عمومی

8 انیمه ترسناک برای طرفداران ژانر وحشت

طمع، انتقام، حسادت؛ احساسات سرکوب‌شده موجی از خشم را می‌سازند؛ خشمی که اگر مهار نشود انسان را به تباهی می‌کشاند. داستانی که در اغلب انیمه‌های ژاپنی شاهدش هستیم. پروتاگونیست‌هایی با گذشته تاریک و آنتاگونیست‌هایی که ضعف و ظلم و ستمی در گذشته روح آن‌ها را تیره و تار کرده است. در این میان شاید آثار ژانر وحشت با نگاهی واقع‌گرایانه به برسی این احساسات پرداخته باشند و دومینوی حوادث ناگوار را با جزئیات بیشتری به تصویر کشیده باشند. آثاری هرچند ناگوار اما اغلب با درون‌مایه های فلسفی و عمیق خود مخاطب را به چالش قضاوت و خودشناسی می‌کشند. برای معرفی 8 انیمه‌ ترسناک با همراه باشید.

Shiki

جمعه 12 آگوست، اولین خون.

گرما برای سالخورده‌ها سخته. اگه دقت کنی پیرزنه بعد از اون دوتا مرده. جالبه، نه؟ این یعنی اون پیرزنه چند روزی کنار اجساد اون دوتا زنده بوده. سیل خون و حوادثِ انیمه‌ شیکی با مرگ نوجوانی به نام مگومی آغاز می‌شود. مرگی که مصادف با ورود خانواده‌ای مرموز به تنها قلعه متروک اروپایی روستا است. مرگی که در ابتدا ناشی از کم‌خونی شدید تشخیص داده می‌شود اما طولی نمی‌کشد که تعداد مرگ‌های مشابه بیشتر و بیشتر می‌شود. شیکی به آرامی چشم‌های شما را می‌بندد و ترس را از دریچه قلب‌ وارد می‌کند. جایی که شما خارج از بازی‌های منطق، تنها وارد خلسه‌ای رعب‌آور می‌شوید؛ این احساسی است که در دیگر آثار ژانر وحشت کمتر می‌توان یافت. وحشتی که روح و احساسات شما را تحت شعاع قرار می‌دهد.

Yamishibai Japanese Ghost Stories

یامی‌شیبای در 9 فصل به داستان‌های کوتاه محلی و ترسناک ژاپن می‌پردازد، داستان‌هایی چند دقیقه‌ای که توسط پیرمردی با ماسک نمایشی نقل می‌شوند. پیرمرد یک هنرمند کامیشیبای ( هنر‌نمایش کاغذی همراه با تصویرگری چاپی برای کودکان) است. داستان‌های وهم‌انگیز خود را برای تاثیر هرچه بیشتر روی جمع مخاطبین کوچک خود روی کاغذ می‌آورد و با تصاویر وحشت حاصل از این قصه‌ها را دوچندان می‌کند. داستان‌های نقل شده در یامی‌شیبای برمحور داستان‌های محلی و خیابانی‌ است از آن دسته داستان‌های رعب‌آوری که در جمع سالمندان و نقال‌های خیابانی باز‌گو می‌شوند. تاثیر‌گذاری این گونه قصه‌ها بیش از ظاهرشان است؛ تمدن‌های تاریخی همواره از گذشته در‌حال زایش این قصه‌ها بوده‌اند. مردمانی که اغلب از کودکی با آن‌ها بزرگ شده‌اند و یا خود درون یکی از آن‌ها زندگی کردند. این آشنا‌ پنداری تاریخی مخاطب را به اثر بسیار نزدیک می‌کند و در جایی درمیابیم که در هزارتوی قصه‌های یامی‌شیبای گمشده‌ایم.


خرید کیف طرح Death Note

Higurashi: When They Cry

روستا‌های کوچک یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای نویسندگان ژانر وحشت است. اتحاد مردم روستا و همبستگی‌ که گاها ریشه در ارتباطات خونی دارد، روستاها را به مکانی مناسب برای پنهان کردن راز‌های هولناک و اتفاقات اسرار‌آمیز می‌کند. کنجکاوی غریبه‌ای نادان در اغلب اوقات نقطه شروع داستان و حوادث می‌شود. روندی که در انیمه‌ی هیگاراشی شاهد آن هستیم. مائبارا کیچی پس از مهاجرت به روستای هینامیزاوا با تعدادی از همکلاسی‌هایش دوستی‌ ساده‌ای را برقرار می‌کند، پس از مدتی‌؛ اتفاقی متوجه یک حادثه در گذشته روستا می‌شود اما با اندکی پرس و جو می‌فهمد همه حتی دوستان‌اش سعی در پنهان کردن این حادثه دارند. دوستانی که در پس چهره شیرین خود حامل اسرار تاریکی هستند.

Corpse Party

این اثر بیش از آن‌که ترسناک باشد، تکان دهنده است. حجم عظیمی از احساسات و رفتار‌های اغراق شده، همراه با مقدار زیادی خون و صحنه‌های دلخراش، محتوای کلی این انیمه را شکل می‌دهد. داستان با یک کلیشه شروع می‌شود. برای ایجاد یک طلسم دوستی پایدار، گروهی از دانش‌آموزان دورهم جمع می‌شوند. یکی از دانش‌آموزان که به زودی فارغ التحصیل می‌شود، علت این گردهمایی است؛ پس از مدتی زمین لرزه رخ می‌دهد و دانش‌آموزان درون یک گودال کشیده می‌شوند. پس از به هوش خود را درون مدرسه متروکه‌ای به نام میزبان بهشت می‌بینند که در گذشته محل یک فاجعه بوده‌است. حالا آنها باید برای زنده ماندن و فرار مبارزه کنند.


خرید اکشن فیگور One Piece

paranoia agent

شاید بزرگ‌ترین تضمین برای تماشای انیمه‌ی پارانویا اجنت امضای کارگردان شهیر ژاپنی ساتوشی کن باشد. این کارگردان و نویسنده‌ی نابغه، تبحر خاصی در به چالش کشیدن‌ِ قضاوت مخاطب دارد؛ او با نمایش ماهرانه‌ی تمایلات پست و تاریکِ انسان در برابر اعمالش، مخاطب را در خارج از صحنه تنها نمی‌گذارد بلکه دائما او را مجبور می‌کند تا خود، اعمال و تفکراتش را مورد پرسش و محاکمه قرار‌دهد. چه چیزی درست و چه چیزی غلط است؟ چه کسی گناهکار است? در انیمه‌ی پارانویا اجنت ما با جهانی مشابه آنچه در واقعیت می‌بینیم، روبرو هستیم. جهانی که با ضاربی عجیب و کوچک در کشمکش است. قاتلی اسکیت سوار با چوب بیسبال خمیده‌اش سوژه‌های خود را انتخاب می‌کند و بدون به جا گذاشتن اثری از خود فرد را به قتل می‌رساند. هرچه می‌گذرد ترس بیشتر میان مردم رخنه می‌کند. ناتوانی پلیس در پیدا کردن ضارب، تخم شک و تردید را میکارد و چیزی نمی‌گذرد که مردم شروع به تهمت زدن به یکدیگر می‌کنند، هر شباهتی شعله یک آشوب را روشن می‌کند.

Another

دیگری را شاید بتوان معروف‌ترین و پر‌طرفدار‌ترین انیمه‌ی این لیست دانست. فضای این کار از ابتدا شروعی صادقانه دارد، با اولین دیالوگ‌ها متوجه می‌شویم با اثری جدی در این ژانر روبرو هستیم. دیگری تمام تمرکزش را روی حس و حال مخاطب و همراهی او با ریتم داستان می‌گذارد، اشتیاق مخاطب پس از هر قسمت بیشتر می‌شود تا گوشه‌ای دیگر از اسرار داستان برایش فاش شود.

دیگری در ابتدا با شرح یک تراژدی آغاز می‌شود، دانش‌آموز محبوبی به نام میساکی با مرگ خود ضربه‌ی مهلکی به احساسات هم‌کلاسی‌هایش می‌زند؛ آنقدر مهلک که آن‌ها تصمیم می‌گیرند وانمود کنند میساکی زنده است و در میان آ‌ن‌ها حضور دارد پس از مدتی معلمان و کادر مدرسه هم با آن‌ها همراه می‌شوند و در عکس جشن فارغ التحصیلی برای او جایگاه تعیین می‌کنند، اما مدتی بعد آن جایگاه دیگر خالی نیست. میساکی در عکس حضور دارد. 26 سال بعد پسری به نام کویچی به مدرسه منتقل می‌شود به محض ورود توجه‌اش به دختری گوشه گیر به نام میساکی جلب می‌شود اما در مدت کوتاهی متوجه ‌می‌شود همه دانش‌آموزان حضور میساکی را نادیده می‌گیرند.


خرید چراغ خواب Attack on Titan

Monster

در آلمان پس از جنگ سرد، دکتر کنزو تنما بر سر شرافتش قمار می‌کند، در میانه‌ی یک جراحی سخت که تنها او از پس آن بر می‌آید، از کنزو تنما خواسته می‌شود تا جراحی را رها کرده و به وضعیت شهردار رسیدگی کند اما او پا روی شرافتش نمیگذارد و این دستور را نمی‌پذیرد. بعد از این ماجرا او توسط همکاران و اطرافیانش نادیده گرفته می‌شود و مورد بد رفتاری قرار می‌گیرد، همه چیز جایی بهم می‌ریزد که پسر درمان شده پس از کشتن همکاران کنزو تنما می‌گریزد و او را در سیبل اتهامات تنها می‌گذارد.

parasyte: the maxim

چه اتفاقی می‌افتد اگر انسان دیگر در راس برتری بر موجودات نباشد؟ انگل: قاعده‌ی کلی داستان یک آشوب غیر منتظره است. ورود گونه‌ای انگل هوشمند به دنیا قطاری از مرگ‌ها را به حرکت در می‌آورد. در این میان شینچی دانش‌آموز عادی دبیرستان، در اولین شب هجوم مورد حمله قرار می‌گیرد اما از خوش‌شانسی‌اش هدفون روی گوشش مانع ورود و تصاحب مغزش توسط انگل می‌شود. شینچی صبح روز بعد متوجه می‌شود دست راستش میزبان این انگل شده و حالا در دنیای وحشت‌زده از حضور این انگل‌های شبه انسان آدم‌خوار، شینچی و انگل دست راستش میگی اهداف مشترکی را برای بقا دنبال می‌کنند. یک انیمه ترسناک خیره‌کننده که باید تماشا کنید.

با بهترین انیمه‌ها از نگاه آشنا شوید:

  • معرفی بهترین انیمه‌های دهه‌ نود میلادی: از گاندام تا بسکتبالیست‌ها
  • رمزگشایی از معروف‌ترین تئوری انیمه My Neighbour Totoro
  • انیمه خوب ببینیم: معرفی آثار دلنشین سال 2020
  • پیشنهاد هشت انیمه جذاب برای مخالفان انیمه
  • با بهترین انیمه‌های سال 2020 آشنا شوید
  • برترین انیمه‌های پسا آخرالزمانی


(1) بهترین انیمه های ترسناک جهان 15 انیمه ترسناک که باید ببینید - زومجی
بهترین انیمه های ترسناک جهان 15 انیمه ترسناک که باید ببینید - زومجی


(2) معرفی بهترین انیمه ترسناک تاریخ نگاهی به برترین انیمه های ژانر وحشت پی اس ارنا
معرفی بهترین انیمه ترسناک تاریخ نگاهی به برترین انیمه های ژانر وحشت پی اس ارنا


(3) بهترین انیمه های ترسناک 2021 محبوب ترین ها و مهم ترین ها را بشناسید - فیگار
بهترین انیمه های ترسناک 2021 محبوب ترین ها و مهم ترین ها را بشناسید - فیگار


(4) بهترین انیمه های ترسناک 2020 برای تماشای ترسناک ترین انیمه های جهان آمادهاید - تکراتو
بهترین انیمه های ترسناک 2020 برای تماشای ترسناک ترین انیمه های جهان آمادهاید - تکراتو


(5) ترسناک ترین انیمه های ژاپنی مجله اینترنتی سیمرغ پلاس
21092017 ترسناک ترین انیمه های ژاپنی نماوا بلاگ شما امشب نمیتوانید بخوابید. مطمئنم بعضی از شما تصور میکنید که طرفدار ترس هستید و چیزی بهراحتی شمارا نمیترساند اما


(6) بهترین انیمه های زامبی و شیطانی معرفی 15 انیمه زامبی محور پلازامگ
بهترین انیمه های زامبی و شیطانی معرفی 15 انیمه زامبی محور پلازامگ


(7) انیمه های ترسناکی که حتما باید دید - ویرگول
ترسفلیکس پیجی برای عاشقان ژانر وحشت. ترسفلیکس پیجی برای عاشقان ژانر وحشت. ویرگول چیست ورود ثبت نام. Ali Khoshro 9 ساعت پیش خواندن 1 دقیقه. انیمه های


(8) 8 عنصر ضروری در فیلمهای ترسناک برای ایجاد وحشت
فیلمهای ژانر وحشت همیشه از آثار محبوب سینما بودهاند و گاهی در بین سود آورترین فیلمها قرار میگیرند.


(9) انیمه چیست 8 ژانر محبوب در کارتونهای ژاپنی یا انیمه
05022020 انیمههای ترسناک برای ایجاد رعب و وحشت در دل بینندگان ساخته شدهاند. داستانهای اصلی انیمیشنهای ترسناک اغلب شامل نیروهای ماوراء طبیعی با شخصیتهایی شرور


(10) 24 انیمه ترسناک کل تاریخ سینما که هر انیمه بازی باید ببیند - پروشات
24 انیمه ترسناک کل تاریخ سینما که هر انیمه بازی باید ببیند - پروشات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا