عمومی

آمارها نشان میدهند 85 درصد تماشاگران ایرانی از سریال خانه کاغذی رضایت دارند

چه طرفدار سریال خانه کاغذی یا بنا به تعبیر آمریکایی‌اش سریال سرقت پول باشید چه نباشید، احتمالا این را می‌دانید که این مجموعه تلویزیونی اسپانیایی در جهان هواداران بی‌شماری دارد و رکوردهای بازدید را جابجا کرده است. تماشاگران ایرانی نیز همپای جهانیان به پای تماشای بخش اول فصل آخر این سریال نشستند و نظرات متفاوتی نسبت به آن دارند. در این گزارش تیم لایف وب آماری را از دل توییت‌ها و پست‌های اینستاگرامی کاربران ایرانی درباره سریال خانه کاغذی در آورده که نشان می‌دهد به طور کلی 85 درصد کاربران از این سریال راضی بوده‌اند.

گزارش آماری لایف وب از جامعه آماری بزرگی شامل 50 هزار توییت فارسی، بیش از 19 هزار پست اینستاگرامی و 109 هزار پست تلگرامی استخراج شده است. در این گزارش آماری به بررسی ابعاد مختلف این سریال نیز پرداخته شده و اینکه چه عناصری از نظر تماشاگران نقطه قوت سریال به حساب می‌آمده و چه عناصری نقطه ضعف بوده، واکاوی شده است.

به طور کلی یک رضایت 85 درصدی در بین کاربران پیرامون سریال Money Heist (خانه کاغذی) وجود دارد و 15 درصد آنها نیز از سریال ناراضی هستند.

در بین این جامعه آماری بیشترین صحبت‌ها حول محور فیلمنامه و محتوای سریال شده و پس از آن دیالوگ‌های سریال، محتوای درباره بازیگران یا کاراکترهای داخل سریال و در نهایت به موسیقی سریال پرداخته شده است. در واقع کاربران فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی بیشتر از همه درباره فیلمنامه خانه کاغذی صحبت داشتند و بقیه موارد چندان برای آنها مهم نبوده است.

فیلمنامه سریال خانه کاغذی از آن دسته عناصری است که گاهی بین هواداران سریال هم مورد نقد قرار می‌گیرد؛ فیلمنامه‌ای که به زعم بیشتر کاربران در فصول آخر ضعف پیدا کرده و بیش از حد غیرمنطقی جلوه می‌کند. به طور کلی 84 درصد از جامعه آماری نسبت به فیلمنامه و محتوای سریال رویکردی مثبت داشتند و 16 درصد نیز انتقادات تندی نسبت به این موضوع داشتند.

دیالوگ‌های سریال یک رضایت 96 درصدی را در بین کاربران به وجود آورده و نقطه قوت سریال از دیدگاه آنها محسوب می‌شود. 91 درصد از این جامعه آماری نیز رویکردی مثبت به موسیقی سریال داشتنند و 9 درصد نیز موسیقی این اثر را ضعیف قلمداد کردند.

محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال خانه کاغذی از دیدگاه تماشاگران ایرانی

در نهایت باید گفت شخصیت‌های سریال در بین اکثر تماشاگران ایرانی این مجموعه نقطه قوت آن محسوب شده است. 93 درصد تماشاگران کاراکترهای سریال خانه کاغذی را جذاب ارزیابی کردند و تنها 7 درصد نسبت به شخصیت پردازی و این کاراکترها اعتراضاتی داشته‌اند. در اینجا باید به بخش دیگری از این گزارش آماری گریز زد که در آن به محبوب‌ترین شخصیت‌های این سریال و منفورترین آنها اشاره شده است.

اینطور که به نظر می‌رسد سه شخصیت پالرمو، آرتورو و مونیکا اصلا بین طرفداران ایرانی سریال محبوب نیستند و کمترین صحبت درباره آنها شده و رویکرد منفی نیز نسبت به این کاراکترها وجود دارد. از آنسو کاراکترهایی چون دنور، توکیو، پرفسور، برلین و نایروبی جزو محبوب‌ترین شخصیت‌ها هستند و به نظر می‌رسد پرفسور محبوب‌ترین کاراکتر بین تماشاگران ایرانی سریال باشد.

نظر شما درباره سریال خانه کاغذی چیست؟ بخش اول فصل پنجم آن که اخیرا پخش شده را دیدید؟ آن را چطور ارزیابی می‌کنید و حدس می‌زنید در بخش نهایی فصل پایانی سریال چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟ بین شخصیت‌های سریال با کدام کاراکتر بیشتر انس گرفته‌اید و از کدام کاراکتر بدتان می‌آید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا