عمومی

چگونه Resident Evil Village با اجرای یکی از فرمولهای سایلنت هیل موفق شد

موفقیت بزرگِ Resident Evil Village بر کسی پوشیده نیست. بازی تا یک ماه پس از عرضه‌اش توانست به فروش بسیار خوبی برسد و اثبات کند که بازگشت به ریشه‌های ژانر ترس و بقا، چیزی است که هواداران حسابی برای آن صبر کرده‌اند.

در حالی که شهرت Village به خلق کاراکتری‌هایی همانند لیدی دیمیتریس و دخترانش وابسته بود، اما داستان و گیم‌پلی بازی نیز فاکتورهای دیگر موفقیت رزیدنت اویل 8 بودند. به علاوه مواردی که گفته شد RE: Village یکی از مهمترین فرمول‌هایی که این عنوان را به اثری ترسناک و به یادماندنی تبدیل کرده را از Silent Hill که عنوان درخشان دیگری در سبک ترس و بقاست، به ارث برده.

چگونه رزیدنت اویل از سایلنت هیل الهام گرفت؟


حتما می‌دانید که رزیدنت اویل و سایلنت هیل، کار خود را از دهه 90 میلادی شروع کردند؛ دهه‌ای که از آن به عنوان دوران طلایی بازی‌های سبک ترس و بقا یاد می‌شود. با این که هر دو بازی در یک ژانر هستند، اما تعریفشان از شر داستان فرق می‌کند. سایلنت هیل بیشتر به ترس روان‌شناختی تکیه می‌کند و بیشتر دشمنان تجسمی از گناهان کاراکتر و آسیب‌های روحی و روانی او هستند. چنین رویکردی باعث شده تا داستان هر کدام از قسمت‌های بازی، منحصر به فرد و جالب باشد. در واقع جنبه‌های ترسناک بازی، بر اساس کاراکتری است که بازیکن آن را کنترل می‌کند.

برخلاف سایلنت هیل، بازیکنان در رزیدنت اویل با دشمنان واقعی و محسوس‌تری روبه‌رو هستند. در واقع اغلب دشمنان در بازی هیولاهایی که به واسطه انتشار ویروس یا سلاح‌های بیولوژیکی توسط شرکت‌های شیطانی ساخته شده‌اند. فرقی هم نمی‌کند که کاراکتر چه کسی باشد یا در کجای دنیای بازی سیر کند، چرا که همه دنیای بازی را به شکل یکسان تجربه می‌کنند.

با این حال اما با توجه به آخرین نسخه عرضه شده رزیدنت اویل، می‌توان گفت که کپکام رویکردی مشابه به سایلنت هیل را اتخاذ کرده و این را می‌توان از همان ابتدای بازی و در زمان به کنترل گرفتن شخصیت اصلی بازی درک کرد.

آن‌هایی که بازی را بازی کرده‌اند می‌دانند که نسخه آخر بازی یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های تمام سری محسوب می‌شود. ادامه متن اسپویل بخشی از مراحل بازی است، اگر هنوز بازی را انجام نداده‌اید از خواندن ادامه مطلب بپرهیزید. مراحل خانه بنوینتو را به یاد آورید، جایی که در طبقات پایین‌تر می‌توانید متوجه حضور بچه‌ای شوید که شروع به خوردن ایتان (کاراکتر اصلی بازی) می‌کند. اما مشکل اینجا نیست. مشکل آنجاست که این بچه صدای خندیدن و گریه کردن بسیار طبیعی از خود در می‌آورد.

با این که بیشتر هیولاهای در بازی رزیدنت اویل سلاح‌های بایوتک هستند، The Baby دشمنی منحصر به فرد و وحشتناک تصور می‌شود. در واقع به جای هیولاهای ویروسی، این کودک نمایانگر گناهان ایتان است. به مانند سایلنت هیل، The Baby از امراض روحی و روانی کاراکتر اصلی خلق شده و ترس بزرگی را تحویل می‌دهد.

به نظر می‌رسد که کپکام از روش سایلنت هیل به خوبی الهام گرفته و علاوه بر خلق یکی از چندش‌آورترین قسمت‌های تاریخ رزیدنت اویل، می‌تواند از آن در بازی‌های آینده هم استفاده کند.


(1) چگونه Resident Evil Village از فرمول برنده سایلنت هیل کپیبرداری کرد - مجله خبری و تفریحی خبرگزار
چگونه Resident Evil Village از فرمول برنده سایلنت هیل کپیبرداری کرد - مجله خبری و تفریحی خبرگزار


(2) قفل DRM به عملکرد نسخه پی سی بازی Resident Evil Village آسیب میزند - زومجی
قفل DRM به عملکرد نسخه پی سی بازی Resident Evil Village آسیب میزند - زومجی


(3) شایعه Resident Evil 8 Village طولانیترین بازی است که با RE Engine ساخته میشود - زومجی
شایعه Resident Evil 8 Village طولانیترین بازی است که با RE Engine ساخته میشود - زومجی


(4) آموزش بازی Resident Evil Village چطور از حمله مهیب اول بازی جان سالم به درببریم
آموزش بازی Resident Evil Village چطور از حمله مهیب اول بازی جان سالم به درببریم


(5) اطلاعاتی در مورد بخش چند نفرهی Resident Evil Village لو رفت
اطلاعاتی در مورد بخش چند نفرهی Resident Evil Village لو رفت


(6) هشدار به کاربران دربارهی ویدیوهای لو رفته از داستان Resident Evil Village در سطح اینترنت - زومجی
هشدار به کاربران دربارهی ویدیوهای لو رفته از داستان Resident Evil Village در سطح اینترنت - زومجی


(7) راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil Village
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil Village


(8) کیفیت اجرای بازی Resident Evil Village روی کنسول ها مشخص شد
کیفیت اجرای بازی Resident Evil Village روی کنسول ها مشخص شد


(9) جهنمی به کارگردانی Alex Wesker بررسی بازی Resident Evil Revelations 2 - گیمفا
جهنمی به کارگردانی Alex Wesker بررسی بازی Resident Evil Revelations 2 - گیمفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا