عمومی

اعضای کشته شده جوخه انتحاری در جهنم یک گروه تشکیل دادهاند

جوخه انتحاری به عنوان یک گروه از سوپرویلن‌ها، به طور سنتی برای دی‌سی این فرصت را ایجاد می‌کرد تا شخصیت‌های کم‌تر پرداخته شده در مرکز یک ماجرا قرار گیرند. در شماره 7 کمیک Suicide Squad، گروهی از شخصیت‌ها که خود را با عنوان هل اسکواد (The Hell Squad) معرفی کردند و تماماً از اعضای کشته شده جوخه انتحاری تشکیل شده‌اند، در برابر جوخه خودکشی قرار گرفتند. این تیم جدید از همان ابتدا مشخص کرد که هدف آن‌ها انتقام گرفتن از آماندا والر (Amanda Waller) است؛ مسئول به وجود آمدن تسک فورس ایکس (Task Force X).

شماره 7 کمیک Suicide Squad که توسط تیم خالقی متشکل از رابی تامسون (Robbie Thompson)، ادوارد پنسیکا (Eduardo Pansica)، جولیا فریرا (Julia Ferreira) و مارسلو مایولو (Marcelo Maiolo) خلق شده است، مسیری را ادامه می‌دهد که در شماره‌های قبلی پایه‌ریزی شده بود. یک تسک فورس ایکس جدید با رهبری بلاداسپورت (Bloodsport) و نظارت آماندا والر به مأموریتی در جهنم فرستاده می‌شود. شخصیتی با نام امبوش باگ (Ambush Bug) آن‌ها را همراهی می‌کند، یک شخصیت با قابلیت تلپورت که می‌تواند دیوار چهارم را بشکند و اولین بار در دهه 80 میلادی در کمیک‌های دی‌سی مورد استفاده قرار گرفته بود.

اعضای هل اسکواد در شماره 7 کمیک Suicide Squad (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)اعضای هل اسکواد در شماره 7 کمیک Suicide Squad (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

با این که مأموریت آماندا در ظاهر به دست آوردن سنگ ابدیت (Rock of Eternity) است اما خیلی عجیب نیست که او نقشه‌های مخفی دیگری نیز داشته باشد. قبل از این که جوخه انتحاری بتواند مأموریتش را کامل کند، یک گروه جدید با نام هل اسکواد به سراغ آن‌ها می‌آید. با این که هر دوی این تیم‌ها یک دشمن مشترک دارند اما پس‌زمینه‌ها و قابلیت‌هایشان کاملاً متفاوت است.

در این مطلب نگاهی به شخصیت‌های دیده شده در هل اسکواد می‌اندازیم که از اعضای کشته شده جوخه انتحاری تشکیل شده‌اند.


بلک‌گارد (Blackguard)

با این که بلک‌گارد جدیداً در فیلم The Suicide Squad جیمز گان حضور داشته است اما همتای کمیک بوکی او خیلی قدیمی‌تر است و همچنین اشتراکات کمی با نسخه حاضر در فیلم دارد. بلک‌گارد با نام ریچارد هرتز (Richard Hertz) اولین بار در شماره 1 کمیک Booster Gold در سال 1986 به عنوان یک ویلن برای این قهرمان سفر کننده در زمان معرفی شد.

هرتز سپس توسط یک سازمان مجرمانه با نام The 1000 استخدام شد که به او توانایی ساخت سازه‌های بر پایه انرژی را دادند. بلک‌گارد در سال 2008 و شماره 7 کمیک Suicide Squad کشته شده و از آن موقع به بعد مورد استفاده قرار نگرفته بود.


خرید هودی طرح هارلی کویین

برنچ (Branch)

برنچ یکی از آن دسته از شخصیت‌هاست که تاریخچه خیلی عمیقی ندارد. او یک متاهیومن با توانایی‌هایی بر پایه گیاهان است که شامل شنیدن افکار آن‌ها نیز می‌شود. برنچ در شماره 3 سری حال حاضر Suicide Squad به عنوان یکی از اعضای تسک فورس ایکس که به زور وارد گروه شده بود معرفی شد.

در زمان کوتاهش در تیم، برنچ نشان داد که هیچ علاقه‌ای به مبارزه یا فعالیت‌های مجرمانه ندارد. تا جایی که در طی یک مأموریت احساس ترس و برای کمک التماس کرد اما با تلافی خشونت‌بار رهبر جوخه، پیس‌میکر (Peacemaker)، مواجه شد. آخرین حضور او مربوط به شماره 6 بود که در آن توسط اولترامن (Ultraman)، کال الِ (Kal-el) زمین 3، کشته شد.

کاولیر (Cavalier)

هادسون پایل (Hudson Pyle) دومین شخصیتی است که با نام مستعار کاولیر در کمیک‌های دی‌سی حضور داشته است. او یکی از شخصیت‌های خلق شده توسط جیمز رابینسون (James Robinson) و تیم سیل (Tim Sale) برای سری Batman: Legends of the Dark Knight در سال 1992 محسوب می‌شود. هر چند این شخصیت اخیراً وارد دنیای اصلی دی‌سی شده است. او قدرت فرا انسانی خاصی ندارد اما در شمشیر بازی بسیار ماهر بوده و حتی توانایی شکست دادن بتمن را نیز دارد.

کاولیر در شماره 1 سری 2019 کمیک Suicide Squad، وقتی تسک فورس ایکس سعی در نفوذ به گروهی از انقلابیون را داشت، کشته شد. با این که مشخص نیست هدف او در آینده چه چیزی می‌تواند باشد اما حضور این شخصیت نشان می‌دهد که هل اسکواد قرار است یک جواب به سبک‌انگاری مرگ‌های اعضای جوخه انتحاری توسط آماندا والر باشد.

مد داگ (Mad Dog)

نسخه رکسِ (Rex) مد داگ (Mad Dog) در سال 2011 و شماره 3 کمیک Suicide Squad به عنوان یک آنتاگونیست معرفی شد. او در ابتدا یکی از اعضای لیگ آو اساسینز (League of Assassins) بود تا این که وارد سازمان لوایتنِ (Leviathan) تالیا الغول (Talia Al Ghul) شود. مد داگ به عنوان یک جایزه بگیر کار می‌کند و طراحی ظاهر او یادآور هر دو شخصیت ددشات (Deadshot) و دثتروک (Deathstroke) است.

پس از وقایع اولین حضورش، او به جوخه خودکشی می‌پیوندد. این اتفاق باعث می‌شود تا او در کمیک Suicide Squad: War Crimes Special کشته شود. با این که مد داگ هنوز قدرت و توانایی فرا انسانی از خود نشان نداده است اما به لطف سرگذشتش یک شخصیت خطرناک و قدرتمند محسوب می‌شود.

مایندوارپ (Mindwarp)

مایندوارپ با نام پیتر هاورد (Peter Howard) شخصیتی است که اولین بار در شماره 2 سری کنونی معرفی شد. او یک تلپات است که می‌تواند وارد ذهن دیگران شده و کنترل آن‌ها را به دست بگیرد. با این که چنین چیزی توانایی غیر معمولی نیست اما معرفی او به عنوان یک ویلن می‌تواند اوضاع را عوض کند.

هاورد در طی حمله ای دی (A-Day) به تیمارستان آرکهام، وقتی این مجموعه با سم جوکر پر شد، کشته شد. اطلاعات زیادی از مایندوارپ در دسترس نیست اما به نظر او به نوعی تبدیل به رهبر هل اسکواد شده است. شاید هم این شخصیت دارد از توانایی‌هایش برای کنترل اعضای این گروه استفاده می‌کند.

اسلیپ‌نات (Slipknot)

کریستوفر وایس (Christopher Weiss) یکی از شخصیت‌های این گروه است که تاریخچه قدیمی‌تری نسبت به بقیه اعضا دارد. او اولین بار در شماره 28 کمیک The Fury of Firestorm (انتشار در ماه اکتبر سال 1984) معرفی شده بود. هر چند او پس از اولین حضورش به عنوان یکی از اعضای تسک فورس ایکس کشته می‌شود اما دوباره مورد استفاده قرار گرفت تا این که در سال 2011 توسط تتود من (Tattooed Man) از بین رفت.

توانایی وایس از طناب‌هایی که با آن‌ها تمرین کرده نشأت می‌گیرد. با استفاده از این طناب‌ها، و همینطور هم قابلیت‌های معمول در مبارزات، اسلیپ‌نات تبدیل به یک آدمکش خطرناک شده است. این شخصیت را در فیلم Suicide Squad سال 2016 نیز دیده‌ایم که آدام بیچ به ایفای نقش او پرداخت و خیلی زود هم کشته شد.


خرید فانکو پاپ هارلی کویین

ویزل (Weasel)

ویزل هم مثل اسلیپ‌نات در ابتدا به عنوان یکی از ویلن‌های فایراستورم (Firestorm) معرفی شده بود. او از دانش‌آموزان سابق ماریتن استین (Martin Stein) است که اصلاً در بین اطرفیانش فرد محبوبی نبود. توانایی‌ها و خطر او از ذات بی‌رحم و حیوانی‌اش سرچشمه می‌گیرند که دلیل عضویتش در جوخه خودکشی هم همین بود.

ویزل در سال 1988 و شماره 1 کمیک Doom Patrol and Suicide Squad Special کشته شد و تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته بود. مثل بلک‌گارد، ویزل نیز در فیلم The Suicide Squad حضور داشت ولی بیش‌تر به عنوان عامل خنده به کار گرفته شد. با این حال، نسخه کمیکی ویزل شخصیتی غیرقابل پیش‌بینی است و می‌توان به عنوان یکی از اعضای خطرناک هل اسکواد در نظر گرفته شود.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 10 عضو عجیب و غریب جوخه انتحاری
  • 10 حقیقت درباره Suicide Squad که نمی‌دانستید
  • کدام نُسخه از فیلم‌های ابرقهرمانی Suicide Squad بهتر است؟
  • 5 قانون داستان‌های جوخه انتحاری که در Trial By Fire معرفی شد
  • چگونه فیلم جوخه انتحار به جیمز گان کمک کرد تا به کارگردان بهتری تبدیل شود؟


(1) جوخه انتحار فیلم 2016 - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
جوخه انتحار فیلم 2016 - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد


(2) نقد فیلم Suicide Squad - جوخهی انتحار - زومجی
نقد فیلم Suicide Squad - جوخهی انتحار - زومجی


(3) جوخه انتحار فیلم 2021 - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
جوخه انتحار فیلم 2021 - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد


(4) خلاصهی داستان The Suicide Squad اعضای اصلی گروه را فاش میکند
خلاصهی داستان The Suicide Squad اعضای اصلی گروه را فاش میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شش =

دکمه بازگشت به بالا