عمومی

10 نکته که باید پیش از شروع بازی New World بدانید

آیا به دنبال راهنمای کاربردی برای بازی New World می‌گردید؟ New World به عنوان جدیدترین بازی MMO شرکت آمازون، شما را به جستجو و کاوش در سرزمین Aeternum فرا می‌خواند. پس با همراه باشید.

New World به واسطه مکانیسم‌های متنوع و گسترده برای مبارزه و ساخت و ساز، یکی از پیچیده‌ترین بازی‌های MMO به شمار می‌آید و فراگیری اصول آن، آسان نیست. تاکنون بازیکنان بسیاری New World را تجربه نموده‌اند؛ نسخه بتا در ماه ژوئن بیش از 200000 بازیکن آنلاین داشت. اگر شانس امتحان نسخه بتا را پیش از عرضه رسمی نداشته‌اید، احتمالا چیزی از اصول و مکانیک حاکم بر بازی نمی‌دانید. در این مقاله به 10 نکته اشاره نموده‌ایم که پیش از شروع New World بایستی بدانید.

ترکیب سلاح‌های دلخواهتان را به کار بگیرید


خوشبختانه دایره انتخاب اسلحه‌ها در New World بسیار وسیع است و همچنین محدود به انتخاب کلاس تسلیحاتی خاصی نیستید. این بدان معناست که می‌توانید ترکیب سلاح‌های دلخواهتان را به کار بگیرید. به عنوان مثال، ممکن است ترکیب شمشیر و کمان را برگزینید و یا از تبر و عصای Life Staff استفاده کنید.

به مرور با افزایش میزان استفاده از هر سلاح، به قابلیت‌های فعال (Active) و منفعل (Passive) آن دست خواهید یافت. ممکن است در ابتدای بازی، بیشتر تمرکز شما صرف بهبود توانمندی‌های یک سلاح صرف شود اما بایستی بدانید که رمز موفقیت شما در مبارزات New World، استفاده از ترکیب مناسبی از سلاح‌ها است نه بهره‌گیری از یک اسلحه فوق قدرتمند.

مراقب وزن خود باشید!


شاید وسوسه شوید برای کاهش آسیب‌پذیری در مقابل حملات از زره‌ سنگینی استفاده کنید اما وزن زره در New World به شدت بر توانمندی‌های حرکتی شما اثرگذار است. البته ممکن است حتی با دانستن این نکته نیز بخواهید چابکی را فدای قدرت دفاعی کنید و از زرهی سنگین استفاده نمایید اما اگر به دنبال سبک بازی پر جنب و جوش هستید، به دنبال زره سبک‌تر (و ضعیف‌تر) باشید.

علاوه بر زره، نوع و تعداد آیتم‌هایی که حمل می‌کنید نیز بر وزن کاراکتر شما اثرگذار است. با حمل موارد اضافی، خود را بیش از حد کند و سنگین نکنید و چیزهایی را که لازم ندارید، در انبار نگه دارید.

استهلاک وسایل خود را جدی بگیرید


ابزار و ادوات در New World پس از هر بار استفاده، تا حدی دچار استهلاک می‌شوند و دوام و کارآیی خود را از دست می‌دهند. بنابراین مرتبا آن‌ها را چک کنید تا مطمئن شوید مستهلک و غیر قابل استفاده نشوند. با صرف کمی طلا و همچنین قطعات یدکی‌ می‌توانید ابزار خود را تعمیر کنید. در New World قادرید اجزای ادوات و وسایلی را که به آن‌ها نیازی ندارید، از هم جدا کنید و هرکدام را به عنوان قطعه یدکی برای تعمیرات استفاده نمایید. همچنین اگر تعدادی زیادی قطعه یدکی روی دستتان مانده است، آن‌ها را در Trading Posts در ازای دریافت مقادیری طلا به فروش برسانید.

به دنبال کسب توانایی جابجایی سریع باشید


حین نخستین گشت‌وگذارهای خود در New World شهرکی بزرگ خواهید یافت که ممکن است جستجو در آن زمان زیادی بطلبد اما به فعال شدن قابلیت جابجایی سریع (Fast Travel) می‌ارزد. Fast Travel از ارکان موفقیت در New World است چرا که بعضی از منابع، فقط در مناطق دور افتاده نقشه یافت می‌شوند که رسیدن به آن‌ها در حالت عادی بسیار زمان‌بر است.

برای کاهش زمان سفرهای خود از قابلیت Inn Recall استفاده کنید


قابلیت Inn Recall برای کاهش زمان سفرها، در واقع همان سنگ جادوی WoW’s hearthstone است که با بکارگیری آن در یک مسافرخانه، می‌توانید هرکجا که باشید، تله‌پورت کنید و به یکباره به آن مسافرخانه منتقل شوید. این سبب کاهش چشمگیر در مدت زمان سفرهای شما می‌گردد و در هر مسافرخانه قابل اجراست، البته در هر لحظه فقط برای یک مسافرخانه در دسترس خواهد بود.

موارد استفاده از Inn Recall صرفا به مسافرخانه‌ها محدود نمی‌شود؛ در صورت در اختیار داشتن منابع لازم، قادرید هرکجای نقشه بازی برای خود کمپ بسازید و قابلیت Inn Recall را برای آن فعال کنید. همچنین اگر به سطح 15 دست یابید، می‌توانید کمپ خود را ارتقاء دهید و از آن به عنوان مکانی برای ساخت و ساز تجهیزات استفاده نمایید.

سریعا شروع به ساخت و ساز تجهیزات مورد نیاز خود کنید


دست به کار شوید و تجهیزات مورد نیاز خود را بسازید یا ارتقاء دهید؛ این یکی از نکات مهم برای پیشرفت در New World است. البته، ساخت و ساز تجهیزات معمولا برای بازیکنانی که درجه بالاتری دارند کاربردی‌تر است چرا که آن‌ها به منابع بهتر و بیشتری دسترسی دارند اما به طور کلی، تلاشی سودمند خواهد بود چرا که اگر چیزی را خودتان نسازید، بایستی برای در اختیار گرفتن آن از طلا و پاداش‌های درون بازی استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر نیاز به سلاح دوربرد دارید، بهتر است خودتان اقدام به ساختن گلوله کنید. همچنین قادرید در Trading Posts اقلامی را که ساخته‌اید، در قبال دریافت طلا به فروش برسانید. اگر قصد دارید این کار را به رویه‌ای ثابت برای کسب طلا ادامه دهید، ابتدا بررسی کنید که کدام اجناس خواهان بیشتری دارند و بهتر به فروش می‌رسند.

در انتخاب جناح خود دقت کنید


در New World قادرید یکی از سه جناح اصلی Marauders ،Covenant و Syndicate را برگزینید. صرف نظر از تمایز ظاهری، انتخاب شما بایستی با لحاظ نمودن فاکتورهای مهم دیگری همراه شود؛ نظیر وسعت قلمرو هر جناح. هر یک از سه گروه مذکور، بخشی از نقشه را تحت کنترل خود دارند و از آن‌جایی که همواره برای فتح قلمرو با یکدیگر می‌جنگند، مهم است که کدام‌یک را انتخاب خواهید نمود.

اگر قصد دارید به همراه دوستانتان هدفی مشترک را دنبال کنید، بایستی مطمئن شوید همه در جناحی یکسان هستید؛ البته می‌توانید فارغ از نوع جناح، با هرکسی بصورت PvP مبارزه کنید. همچنین می‌توانید جناح خود را تغییر دهید، اما New World صرفا بعد از گذشت 120 روز از انتخاب قبلی، به شما اجازه این کار را خواهد داد لذا در انتخاب خود دقت کافی داشته باشید.

از ماموریت‌های فرعی غافل نشوید


مهم‌ترین هدف شما در New World به انجام رساندن خط داستانی و ماموریت‌های اصلی است اما توصیه می‌کنیم از نادیده گرفتن ماموریت‌های جانبی پرهیز کنید. وظایف فرعی از جانب شورای شهر به شما محول می‌گردند و انجام آن‌ها میزان XP قابل توجهی برایتان به ارمغان خواهد آورد. این ماموریت‌ها، از کشتن 20 گراز تا تحویل حجم محموله‌ای به یک NPC، مجموعا به پیشرفت قلمرو شما کمک ‌می‌کنند.

انجام ماموریت‌های جانبی علاه بر پیشرفت قلمرو شما، جایگاهتان را در جناح نیز ارتقاء می‌بخشد؛ البته بهبود مقام و منزلت شما در جناح سریعا به کسب XP بیشتر ختم نمی‌شود اما جناح قوی و پیشرفته، والاترین هدفی است که بایستی در New World به دنبال آن باشید.

در قلمرو خود فعال باشید


هرچه در قلمرو خود فعال‌تر باشید، به موقعیت بهتری در منطقه دست خواهید یافت که مزایایی را برایتان به ارمغان خواهد آورد؛ نظیر افزایش XP، افزایش سرعت جمع‌آوری منابع و کاهش میزان مالیات بر معاملات. همچنین اگر در منطقه‌ای به سطح 10 برسید، می‌توانید اقدام به خریداری ملک از طریق سیستم Player Housing نمایید.

به فکر خرید ملک باشید!


سیستم Player Housing با ارائه خانه‌هایی با اندازه‌ها، قیمت‌ها و موقعیت‌های متنوع، امکان خرید آن‌ها را به شما می‌بخشد. البته برای میسر شدن خرید خانه در New World بایستی علاوه بر داشتن طلا به میزان کافی، به درجه 10 در منطقه (منطقه‌ای که قصد خرید ملک را در آن دارید) رسیده باشید. داشتن ملک شخصی در New World مزایای بسیاری دارد، بنابراین با مشاهده الزامات دشوار برای آن دلسرد و ناامید نشوید.

همچنین خانه شما در New World می‌تواند برای اجرای مکانیسم Inn Recall نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به علاوه، با استفاده از فضای انبار که خانه شخصی در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌توانید آیتم‌های جمع‌آوری شده را به جای حمل در کوله‌پشتی خود، در انبار خانه جای دهید.


تجربه New World در دنیای بازی‌های آنلاین، بی‌نظیر است. اگر شانس تجربه نسخه بتای آن را داشته‌اید، لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.


(1) همه چیز درباره بازی New World تاریخ انتشار سبک داستان - پلی مگ
همه چیز درباره بازی New World تاریخ انتشار سبک داستان - پلی مگ


(2) 10 ویژگی که باید در مورد نسخه ی کامپیوتری بازی Monster Hunter World بدانید - وینفون
10 ویژگی که باید در مورد نسخه ی کامپیوتری بازی Monster Hunter World بدانید - وینفون


(3) 11 نکته که قبل از شروع بازی Assassins Creed Valhalla باید حتما بدونید
11 نکته که قبل از شروع بازی Assassins Creed Valhalla باید حتما بدونید


(4) بازی Escape From Tarkov و 10 نکته برای تازه واردها - گجت نیوز
بازی Escape From Tarkov و 10 نکته برای تازه واردها - گجت نیوز


(5) همه چیز درباره فصل هشتم بازی Apex Legends [تغییرات و ویژگی های جدید] - پلی مگ
همه چیز درباره فصل هشتم بازی Apex Legends [تغییرات و ویژگی های جدید] - پلی مگ


(6) به انتشار Titanfall 2 نزدیک می شویم 6 نکته که باید پیش از تجربه بازی
به انتشار Titanfall 2 نزدیک می شویم 6 نکته که باید پیش از تجربه بازی


(7) 20 نکته و ترفند مهم برای شروع بازی Valheim در والهیم چند روز جلو بیفتید - پلی مگ
20 نکته و ترفند مهم برای شروع بازی Valheim در والهیم چند روز جلو بیفتید - پلی مگ


(8) راهنمای مقدماتی بازی Demons Souls نکات و ترفندهای ضروری پی اس ارنا
راهنمای مقدماتی بازی Demons Souls نکات و ترفندهای ضروری پی اس ارنا


(9) بهترین بازی های انلاین اندروید 2021 38 بازی چند نفره که باید دانلود کنید - زومجی
بهترین بازی های انلاین اندروید 2021 38 بازی چند نفره که باید دانلود کنید - زومجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا