عمومی

کونامی توسعهدهندگان مستقل را به بازیسازی بر اساس فرنچایزهایش دعوت میکند

کونامی توسعه‌دهندگان مستقل را به بازی‌سازی بر اساس فرنچایزهایش دعوت می‌کند

کونامی از توسعه‌دهندگان مستقل خواسته برای شرکت کردن در مسابقه بازی‌سازی خود، از بازی‌های قدیمی این کمپانی استفاده کنند.

این اواخر شایعات زیادی درباره کونامی منتشر می‌شد و انتظار می‌رفت که به صورت فعال‌تری در زمینه بازی سازی فعالیت کنند. از شایعه بازگشت کسلوانیا گرفته تا سایلنت هیل. اکنون کونامی در اقدامی غافلگیرانه، توسعه‌دهندگان مستقل را به رقابت با استفاده از بازی‌های قدیمی خودش دعوت کرده است. شرکت‌کنندگان باید از روی بازی‌های قدیمی کونامی، یک بازی جدید درست کنند.

این مسابقه با همکاری یک کمپانی مانگای شوئیشا برگزار شده است. این مسابقه، با هدف پشتیبانی از استودیوهای کوچک و پیدا کردن استعدادهای جدید برگزار شده است. این استودیوها حتی می‌توانند با کمک یکدیگر بازی مورد نظر را بسازند. شوئیشا نیز در این میان به آن‌ها همه جوره کمک خواهد کرد. بازی‌سازان می‌توانند به افراد بااستعداد دیگر، برنامه‌ها، صداپیشه‌ها، طراح‌های بازی و هنرمندان و…. دسترسی داشته باشند. با حمایت مالی کونامی، این دو کمپانی یک مسابقه به نام بازی اکشن و تیراندازی به راه انداخته‌اند.

در این مسابقه، استودیوها باید با اسنفاده از یکی از بازی‌های اکشن یا تیراندازی قدیمی کونامی، یک بازی جدید بسازد. قوانین مسابقه نیز ازادی عمل زیادی به آن‌ها داده است. بازی‌سازان می‌توانند بازی را بازسازی کنند، دنباله‌اش را بسازند، یا حتی یک بازی کاملا متفاوت را بر اساس یک شخصیت یا مکانیک طراحی کنند. قوانین حتی اجازه اضافه کردن ژانرهای جدید به این بازی‌ها را می‌دهد.

در لیست بازی‌های مسابقه، نام 80 بازی به چشم می‌خورد که بازی سازان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. از این بین، نام بازی‌های کلاسیکی همچون: گرادیوس، نایتمر، گوئمون و استار سولجر دیده می‌شود. جوایز مسابقه نیز به چند صورت است:

  • جوایز نقدی
  • اهدای جام
  • دریافت پیشنهاد برای رسمی شدن و انتشار توسط کونامی

همچنین بعضی از برنده‌ها، پشتیبانی‌های دیگری مانند سرمایه گذاری، نظارت و کمک کونامی را دریافت خواهند کرد.

اکنون با توجه به شایعاتی که حول کونامی می‌چرخید، زمان مناسبی برای بازگرداندن توجهش به متال گیر سالید یا سایلنت هیل است. حالا هم که به لطف این مسابقه، بسیاری از عناوین قدیمی‌اش را می‌تواند با رنگ و لعاب جدیدی بدون دخالت مستقیم به عرصه برگرداند. از طرفی دیگر استودیوهای کوچک نیز با شرکت در این مسابقه، می‌توانند خودی نشان دهند. معامله‌ی دوسر بردی است که در آن، کونامی سود بیشتری می‌برد.

این مسابقه تا 17 دی ماه ادامه دارد.


(1) جشنواره بازیسازان مستقل ایران فراخون ارسال اثر به پنجمین دوره جشنواره بازیسازان مستقل ایران آغاز شد
جشنواره بازیسازان مستقل ایران فراخون ارسال اثر به پنجمین دوره جشنواره بازیسازان مستقل ایران آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا