سرگرمیعمومیویژه

تست هوش شما چه نوع توانایی ذهنی دارید معمولی هستید یا خلاق

در قرن بیستم، دو روانشناس به نام های الیس پاول تورانس و جوی پاول گیلفورد، مطالعاتی روی توانایی های ذهنی افراد مختلف انجام دادند و روش تست منحصر بفردی را ارائه نمودند.
تست های اونها قابلیت ارزیابی سطح هوش و خلاقیت فرد مورد نظر رو داره. این تست ها یه زمانی جهت آموزش پرسنل ارتش استفاده می شدن، اما امروزه بخشی از دوره آموزشی مدارس رو تشکیل می دن.

حالا سایت سراغ شما اومده تا توانایی های ذهنی تون رو بر مبنای مطالعات تورانس و گیلفورد مورد ارزیابی قرار بده.

به 10 تا عکسی که در زیر اومده نگاه بندازین. از نزدیک به اونها نگاه کنین و ببینین چه چیزی در اونها می بینین. اگه فکر می کنین جوابتون کاملا روشنه، پس بیشتر فکر کنین.

نتایج رو می تونین در پایان مقاله مشاهده کنین.

 ارزیابی سطح هوش و خلاقیتارزیابی سطح هوش و خلاقیت

علی رغم تست های معمول، این تست جواب درست یا غلط نداره. تنها چیزی که خلاقیت شما رو مشخص می کنه، تفاوتیه که جواب شما با جواب های معمول داره و نیز تعداد مغایرت های امکان پذیریه که شما در مورد هر عکس مطرح می کنین.

به جواب های زیر نگاه کنین

جواب ها

  • 1 – به نظر یه آدم معمولی، شاید یه شمع روی پایه شمعدان باشه، اما می تونه در بازکنی که به یه چوب پنبه چسبیده هم باشه
  • 2 – فکر می کنین این فقط می تونه یه جفت رد پا توی یه دایره باشه؟ به نظر یه سری، اون یه چترباز در حال فرود اومدن روی زمینه (که دارن از پایین بهش نگاه می کنن)
  • 3 – شبیه یه قطب نماست. اما یه نفر با ذهن غیرمعمول یه جوجه پرنده گرسنه رو می بینه که تو آشیونه ش نشسته و داره مادرش رو صدا می زنه (که دارن از بالا بهش نگاه می کنن)
  • 4 – شبیه یه گودال یا دست انداز روی جاده ست. اما، در حقیقت، یه زرافه است که بیننده داره اونو از یه پنجره در طبقه دوم یه ساختمون می بینه
  • 5 – در نگاه اول، شبیه هیچ چیز به نظر نمیاد. اما آیا تصور ما نمی تونه خرسی باشه که داره از درخت پایین میاد و و ما فقط می تونیم پنجه هاش رو ببینیم؟
  • 6 – آیا شما یه چرخ ماشین رو می بنین؟ سعی کنین یه رقصنده مکزیکی رو تصور کنین که یه کلاه لبه پهن اسپانیولی به سر داره (که دارین از بالا بهش نگاه می کنین)
  • 7 – افراد معمولی، نیمی از یه سوسیس یا جای پاشنه پای یه جانور رو می بینن. اما اون می تونه یه ترن در حال خارج شدن از تونل هم باشه (که دارین از جلو بهش نگاه می کنین)
  • 8 – فکر می کنین این عکس فقط می تونه یه پیراهن مردانه با یه پاپیون باشه؟ یه سری افراد فکر می کنن این عکس یه خدمتکار حواس پرته که بین درهای آسانسور گیر کرده
  • 9 – علاقمندان به ماشین یه سرعت سنج می بینن؛ فیزیکدان یه فشارسنج می بینه. و افرادی با ذهن غیرمعمول یه آدم برفی می بینن (که دارن از بالا بهش نگاه می کنن)
  • 10 – خیلی از افراد تصورشون اینه که “یکی داره پشت یه چیزی قایم می شه”. جالب تر می شه اگه فکر کنین اینا مرزبان هایی هستن که با سگ هاشون پشت یه سنگر پنهان شدن

اگه برای هر عکس، چند جواب به ذهنتون رسیده:

1 تا 2 جواب ممکن: متاسفانه، یا خلاقیت شما در حد عموم مردم دنیاست، یا اینکه شما تست رو خیلی جدی نگرفتین و بخاطر حس کنجکاوی تون سریع رفتین دنبال جواب. این قضیه نیاز به توجه شما داره، چراکه حس کنجکاوی شما ارتباط تنگاتنگ با خلاقیت تون داره.

3 تا 5 جواب ممکن: اگه جوابهای شما از نظر مفهوم و مصداق ربط زیادی به همدیگه ندارن و شما تمام طول شب رو واسه رسیدن به اونها وقت نزاشتین، بهتون تبریک می گم! شما توانایی های ذهنی فوق العاده ای دارین و برای حل مسائل، ذهن خلاقی دارین. شما اگه بخواین می تونین کوه رو جابجا کنین! یا می تونین دیدگاهی متفاوت از دیگران داشته باشین.

6 جواب ممکن یا بیشتر: هیچ چیزی نمی تونه در مقابل استقامت و پشتکار شما مقاومت کنه. خلاقیت ذهنی شما بسیار برجسته است. شما قطعا می تونین فراتر از ذهنتون فکر کنین. آفرین به شما!

با دیدن این عکس ها، چه جواب هایی به ذهن شما می رسه؟ با ما به اشتراک بگذارین.

منبع : brightside


(1) تست هوش و سنجش خلاقیت آیا فردی خلاق با توانایی ذهنی بالا هستید
تست هوش و سنجش خلاقیت آیا فردی خلاق با توانایی ذهنی بالا هستید


(2) 5 معمای ذهنی که قدرت مغز شما را افزایش خواهد داد.
5 معمای ذهنی که قدرت مغز شما را افزایش خواهد داد.


(3) تست خلاقیت ذهن
تست خلاقیت ذهن


(4) میخواهید بدانید باهوش هستید یا نه این مطلب را بخوانید بهداشت نیوز
میخواهید بدانید باهوش هستید یا نه این مطلب را بخوانید بهداشت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا