهایی زیبا - کلینیک زیبایی کرج


(5) روش اسکراب پا در منزل برای رفع زبری و خشک بودن پوست پا
روش اسکراب پا در منزل برای رفع زبری و خشک بودن پوست پا


(6) روش اسکراب کردن کف پا در خانه Yasaman
روش اسکراب کردن کف پا در خانه Yasaman


(7) بهترین ماسک خانگی برای زیبایی پوست پا ها و لایه برداری - فروشگاه اینترنتی زیپلین
بهترین ماسک خانگی برای زیبایی پوست پا ها و لایه برداری - فروشگاه اینترنتی زیپلین


(8) 8 اسکراب خانگی عالی برای ماساژ پاها - مجله اینترنتی نیلگون
8 اسکراب خانگی عالی برای ماساژ پاها - مجله اینترنتی نیلگون


(9) 19 اسکراب خانگی برای رفع خشکی و زبری پوست پا دیجیکالا مگ
19 اسکراب خانگی برای رفع خشکی و زبری پوست پا دیجیکالا مگ


(10) 9 روش خانگی از بین بردن پوست مرده پا دونفره
9 روش خانگی از بین بردن پوست مرده پا دونفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + بیست =

دکمه بازگشت به بالا