سبک زندگیعمومیویژه

آیا ریش گذاشتن باعث جذابیت بیشتر مردها می شود

ریش بگذارم یا نه؟

دمای هوا در زمستان و پاییز، باعث ایجاد فرصت غیر قابل مقاومت پوشیدن چکمه و یقه‌های هفتی شکل و پارچه‌های پشمی و چرمی می‌شود، اما آیا تا به حال احساس کرده‌اید که زمان ژولیده بنظر رسیدن است؟! و این احساس را با توده‌های مو روی صورتتان شریک شده‌اید؟

ریش بگذارم یا نه؟ریش بگذارم یا نه؟

همانطور که هر کسی می‌داند، روند ریش گذاشتن افراد، به بالاترین حد خود رسیده است. از قرار معلوم هر مردی که توانایی رویش مو روی صورتش را داشته باشد، این کار را انجام می‌دهد (و البته بدون احتساب کسانی را که ممکن است از کارشان اخراج شوند و یا کسانی که ریش‌هایشان به خوبی رشد نمی‌کند، ولی آرزو دارند بتوانند ریش بلندی داشته باشند!)

اما حالا که هوا رو به گرم شدن است، شاید لازم است ریش‌هایتان را مانند لباس‌های پشمی تا پاییز بعدی کنار بگذارید؟ اگر شما بخاطر روند رو به رشد ریش گذاشتن این کار را کرده‌اید، دو کلمه برایتان وجود دارد: «اصلاحش کنید!» و اگر ریش گذاشتن شما به دلیل علاقه و سبک زندگیتان است، دو کلمه برایتان وجود دارد: «نگهش دارید.»

ممکن است بنظر برسد که هیچ تفاوتی وجود ندارد، و یا دو جمله‌ی بالا تنها یک دستور کلی اینترنتی است. می‌توان گفت که هم اینطور هست، و هم نیست. دیوید برت، مدیر خلاق نیویورکی توضیح می‌دهد: «خیلی از مردها فقط برای این ریش گذاشته‌اند که پدرها و پدربزرگ‌هایشان ریش داشتند، و فکر می‌کنند که اینکار، نشانی از سنت و مردانگی آنهاست. بعضی دیگر برای این ریش گذاشته‌اند که شخصی به آنها گفته است بگذار بلند شوند!»

اگر شما بخاطر مد ریش گذاشته‌اید، پس احتمال این وجود دارد که انتخاب‌های مربوط به ظاهرتان، عمدتا توسط کسانی (یا چیزی) انتخاب شده‌اند که به شما گفته‌اند برای شما خوب بنظر می‌رسد. بنظر می‌رسد که شما تابع مد و فشن هستید، اما نه به طور کامل و نه در مسیر اصلی آن.

شما پس از دیدن جانی دپ در افتتاحیه‌ی فیلم دزدان دریایی کاراییب 3، در سال 2007 دستمال سر به سرتان می‌بستید و سپس این کار را قبل از بقیه جمعیت گرفتار کنار گذاشتید (در همین حال جانی دپ در سال 2013 به یکی از نمادهای دستمال سر تبدیل شد.)

شما قبل از اینکه کسی ایده‌ی مشمئز کننده و البته اغوا کننده‌ی چاپ کردن جمله «مردان واقعی صورتی می‌پوشند» روی تیشرت را انجام دهد، رنگ صورتی روشن می‌پوشیدید تا مردانگیتان را نشان دهید. شما متوجه می‌شوید که هنگامی‌که همه یک رویه‌ی یکسان را دنبال می‌کنند، آن رویه اثر خود را از دست می‌دهد. علم همچنین این موضوع را برای ریش گذاشتن ثابت می‌کند. یک مطالعه‌ی زیست شناسی منتشر شده در آوریل 2014 این نتیجه را می‌رساند که:

میزان جذابیت برای استایل‌های متفاوت موی صورت، بستگی به فراوانی آنها دارد. وقتی ریش گذاشتن اندک بود، صورت پر مو بسیار جذاب‌تر از ریش داشتن در زمانی بود که ریش گذاشتن متداول است و ریش در این زمان به عنوان جذابیت متوسط دست یافت.

برعکس، در زمانی که صورت‌های تمیز و بدون ریش نادر بودند، صورت‌های کاملا اصلاح شده و یا ته ریش ملایم بزرگترین جذابیت بودند و ریش بلند، کمتر جذاب بود. یک وارونگی ترجیحات وجود دارد. صورت‌های اصلاح شده وقتی که در زمان کاهش رویه صورت‌های پاک و تراشیده هستیم، جذاب‌تر می‌شوند. با این حال معنای جذابیت در زمانی که ریش گذاشتن متداول است، مجموعه‌ای از چهره‌های متفاوت و منحصر بفرد است، و نه چهره‌های یکسان.

اما برای مردهایی که شادیشان در مویشان است: هیچ دلیلی ندارد که خودتان را از چیزی که برایتان خوب است محروم کنید. شما جزو کسانی هستید که ریش، جزو سبک زندگیشان است. یک نفر باید باشد که از جذابیت ریش هنگامی که همه صورت‌هایشان را اصلاح می‌کنند، حمایت کند. و این افراد، مردانی هستند که عمیقا فرهنگ ریش را درک کرده‌اند. نه فقط برای اینکه همه اینکار را انجام می‌دهند.

دیوید، که برای حدود یک سال و نیم ریش‌هایش را کوتاه نکرده است، یکی از این مردان است. دیوید می‌گوید: «برای من، ریش چیزی بیشتر از ظاهر است. ریش برای من یک سبک زندگیست. ریش اینطوری برای من کار می‌کند. من هیچ مشکلی برای قرار گذاشتن و یا با لباس پوشیدن ندارم. زیرا می‌دانم این چیزیست که برای من مناسب است.»

بین این که موی صورتتان بخشی از ظاهر اختصاصی شما باشد، با اینکه فقط بخشی از ظاهر باشد، تفاوت زیادی وجود دارد.

دیوید اضافه می کند: «شاید روزی ریشم را اصلاح کنم؟ ممکن است. اما این انتخاب متعلق به زمانسیت که از آن خسته شوم و یا بخواهم چیز جدیدی را انتخاب کنم و یا زمانی که ریش‌هایم سفید شود.» تا آن موقع، دیوید و بقیه‌ی مردان ریشو باید از مقدار زیادی روغن و شامپو استفاده کنند تا در تمام مدت تابستان، یک ریش عرق کرده و بدبو نداشته باشند!

داشتن ریش، باعث می‌شود پوست شما آزرده شود که نه جذاب است و نه باحال و نه مد روز. اما برای کسانی که با ریششان هویت پیدا کرده‌اند، ارزشش را دارد. اما چه شما جزو کسانی هستنید که برای پیروی از مد ریش گذاشته‌اید و چه جزو سبک زندگیتان است، دیوید توصیه می‌کند: «خودتان را بشناسید، خودتان را بپذیرید، خودتان را در آغوش بگیرید، و خودتان باشید.» / سرخاب سفیداب


(1) آیا ریش گذاشتن باعث جذابیت بیشتر مردها می شود
آیا ریش گذاشتن باعث جذابیت بیشتر مردها می شود


(2) ته ریش و جذابیت ریش مردان باعث جذابیت آن ها می شود
ته ریش و جذابیت ریش مردان باعث جذابیت آن ها می شود


(3) با فواید ریش گذاشتن برای سلامتی مردان آشنا شوید
با فواید ریش گذاشتن برای سلامتی مردان آشنا شوید


(4) دلیل ریش گذاشتن مردان از نظر محققان
دلیل ریش گذاشتن مردان از نظر محققان


(5) ریش داشتن گزینه جذابیت مردان امروزی
ریش داشتن گزینه جذابیت مردان امروزی


(6) چگونه یک ته ریش جذاب داشته باشید تاثیر ته ریش بر جذابیت صورت مردان
چگونه یک ته ریش جذاب داشته باشید تاثیر ته ریش بر جذابیت صورت مردان


(7) ریش گذاشتن شما را سالم تر می سازد فواید ریش گذاشتن برای مردان
ریش گذاشتن شما را سالم تر می سازد فواید ریش گذاشتن برای مردان


(8) آیا ریش و سبیل باعث جذابیت مردان می شود - ویدیو برگر
آیا ریش و سبیل باعث جذابیت مردان می شود - ویدیو برگر


(9) ته ریش و جذابیت ریش مردان باعث جذابیت آن ها می شود - بیا تو صفا
ته ریش و جذابیت ریش مردان باعث جذابیت آن ها می شود - بیا تو صفا


(10) فواید ریش گذاشتن برای آقایان -
فواید ریش گذاشتن برای آقایان -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =

دکمه بازگشت به بالا