سرگرمیعمومیویژه

چه کسی گلدان را شکسته است انتخاب شما چیزهای زیادی در مورد شخصیت تان را افشا می کند

روانشناسی شخصیت به شاخه ای از علم روانشناسی گفته می شود که به بررسی انواع مختلف شخصیت در افراد می پردازد. آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چرا دو نفر با دو شخصیت کاملا متفاوت دوستان صمیمی هستند در حالی که دو فرد با شخصیت های تقریبا مشابه دشمنان قسم خورده هم می شوند؟!

در این مقاله از قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

تست شخصیت شناسی تصویریتست شخصیت شناسی تصویری

در تست شخصیت شناسی زیر کافیست به تصویر نگاه کرده و به یک سوال ساده پاسخ دهید:

“چه کسی گلدان را شکسته است؟”

در تصویر هیچ نشانه ای وجود ندارد که با دقت کردن به آن بتوانید پاسخ قطعی به سوال بدهید. به یاد داشته باشید که هیچ جواب درستی به این پرسش وجود ندارد اما شما باید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید تا به نکات جالبی درباره شخصیت خود پی ببرید.

هر فردی در طول زندگی خود تصمیماتی می گیرد که ممکن است نتیجه بخش بوده یا به اشتباهات بزرگی منجر شود. در هر دو حالت عواملی همچون سرنخ های موجود، مفروضات و بصیرت فرد کلید تصمیم گیری او محسوب می شوند که استفاده از آن ها در لحظات حساس، توانایی فرد در قضاوت و تصمیم گیری را نشان می دهد.

در روانشناسی هر تصمیم نشان دهنده میزان نفوذ و قدرت شخصیت فردی می باشد.

کودک A

تست شخصیت شناسیتست شخصیت شناسی

به نظر می رسد انتخاب این گزینه واضح ترین پاسخ باشد زیرا دیگران به این کودک خیره شده اند و گویا او نیز به خاطر پشیمانی از خطایی که انجام داده سرش را پایین انداخته است. در عین حال ممکن است او کودک قربانی گروه باشد که هر وقت اتفاق بدی می افتد و مدرک یا شاهدی برای آن وجود ندارد انگشت اشاره دیگران به سمت او می چرخد.

شاید هم کودک متواضعی است که اغلب اوقات گناه دیگران را گردن می گیرد.

حتی ممکن است عمدا تصویر کودک طوری نقاشی شده باشد که ما گمان کنیم او مقصر است اما در واقع خطایی انجام نداده باشد! به هرحال همانطور که گفتیم جواب قطعی و درستی درباره این سوال وجود ندارد و هدف، شخصیت شناسی براساس انتخاب شما می باشد.

اگر کودک A را انتخاب کرده اید دارای شخصیت مسئولیت پذیری هستید که به جزئیات دقت کرده و حواس تان کاملا به آدم ها و چیزهای اطراف خود می باشد.

کودک B

روانشناسی شخصیتروانشناسی شخصیت

این دختر به نظر بزرگ ترین فرزند خانواده است که در اوقاتی که مادر سرش شلوغ است از خواهر و برادرهای کوچکترش مراقبت می کند. او به کودک A خیره شده گویی اطمینان دارد که کودک A مقصر است و ممکن است لبخند او به خاطر پیروزی در مقصر جلوه دادن برادرش باشد.

از سوی دیگر از دید برخی افراد نگاه کودک B به برادرش نگاهی دلداری دهنده همراه با درک است و لبخندش برای این است که محبتش را بدون هرگونه قضاوتی نشان دهد.

اگر این گزینه را انتخاب کرده اید شخص بسیار با وجدانی هستید که به درک افراد قبل از قضاوت کردن درباره آن ها اعتقاد داشته و به دنبال برقراری عدالت هستید اما در عین حال به کسی که نیاز به محبت دارد دلداری می دهید.

شما دوستان خود را در مشکلات تنها نمی گذارید و مشکلات دیگران را درک می کنید که به شما قدرت استدلال منطقی و حل مساله می دهد.

کودک C

شخصیت شناسی افرادشخصیت شناسی افراد

گزینه سوم از بقیه موارد نامحسوس تر است، کودک C زبان بدن پنهان دارد: او دست هایش را طوری داخل جیب هایش گذاشته که گویی سعی می کند احساساتش را پنهان کند و با خودش فکر می کند:” اوه! فقط او آنقدر احمق است که چنین کاری بکند!”

یا شاید آنچه که کودک C در واقع با خودش فکر می کند این است که ” ها! من این کار را کردم اما همه او را متهم کردند و من جان سالم به در بردم!”

اگر این گزینه را انتخاب کرده اید و تصور می کنید کودک C احساساتش را پنهان می کند تا شرایط به سودش شود شما شخصیت رهبر دارید و می توانید مشکلاتی را که عامل آن ها افراد هستند نه شرایط ، شناسایی کنید، به همین دلیل همیشه مراقب افراد اطراف خود هستید هرچند اغلب اوقات آن را نشان نمی دهید. شما به رهبری اعتقاد دارید و به همین دلیل همیشه نظرات منحصر به خودتان را در هر زمینه ای خواهید داشت.

کودک D

شخصیت شناسی از روی تصویرشخصیت شناسی از روی تصویر

این کودک به سمت مادرش رفته و پیش بندش را گرفته که نشان دهنده ترس او از گلدان شکسته و عواقب بعد از آن است (در صورتی که خودش مقصر باشد).

در حالی که دیگران به سمت های مختلف نگاه می کنند تنها او و مادرش به گلدان خیره شده اند. به نظر می رسد دختر کوچک پشت مادرش پنهان شده تا از خشم و تنبیه او در امان باشد.

اگر گزینه D را انتخاب کرده اید از دیدگاه روانشناختی فردی مسئولیت پذیر و قابل اعتماد هستید، این ویژگی ها از صفاتی هستند که باعث موفقیت شما در همه امور زندگی می شود. شما از جمله افرادی هستید که سعی می کنید با به خاطر سپردن اشتباهات و نقاط ضعف خود، هر روز بهتر از قبل باشید.

به راحتی به دیگران اعتماد می کنید و همین باعث شده شخصیت حساسی داشته باشید.

نظر شما در مورد این تست روانشانسی چیست؟ در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

منبع: brightside


(1) چه کسی گلدان را شکسته است انتخاب شما چیزهای زیادی در مورد شخصیت تان را افشا می کند -
چه کسی گلدان را شکسته است انتخاب شما چیزهای زیادی در مورد شخصیت تان را افشا می کند -


(2) با جواب دادن به این سوال شخصیت خود را بهتر بشناسید چه کسی گلدان را شکسته است
با جواب دادن به این سوال شخصیت خود را بهتر بشناسید چه کسی گلدان را شکسته است


(3) چه کسی گلدان را شکسته است تست شخصیت شناسی - خبرگزاری آریا
چه کسی گلدان را شکسته است تست شخصیت شناسی - خبرگزاری آریا


(4) تست شخصیت شناسی به نظر شما کدام خانواده واقعی نیست - hubfa
تست شخصیت شناسی به نظر شما کدام خانواده واقعی نیست - hubfa


(5) تست شخصیت شناسی دقیق - چه کسی گلدان را شکسته
تست شخصیت شناسی دقیق - چه کسی گلدان را شکسته


(6) گیاهان متناسب با شخصیت متولد هر ماه را بشناسید
گیاهان متناسب با شخصیت متولد هر ماه را بشناسید


(7) با اولین چیزی که در این تصاویر می بینید به شخصیت خود پی ببرید عکس
با اولین چیزی که در این تصاویر می بینید به شخصیت خود پی ببرید عکس


(8) چه بامزه - چه کسی گلدان را شکسته است انتخاب شما چیزهای Facebook
چه بامزه - چه کسی گلدان را شکسته است انتخاب شما چیزهای Facebook


(9) این تست تصویری چه چیزهایی درباره شما میگوید عکس
این تست تصویری چه چیزهایی درباره شما میگوید عکس


(10) تعبیر خواب گلدان با گل سبز - تــــــــوپ تـــــــــاپ
تعبیر خواب گلدان با گل سبز - تــــــــوپ تـــــــــاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا