سبک زندگیعمومیویژه

کلمات کاریزماتیک 7 روش برای کاریزماتیک بودن در گفت و گو با دیگران

برخلاف تصور بسیاری که گمان می کنند افراد کاریزماتیک ذاتا آرام تر و جذاب تر از دیگران هستند اما واقعیت این است که همه آن چه شما را جذب کسی می کند با تمرین و ممارست قابل یادگیری است. با کمی تمرین می توانید به شخصیت گرم و صمیمی تبدیل شوید که مانند آهنربا دیگران را به سمت خود جذب کرده و در مجالس و مهمانی ها می درخشد.

همانطور که در مطالب قبل توضیح دادیم افراد کاریزماتیک دارای جنبه های شخصیتی خاصی هستند که باعث جذابیت و درخشش آن ها می شود. یکی از معیارهای مهم در تشخیص فرد جذاب و کاریزما، توجه به تاثیر صحبت های او روی دیگران و کیفیت مکالماتش است.

در ادامه قصد داریم شما را با هفت نکته مهم در کاریزمای کلمات و قدرت کلام در روابط اجتماعی افراد کاریزماتیک آشنا کنیم. با همراه باشید.

قدرت کلام افراد کاریزماتیکقدرت کلام افراد کاریزماتیک

7 نکته در کاریزمای کلمات

1. صرفا و کاملا برای طرف مقابل حضور داشته باشید

اگر فکر می کنید کاریزماتیک بودن یعنی خودنمایی کردن در مقابل دیگران، باید بگویم سخت در اشتباه هستید!

راز شخصیت های کاریزما این است که به جای بالا بردن خودشان، باعث ایجاد حس خوب در اطرافیان می شوند. توجه به این نکته بسیار مهم است که افراد بعد از صحبت کردن با شما حس خوبی نسبت به خود داشته باشند.

اجازه دهید به دورانی برگردم که دانشجوی کالج بودم و در ساعات بین کلاس ها در سالن تنینگ (برنزه کردن پوست) کار می کردم. در آن دوران هفته ای یکبار با جرج کلونی برخورد داشتم و گاهی صحبت های کوتاهی بین ما رد و بدل می شد. من همیشه بعد از صجبت کردن با او احساس خوبی داشتم.

صحبت های معمولی داشتیم، از اوضاع و احوالم می پرسید، این که کلاس هایم چطور می گذرد، نسبت به مطالعات من اشتیاق نشان می داد، از مدل موهایم تعریف می کرد و من همیشه از صحبت با او لذت می بردم. با وجود این که هیچ وقت چیز زیادی درباره شخصیت و علایقش نفهمیدم اما همیشه نسبت به او حس خوبی داشتم. چرا؟

چون هیچ یک از گفتگوهای بین ما درباره او نبود، بلکه همیشه درباره من صحبت می کرد و احساس مهم بودن در من ایجاد می کرد و این یعنی کاریزماتیک بودن!

2. اگر اطلاعات کمی دارید دچار استرس نشوید

اغلب ما وقتی در گفتگویی قرار می گیریم که نظری درباره موضوع صحبت نداشته و در آن زمینه اطلاعاتی نداریم اعتماد به نفس خود را از دست داده و دست و پای خود را گم می کنیم. اما نداشتن اطلاعات در حوزه خاص دلیل نمی شود که مکالمه کسل کننده ای داشته باشیم.

در این مواقع بهترین کار انتخاب کنجکاوی به جای استرس و ناراحتی است. با اعتماد به نفس بالا از طرف مقابل اطلاعات بیشتری درباره موضوع گرفته و کنجکاوی خود را نشان دهید.

شاید برای شما هم پیش آمده که در این شرایط به جای نشان دادن بی اطلاعی خود از موضوع، به دنبال روش هایی برای دفاع از خود بوده اید. اما اگر از حالت “جبهه گیری” به حالت ” کنجکاوی” بروید، مسیر گفتگو بسیار جالب می شود:

شما نمی دانید، سوال می کنید و طرف مقابل احساس خوبی پیدا می کند که اطلاعات بیشتری در این زمینه بدهد، او از این مکالمه لذت می برد و شما جذاب تر دیده می شوید!

3. سوالات زیادی بپرسید

اگر واقعا می خواهید مکالمه به سمت درستی پیش برود سوالات زیادی بپرسید. پرسیدن سوالات بیشتر درباره طرف مقابل اشتیاق شما نسبت به او را نشان می دهد و این تاثیر عالی در روند مکالمه دارد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید زمان درست سوال پرسیدن است. معمولا بهترین زمان هنگامی است که حس می کنید طرف مقابل برای پاسخ دادن به سوالات شما هیجان زده می شود.

4. با زبان بدن واکنش نشان دهید

اگر هنگام گفتگو با دست های قفل شده و شانه های افتاده طوری نشسته اید که به نظر می رسد گفتگو با این فرد آخرین کاری است که دوست دارید انجام دهید، نباید از طرف مقابل انتظار داشته باشید که از صحبت کردن با شما لذت برده یا برایش جذاب به نظر برسید! هیچ کس به فردی که سفت و سخت و دست به سینه است جذب نخواهد شد.

کاریزمای کلمات در ارتباط نزدیک با زبان بدن است. دفعه بعد در مکالمات حضوری با دوستان و آشنایان دست ها یا پاهای خود را در هم قفل نکنید، از حرکات دست استفاده کرده، اشتیاق خود را به جمع نشان دهید تا دیگران از هم صحبتی با شما لذت ببرند.

5. سطح انرژی خود را افزایش دهید

دیگران جذب انرژی و روحیه شاد می شوند و این حرف تازه ای نیست! پس اگر می خواهید در گفتگوها کاریزماتیک و جذاب دیده شوید کافیست ولتاژ انرژی خود را فقط کمی بیشتر کنید تا جذابیت دوچندان داشته باشید.

حتما برایتان پیش آمده که در تماس تلفنی، صدای طرف مقابل ، هنگامی که نام شما را می شنود، سرشار از هیجان و آرامش می شود. در این مواقع چه حسی پیدا می کنید؟ احتمالا لذت توام با قدردانی!

صدای سرزنده و رسا از قوی ترین ابزار دنیا در گفتگوها و ارتباطات است مخصوصا وقتی با زیر و بم کردن، سرعت و لحن خوب همراه باشد.

فراموش نکنید گاهی فقط با صدا کردن نام کسی یا نشاندن یک لبخند زیبا در گوشه لب می توانید در نظر دیگران فوق العاده کاریزماتیک و جذاب دیده شوید.

6. آینه باشید

اغلب ما جذب افرادی می شویم که احساس آشنایی و راحتی بیشتری با او داشته باشیم. اما چطور ممکن است باعث ایجاد اعتماد و آرامش در فردی شویم که به سختی او را می شناسیم؟

تحقیقات نشان می دهد هر فرد می تواند به سادگی با استفاده از زبان بدن و طرز صحبت کردن، اعتماد دیگران را جلب کرده و جذاب تر به نظر برسد و آینه سازی از راه های ایجاد همدلی و نزدیک شدن دو نفر می باشد.

مانند یک آینه زبان بدن طرف مقابل را بازتاب دهید. نیازی نیست این کار را واضح و عجیب انجام دهید بلکه با ظرافت تمام عمل کرده، هنگامی که او به آرامی صحبت می کند شما نیز سرعت کلام خود را کاهش دهید. اگر به سمت جلو و روی میز خم شده شما نیز کمی نزدیک تر شوید و غیره.

7. همانند میزبان صحبت کنید

اگر می خواهید فردی جذاب و کاریزماتیک باشید در هر گفتگو و مکالمه طوری صحبت کنید گویا میزبان طرف مقابل هستید. هنگامی که دوستان در منزل تان مهمان هستند رفتار و کلام شما به گونه ای است که آن ها احساس راحتی و صمیمیت می کنند، از این ایده استفاده کنید و با ژست میزبان باعث ایجاد آرامش در مخاطبان خود شوید.

منبع: bustle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا