سلامت و پزشکیعمومیویژه

فواید طناب زدن برای لاغری، کالری سوزی و استقامت بدن

فواید فراوان طناب زدن برای کاهش وزن و لاغری همراه با افزایش استقامت بدن

در طول تمرین‌تان، طناب زدن را فراموش نکنید. طناب زدن یک روش مؤثر برای ساخت سرعت، چابکی و استقامت است. ورزشکاران حرفه‌ای برای تقویت پاها، ساخت استقامت در هنگام دویدن و قوی‌تر نگه داشتن عضلاتی که هنگام دویدن استفاده می‌کنند (آن هم با برخورد کمتر)، طناب زدن را به برنامه تمرینی‌شان اضافه می‌کنند.

فواید طناب زدن برای لاغری، کالری سوزی و استقامت بدنفواید طناب زدن برای لاغری، کالری سوزی و استقامت بدن

همچنین، طناب زدن به حفظ همآهنگی و تعادل کمک می‌کند. به همین دلیل است که روال تناسب اندام ورزشکاران حرفه ای مانند بوکسرها، بازیکنان بسکتبال، بازیکنان فوتبال و قهرمانان دوی سرعت، بدون طناب زدن کامل نیست. هر نوع ورزشی که مستلزم حرکت سریع پاها باشد، از طناب زدن به عنوان بخشی از تمریناتش استفاده می‌کند.

فواید طناب زدن

پریدن از طناب، عضلات پشت ساق پا، چهار سر و سرین را هدف می‌گیرد. همچنین قفسه‌ی سینه، پشت، شانه ها و سه سر را درگیر می‌کند. از آنجا که تمام این گروه‌های عضلانی در هنگام پریدن از طناب، درگیر می شوند. این تمرین به شما کمک خواهد کرد که به مرور زمان قدرت ، استقامت و تعادل بسازید که تمام آن‌ها در هنگام دویدن،مهم هستند. در واقع با توجه به International Sports Conditioning Association، پریدن از طناب معادل دویدن است. شما درهر دقیقه‌ای که طناب می‌زنید، 12 تا 15 کیلوکالری می‌سوزانید.

به علاوه، استفاده سریع از پاها در طناب زدن، به بهبود عملکرد یک دونده کمک می‌کند. بنابراین اگر یک دونده‌ی رقابتی هستید، طناب زدن قطعا به نفع‌تان خواهد بود. از سویی دیگر، دوندگان استقامت نیز می‌توانند از طناب زدن سود ببرند زیرا به بهبود پوسچر کمک می‌کند. به عنوان مثال اگر شما عادت دارید که با پشت قوز کرده یا شانه‌های گرد بدوید، طناب زدن را امتحان کنید. این تمرین به بالاتنه شما می‌آموزد که با صاف کردن ستون فقرات، خودش را در وضعیت ایده‌آل نگه دارد.

اگر شما نگران ضربه وارد شده بر زانوها در هنگام طناب زدن هستید، باید بدانید که این ضربه یا برخورد، به مراتب کمتر از آهسته دویدن یا دوی سرعت است. پریدن از طناب عمدتا یک ورزش تحمل کننده‌ی وزن است اما به دلیل حرکت استاتیک، با زانوها و مفاصل بسیارمهربان‌تر می‌باشد.

اضافه کردن طناب زدن به تمرینات چندگانه (Cross)

تمرین چندگانه (کراس) به معنای به کارگیری انواع مختلف تمرینات تناسب اندام در یک تمرین است. این تمرین معمولا توسط ورزشکاران حرفه‌ای انجام می‌شود، اما هر فردی که به تناسب اندام علاقمند باشد نیز می‌تواند برای انجام یک تمرین همه جانبه و کامل، آن را امتحان کند. شما با استراحت دادن به عضلات خسته‌تان از طریق تمرین چندگانه، به سرعت قدرت و عملکردتان را بهبود می‌بخشید. تمرین چندگانه به بهبود سیستم قلبی عروقی و افزایش استقامت شما کمک می‌کند تا به راحتی از یک تمرین به تمرین دیگر بروید.

چرا باید همین امروز طناب زدن را شروع کنید

به نظر می‌رسد که طناب زدن بسیار آسان است و هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد.اما این تمرین، چندین گروه عضلانی را به کار می‌گیرد و سریع‌تر کالری می‌سوزاند. کلید توانایی این تمرین برای بهبود تعادل و همآهنگی فرد، استفاده از پاها برای پریدن از طناب است.
مطلب مرتبط: تمرین با کمک وزن بدن برای چاق‌ها

پریدن از طناب، فواید سلامتی و تناسب اندام بسیاری دارد. تصور کنید که بدون یک باشگاه خانگی، وزن کم می‌کنید و عملکردتان را بهبود می بخشید. این اساسا همان کاری است که پریدن از روی طناب انجام می‌دهد. طناب زدن، یک تمرین ساده، سرگرم کننده و مؤثر است و شما نیازی به خریدن تجهیزات بزرگ بدنسازی ندارید. بنابراین همیشه طناب پرش را در ساک باشگاه‌تان داشته باشید و به دنبال راه‌هایی باشید که خارج از باشگاه، از آن استفاده کنید. شما می‌توانید تقریبا در هر جا و هر مکانی از طناب بپرید. به عنوان مثال می‌توانید در هنگامیکه منتظر اتوبوس هستید، طناب بزنید یا وقتی برنامه مورد علاقه‌تان را می‌بینید و … . می‌توانید هر چقدر که می خواهید خلاقیت به خرج دهید. / فیتنس مگزین


(1) فواید طناب زدن برای لاغری، کالری سوزی و استقامت بدن
فواید طناب زدن برای لاغری، کالری سوزی و استقامت بدن


(2) طناب زدن برای لاغری - مطلب دقیق
طناب زدن برای لاغری - مطلب دقیق


(3) علم ورزش بهترین برنامه طناب زدن برای لاغری و کاهش وزن
علم ورزش بهترین برنامه طناب زدن برای لاغری و کاهش وزن


(4) 7 فایده مهم طناب زدن نکات مهم و محدودیتهای آن کوئیک فیت
7 فایده مهم طناب زدن نکات مهم و محدودیتهای آن کوئیک فیت


(5) طناب زدن کجای بدن را لاغر میکند - مطلب دقیق
طناب زدن کجای بدن را لاغر میکند - مطلب دقیق


(6) طناب زدن برای لاغری فواید طناب زدن برای چربی شکم
طناب زدن برای لاغری فواید طناب زدن برای چربی شکم


(7) طناب زدن چه فوایدی دارد و چقدر کالری می سوزاند
طناب زدن چه فوایدی دارد و چقدر کالری می سوزاند


(8) علم ورزش بهترین فواید طناب زدن و اصول طناب زدن
علم ورزش بهترین فواید طناب زدن و اصول طناب زدن


(9) هر هزار تا طناب زدن چقدر کالری میسوزاند سوزاندن کالری به کمک طناب زدن ورزش بلاگ
هر هزار تا طناب زدن چقدر کالری میسوزاند سوزاندن کالری به کمک طناب زدن ورزش بلاگ


(10) خواص و فواید عالی طناب زدن و معرفی روش صحیح انواع طناب زنی
خواص و فواید عالی طناب زدن و معرفی روش صحیح انواع طناب زنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا