سرگرمیعمومیویژه

معمای شب کریسمس آیا می توانید با توجه به تنها یک نکته معما را حل کنید

اگر به حل معمای تصویری علاقمند هستید از شما دعوت می کنیم در ادامه مقاله با همراه شده و ذهن جستجوگر و کنجکاو خود را با یکی از معماهای جالب کاراگاه وارنیک به چالش بکشانید.

برای مشاهده پاسخ معما به انتهای مقاله مراجعه کنید.

معمای شب کریسمس

معمای شب کریسمسمعمای شب کریسمس

در تعطیلات کریسمس یک پرونده کاری به بازرس وارنیک محول شده بود، او صبح 25 دسامبر زنگ آپارتمانی را به صدا در آورد و یک دقیقه بعد مالک خانه در حالی که خواب آلود بود در را باز کرد.

بازرس خودش را معرفی کرده و گفت:

“من باید آپارتمان شما را به دقت بازرسی کنم. همسایه شما ادعا کرده که دیشب – شب کریسمس – او برای جشن کریسمس به خانه شما دعوت شده و در حالی که به همراه خانواده تان مشغول آواز خواندن در کنار درخت کریسمس تزیین شده با لامپ های درخشان و رنگارنگ بوده، شما به آپارتمانش رفته اید و تعدادی شی گرانقیمت را سرقت کرده اید.”

صاحب خانه پاسخ داد:

“این حقیقت ندارد! من و خانواده ام شب کریسمس را در کنار دوستان خانوادگی گذرانده ایم، ما دیروز بعد از ظهر به آن جا رفتیم و من قبل از رفتن درخت کریسمس را با عجله تزیین کردم. ما نیمه های شب به خانه برگشتیم و سریع خوابیدیم. اگر بخواهید همسر و پسرم را بیدار می کنم تا سخنان من را تایید کنند.”

کاراگاه حرف مرد را قطع کرد و گفت:

“خیر، نیازی به این کار نیست، برای من روشن است که همسایه شما آدم دروغگویی است.”

به نظر شما بازرس وارنیک چگونه توانست به این سرعت متوجه دروغ همسایه این مرد شود؟

پاسخ معما:

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید درخت کریسمس یک لامپ کم دارد که بدون آن نمی توانسته روشن شود ( با توجه به این که در ریسه های کوچک از مدار متوالی استفاده می شود و اگر یک لامپ روشن نباشد بقیه نیز روشن نمی شوند) صاحبخانه چون به سرعت درخت را تزیین کرده فرصت تست آن را نداشته و متوجه نشده که لامپ ها روشن می شوند یا خیر.

همسایه این مرد از ماجرا خبر نداشته و درباره آواز خواندن کنار درخت کریسمس با لامپ های درخشان دروغ گفته است. در ضمن درست است که قسمتی از سیمی که روی زمین قرار گرفته فرسوده شده اما دلیلی بر روشن نشدن لامپ ها نمی باشد.

منبع: brightside

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا