دانستنی هاعمومیویژه

خواص سنگ آمیتیست چیست و نحوه استفاده از آن

عکس سنگ آمیتیست اصلخواص سنگ آمیتیست چیست؟

سنگ آمیتیست چیست؟ | معنی آمیتیست | خواص درمانی سنگ آمیتیست | نحوه استفاده

در ادامه قصد داریم شما را با تمام فواید سنگ بسیار زیبای آمیتیست، معنی و کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر آشنا کنیم؛ با همراه باشید.

آمتیست (Amethyst) چیست؟

آمتیست (آمیتیست یا آمتست)، یکی از انواع بنفش رنگ سنگ کوارتز می باشد. این سنگ، بخشی از سیستم کریستال شش ضلعی است. آمتیست یک سنگ نیمه قیمتی با حالت زجاجی و شیشه ای درخشان می باشد.

این سنگ، اغلب در هاله ای از رنگ بنفش پر رنگ یا کمرنگ به بازار می آید. آمتیست به معنای شفای روح، آرامش و خِرد می باشد.

سنگ مورد علاقه همه!

برای آن هایی که دوست دارند بدانند چطور از خاصیت درمانی آمتیست استفاده کنند، باید گفت که نیرومندی و زیبایی این سنگ، نظر هر کسی را به سوی خود جلب می کند.

گفته می شود که آمتیست، ذات را به عالم روحانی و معنوی وصل می کند؛ حتی نام این سنگ نیز، مترادف «معنویت» می باشد و به خاطر ارتباط نزدیکی که با چشم سوم و چاکرای تاجی دارد، مشهور است.

اگر تاریخچه این سنگ را بررسی کنیم، می بینیم که از 25000 سال پیش از میلاد مسیح، مردم در جشن هایشان از آمتیست استفاده می کردند.

از یونانیان گرفته تا رومی ها و حتی مصریان، همگی مجذوب قدرت شفابخشی این سنگ زیبا بوده اند.

از گوشه های یخ زده سیبری گرفته تا جنگل های بارانی برزیل، رد پای آمتیست را در سراسر جهان می توان یافت.

آمتیست به معنای «ضد مستی» است، و از واژه یونانی «آمتیستوس» گرفته شده است. یونانیان تصور می کردند که می توانند با استفاده از کریستال های این سنگ، از خود در برابر مستی و زمین خوردن در حالت مستی، محافظت نمایند.

طبق افسانه ها، آمتیست رنگ بنفش خود را از اشک خونین شرابی رنگ دیونیسوس (ایزد جشن و سرور و طرب) گرفته است.

طبق این داستان، روزی دیونیسوس، از انسان ها خشمگین می شود و تصمیم می گیرد که 2 ببر درنده در مسیر یکی از آن ها قرار داده تا او را ببلعد و بدین ترتیب، از انسان انتقام بگیرد.

او ناگهان سر راهش با دختری جوان و پاک به نام «آمتیستا» روبرو می شود که در حال رفتن به معبد بوده است. دیونیسوس ببرهای خود را رها می کند تا به دخترک حمله کنند.

آمتیستا از ترس به خدابانو «دایانا» پناه می برد و از او درخواست کمک می کند. دایانا نیز، آمتیستا را به مجسمه ای از کوارتز کم نور و بی رنگ تبدیل می کند تا ببرها را متوقف کند و از دخترک محافظت نماید.

وقتی دیونیسوس از بی رحمی و عمل اشتباه خود آگاه می شود، نادم و پشیمان شده و به سراغ جام شراب خود می رود. اما آن قدر ناراحت بوده که حواسش پرت می شود و جام برعکس می شود و شراب داخل آن به روی مجسمه آمتیستا می ریزد.

مجسمه غرق شراب می شود تا اینکه رفته رفته به سنگ بنفش رنگ درخشانی تبدیل می شود؛ و اینگونه، سنگ آمتیست پدید می آید.

اما جدا از بحث ایزدان و الهه ها، خود این سنگ، معنایش را فریاد می زند. رفتارهای مستانه، با ذهن تیره و تار، عواطف تحریک شده و تصمیم های نسنجیده همراه است.

و سنگ آمتیست، بر خلاف همه موارد فوق، با وضوح و روشنی، تدبیر و تفکر و حس کنترل بر امور زندگی در ارتباط است.

برای کسانی که به رنگ های بنفش کمرنگ و ملایم این سنگ درخشان گرایش دارند، بگذارید کمی عمیق تر شده، و همه اسرار سنگ آمتیست را فاش کنیم تا همه بتوانند طبق سلیقه خود، از مزایای این سنگ های قیمتی بهره مند شوند.

مزایای سنگ آمتیست

مزایای فیزیکی: تقویت سیستم ایمنی، عمیق شدن خواب، بهبود سردردهای میگرنی

مزایای معنوی: تقویت شهود، باز شدن چشم سوم، کاهش انرژی های منفی

مزایای عاطفی: ایجاد تعادل عاطفی، آرامش ذهن، افزایش شجاعت، بهبود قدرت تصمیم گیری

کریستال آمتیست، در سراسر طیف رنگی خود درخشان است؛ این سنگ را می توان از رنگ صورتی ملایم گرفته، تا بنفش پر رنگ یافت.

کوارتز معدنی، به ندرت یک دست و یک رنگ است. این سنگ می تواند همزمان چندین هاله رنگی را در خود داشته باشد، و به همین دلیل، به عنوان یکی از زیباترین کریستال های کوارتز در سراسر جهان شناخته می شود.

فارغ از اینکه آمتیست یک سنگ است، اما می تواند با کم و زیاد شدن نور یا قرار گرفتن در دمایی متفاوت، تغییر شکل دهد.

از آنجا که این سنگ با جسم انسان به تکامل می رسد، ارتباط نزدیکی با تجربیات آگاهانه زندگی ما دارد. مزایای این سنگ برای ذهن، جسم و روح انسان، بی شمار است. در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا باید سنگ آمتیست به همراه داشته باشید…

ویژگی های مربوط به بهبودی جسم

آمتیست به لحاظ جسمی، با تولید سلول های سالم، بهبود عملکرد خواب و استراحت و افزایش تعادل هورمونی در ارتباط است.

از آنجا که این سنگ به تعادل سوخت و ساز بدن کمک کرده و بر عملکرد سیستم غدد درون ریز تاثیر مثبتی دارد، بدن توازن درونی خود را باز می یابد و از نظر ترشح کورتیزول (که استرس و تنش را از بین می برد) دچار مشکل نمی شود.

در کنار همه این ها، آمتیست بنفش رنگ، باعث پاکسازی و سم زدایی جسم، ذهن و روح می شود. بنابراین، برای کسانی که از شلوغی ذهن و سردردهای میگرنی رنج می برند، آمتیست می تواند درمان خوبی باشد و به ذهن و روح، شفافیت ببخشد.

افرادی که اعتیاد به مصرف الکل دارند و نمی توانند اعتیاد خود را ترک کنند، اگر آمتیست با خود به همراه داشته باشند، به آن ها کمک می کند که ذهن هوشیارتری داشته باشند.

این سنگ به انسان یادآور می شود که برای گرفتن تصمیمات درست در زندگی، به افکاری روشن و ذهنی باز و شفاف نیاز است.

آمتیست بنفش، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؛ جواهر آمتیست، همچنین به توانایی خارق العاده خود در کمک به تناسب اندام و دفع بیماری هایی که رفاه و سلامتی انسان را به خطر می اندازند، مشهور است.

با تصفیه خون و کاهش موثر سطح استرس و اضطراب، سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و این یعنی همه چیز، از سیستم تنفسی گرفته تا پوست، از قدرت بالایی برخوردار خواهند شد.

و در آخر، به همراه داشتن آمتیست در نزدیکی ساعات خواب، برای افرادی که شب ها نمی توانند بخوابند و یا خواب سبکی دارند و مدام از خواب می پرند، بسیار مفید بوده و باعث خوابی عمیق می شود.

ویژگی های مربوط به بهبود عاطفی

به طور کلی، آمتیست به دلیل ایجاد حس آرامش و شفافیت و وضوح در این دنیای آشفته بازار، مشهور است. آن هایی که آمتیست همراه خود دارند، به نوعی احساس آرامش و نشاط دارند.

از آنجا که آمتیست، عواطف و احساسات را متمرکز می کند، به خوبی می تواند به کسانی که از سردرگمی عاطفی (که همراه با اندوه ایجاد می شود)، غم از دست دادن یا هر نوع ناراحتی عاطفی دیگری رنج می برند، کمک شایانی کند.

این سنگ به خاطر معنویت الهی که دارد، به افراد کمک می کند تا از ناشناخته ها هراسی نداشته باشند.

مرگ، یک سفر، یک تغییر و یک جهش به سوی عالمی والاتر است؛ اما قطعا در از دست دادن یک عزیز، اندوه بزرگی است و در تولد یک نوزاد جدید، شادی و سرور!

آمتیست به ما یادآور می شود که در همه چیز، تعادل وجود دارد. این طور نیست که دائما از میان سختی ها و غم و اندوه ها گذر کنیم و فکر کنیم که بیداری روحانی، فقط به تفکرات مثبت می انجامد.

بلکه باید شادی ها و غم ها را با هم تجربه کرد، و از آن ها گذر کرد و اجازه نداد که تا ابد، در قلب ما باقی بمانند.

این سنگ، همچنین برای کسانی که زود از کوره در می روند نیز، مناسب است! چرا که این سنگ، می تواند جلوی عصبانیت را بگیرد و آن را با هاله ای از آرامش، جایگزین نماید.

آمتیست، مادامی که انرژی های منفی و گرد و غبار ذهن را پاکسازی می کند، می تواند عمیق ترین منبع الهامات را در درون ما بیدار کند.

زیرا وقتی ذهن ما خاموش، آرام و متمرکز است، ذهن خلاق ما به کار می افتد و تمامی ایده ها و علایقی که پیش از این در پشت سد شلوغی ها و هرج و مرج های ذهن، گیر افتاده بودند، حالا جریان پیدا می کنند.

آمتیست با افزایش آرامش و خلاء ذهنی، خوابی عمیق، پاکسازی انرژی های منفی و شلوغی ها، و کمک در معنوی سازی مسیر زندگی مان، باعث ایجاد پیشرفت های بسیاری در زندگی خواهد شد.

وقتی در ذهن مان فضایی برای آرامش و شجاعت باز می کنیم، قادر خواهیم بود تا طبق برنامه ریزی خودمان پیش برویم و به دنبال چیزهایی باشیم که برایمان مفید و کمک کننده است.

برای آن هایی که در تصمیم گیری دچار مشکل هستند، سنگ آمتیست می تواند قدرت درونی لازم برای انتخاب هایی که برای فرد مناسب است را در اختیار او قرار دهد.

زندگی فراز و نشیب هایی دارد که گاهی افراد را در وضعیت عدم اطمینان یا سردرگمی در مورد انتخاب هایش قرار می دهد.

آمتیست که فردی که آن را همراه دارد، یادآور می شود که چیزی را از دست نداده، و با بینش درونی، دانش و خرد، می تواند مسیر جدیدی را برگزیند.

این سنگ، به افرادی که در بحث و جدل ها از کوره در می روند کمک می کند تا به حالت آرامش باز گردند. همچنین، این سنگ برای بهبود روابط عاطفی و خانوادگی نیز، کمک کننده است؛ چرا که از جایگاه عشق آمده است.

ویژگی های ماورائی

سنگ آمتیست، برای آن هایی که به دنبال بیداری روحانی خود هستند، به عنوان یکی از مهم ترین سنگ های بهبودی بخش به شمار می رود.

این سنگ، ارتباط قوی با چاکرای تاجی داشته، و گفته می شود که پل ارتباطی میان عالم جسمانی و روحانی می باشد.

چاکرای چشم سوم، به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای شهودی شناخته می شود. همه افراد، از موهبت «شهود» بهره مند هستند، اما مهم این است که این قدرت را تحت کنترل بگیریم.

از آنجا که آمتیست چشم سوم را باز می کند، باعث شکوفایی حس ششم می شود. در فلسفه شرقی گفته می شود که چشم سوم، مرکز روحانی و معنوی وجود انسان است.

چسم سوم همچنین مسئول نحوه ادراک فرد از واقعیت و توانایی او برای قدم گذاشتن در مسیر روشن بینی معنوی است.

رنگ چاکرای چشم سوم نیلی است، که با رنگ آمتیست بی ارتباط نیست. وقتی چاکرای چشم سوم بسته باشد، افراد در زندگی دچار افسردگی و اضطراب شده، و احساس سنگینی روح می کنند.

با باز شدن چشم سوم، فرد می تواند از شهود خود بهره مند شود، و اجازه دهد خرد و دانش الهی در او جاری گردد، و درخشش و وضوح به تجسم و تخیل او باز می گردد.

چاکرای ریشه، مرکز انرژی مقدس است و به طور پیچیده ای با سنگ آمتیست ارتباط دارد. این چاکرا، جایی است که آگاهی کیهانی در آن وجود دارد و منبعی است که فرد تمام پیام های مورد نیازش از سوی کائنات را دریافت می کند و به کیهان متصل می شود.

وقتی نیروی چاکرای تاجی مسدود باشد، فرد احساس انزوا و جدایی از جهان پیرامون خود می کند. او احساس می کند که عمده زندگی اش نفسانی شده است.

اما وقتی این چاکرا باز شده و آماده دریافت می شود، فرد احساس تعادل، رفاه، اعتماد به نفس و ارتباط عمیق با منبع خواهد داشت.

جای تعجبی نیست که آمتیست با سابقه طولانی خود در محافظت از افراد، برای مقابله با انرژی های منفی نیز، مفید باشد. این سنگ می تواند حملات فیزیکی را دفع کند و در مقابل مصیبت ها، محافظ خوبی باشد.

در سطح روحانی، این سنگ از ذهن در مقابل جادوی سیاه و طلسم های عاطفی، محافظت می کند.

سنگ تولد برج حوت و دلو

آمتیست بنفش، سنگ نشان برج حوت می باشد و با ماه فوریه در ارتباط است؛ ماهی سرشار از بادهای سرد زمستانی. اما آمتیست، با خود عشق، نور و آرامش را به ارمغان می آورد و آغاز بهار را مژده می دهد.

انرژی بنفش ملایم این سنگ، به خوبی با طبیعت افراد برج حوت، همآهنگ است؛ افرادی با روحیه خلاق، حس همدلی بالا و علاقمند به معنویات.

قدرت شفابخشی آمتیست، همه این ویژگی ها و حتی ویژگی های بیشتر را بیدار می کند. البته گاهی بزرگ ترین نقاط قوت، بزرگ ترین نقاط ضعف هم محسوب می شوند.

متولدین برج حوت، به خاطر حس همدلی بالایشان، معمولا خود را به خاطر مشکلات دیگران ناراحت می کنند و با این کار، به خودشان آسیب می زنند.

البته به همراه داشتن این سنگ، باعث می شود آن ها علیرغم برخورداری از این ویژگی خوب، کنترل خود را از دست نداده، و بیش از حد در مشکلات دیگران غرق نشوند و به مسیر روحانی خود ادامه دهند.

افراد برج حوت، زیر سیاره اورانوس که به عنوان سیاره ای پیشرفت طلب و دارای تفکر رو به جلو شناخته می شود، به دنیا می آیند.

اورانوس، الهه آسمان ها و بهشت، سیاره شهود، روشن بینی و پیشرفت رو به جلو در اوج آزادی فردی است.

به همراه داشتن آمتیست، از این افراد محافظت کرده، مشوق روح است و به صاحب خود یادآور می شود که اگرچه همواره باید پذیرای تغییرات بود، اما این تغییرات باید با چشمی باز و روشن بینی انجام گیرند.

آمتیست، سنگ برج دلو نیز هست؛ افرادی خونسرد، با قدرت صبر و شکیبایی بالا. یکی دیگر از نشانه های افراد برج دلو، بینش عمیق و سطح بالای عقل و هوش و شجاعت استفاده از طبیعت قاطع درونی آن هاست.

این افراد، مشهور به این هستند که کمی بیش از حد تجزیه و تحلیل می کنند و کمی سردند. اما به همراه داشتن سنگ آمتیست، تعادل را در خلق و خوی این افراد ایجاد می کند.

نحوه استفاده از این سنگ

این سنگ، بسیار آرامش بخش است و هر فضایی را که در آن قرار بگیرد، مملوء از آرامش می کند.

برای کسانی که دوست دارند نحوه استفاده کامل از پتانسیل این سنگ زیبا را بدانند، نکاتی که در ادامه می آید، بسیار مفید خواهند بود.

جواهر زینتی

آویزان کردن کریستال آمتیست، یکی از بهترین راه ها برای باز بودن چاکرای تاجی و چشم سوم است. جواهر آمتیست، بسیار محبوب است و با انواع مختلفی که دارد، افراد با هر سلیقه و هر سبک زندگی که دارند، می توانند مدل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

دستبندها، بنگل ها و گردنبندهای آمتیست، می توانند بهترین انتخاب برای استفاده روزمره باشند. زیرا تماس نزدیک این سنگ با پوست بدن، بهترین راه برای دریافت تمام انرژی شفابخش آن است.

پوست، مستقیما ارتعاشات این سنگ را جذب بدن کرده، و قدرت آن را چندین برابر می کند. لذا استفاده از این سنگ در قالب دستبند یا گردنبند که به طور مستقیم با پوست برهنه در تماس است، بهترین شکل استفاده از آن می باشد.

آمتیست، بهترین سنگ کمک کننده به مراقبه و مدیتیشن است. این سنگ، انرژی ای را از خود ساطع می کند که ذهن شلوغ و پر همهمه را به آرامش و سکوت می رساند.

هنگام انجام مدیتیشن، داشتن سنگ آمتیست در نزدیکی خود باعث می شود چاکرای تاجی و چشم سوم مطمئنا باز شوند و مسیر برای جریان یافتن انرژی کائنات و نیز دریافت الهامات، پاکسازی شود.

کسانی که گردنبند یا دستبند این سنگ را ندارند، می توانند در طول مدیتیشن، یک تکه از این سنگ را در دست چپ خود نگه دارند.

همراه با آمتیست، می توان از سنگ های دیگری نظیر «سنگ تورمالین» نیز استفاده کرد. تورمالین، انرژی محافظتی آمتیست را چندین برابر می کند.

«رز کوارتز» نیز، یکی دیگر از بهترین همراهان آمتیست است که بر ارتعاشات عشقی که از آمتیست ساطع می شود، می افزاید.

ترکیب آمتیست و زمرد کبود نیز، حقیقت، آرامش و جریان متعادل انرژی را به ارمغان می آورد و برای کسانی که دوست دارند خلاقیت شان شکوفا شود، بسیار مناسب است.

برای آن هایی که به دنبال انرژی بالا و ماندگار هستند، ترکیب سنگ «سیترین» و آمتیست، بهترین گزینه می باشد.

موارد استفاده در خانه و محل کار

کسانی که می خواهند انرژی شفابخش آمتیست را با خود به خانه یا محل کارشان بیاورند، بهتر است محرابی با مرکزیت آمتیست بسازند.

بدین صورت که سنگ آمتیست را در محلی قرار دهند که معمولا با تنش همراه است. این کار به افراد پر مشغله کمک می کند تا عصبانیت، تنش و استرس ناشی از کار را کاهش دهند.

در عوض، باعث می شود آن ها ذهن خود را متمرکز کنند تا این تمرکز، کمک کند بهتر کار کنند، کم تر کارها را به تعویق بیاندازند و الهامات را دریافت نمایند.

در خانه، می توان از آمتیست جهت کمک به ایجاد جریان آزاد فنگ شویی استفاده کرد. از آنجا که این سنگ رابطه محکمی با انرژی «یین» دارد، یک ابزار متعادل کننده عالی به شمار می رود.

قرار دادن آمتیست در اداره یا محل کار، موجب ایجاد خلاقیت درونی می شود؛ قرار دادن آن در اتاق خواب، به عمیق شدن خواب کمک می کند؛ و در فضاهای خانوادگی، انرژی های منفی را به خود جذب می کند و آن ها را به انرژی مثبت تبدیل می کند.

نحوه تمیز کردن کریستال ها یا جواهرات آمتیست

در کنار اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از آمتیست، باید در مورد نحوه نگهداری از آن نیز، اطلاعات داشته باشیم تا این سنگ بتواند قدرت خود را حفظ کرده، و به شفابخشی ادامه دهد.

با نکاتی که در ادامه به آن ها می پردازیم، می توانید این سنگ را زیبا و درخشان نگه دارید.

از آنجا که این سنگ انرژی های منفی را به خود جذب می کند، باید به طور منظم تمیز شود تا از شکل نیافتد.

این کریستال های شفابخش، مانند یک اسفنج، فرکانس های ارتعاشی محیط را جذب می کنند و محیط را بهبود می بخشند، اما فرکانس ارتعاشی خودشان نیز، تغییر می کند.

وقتی فرکانس ارتعاشی آن ها تغییر کند، دیگر قادر نیستند مانند قبل نوسان کنند و اثرگذاری آن ها کاهش می یابد.

پاکسازی این سنگ، پس از یک جلسه شفابخشی یا پس از حمل شدن توسط فرد، بسیار حائز اهمیت است تا این سنگ همچنان تازه و شفابخش بماند.

یکی از راه ها، پاکسازی با صوت است. می توانید سنگ را در دستان خود نگه دارید، نفس عمیقی بکشید و تصویری را در ذهن تجسم کنید که روح تان را از انرژی خالص و پاک، پر کند.

هنگام بازدم، نفس تان را با صوت همراه کنید. همچنین می توانید به جای صدای خود، از صدای کاسه تبتی، ناقوس یا درام نیز، استفاده کنید.

هنوز درباره ضرورت شارژ مجدد کریستال های آمتیست، نظر قطعی داده نشده است. اما شارژ انرژی این کریستال ها با کمک طبیعت انجام می شود.

اگر شب ها برای مدتی این سنگ را بیرون و در زیر نور ماه قرار دهید، انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کند. سرما نیز، باعث شارژ مجدد این سنگ می شود. بنابراین به سادگی می توانید در طول شب، آن را درون یخچال یا در فضای سرد قرار دهید.

کلام آخر

کسانی که می خواهند به معنویت برسند و آرامش و توازن را به زندگی خود بازگردانند و چاکراهای خود را متعادل کنند، به همراه داشتن سنگ آمتیست، بهترین راه برای آن هاست.

آمتیست، که سنگی شفابخش است و هوشیاری و آگاهی صاحب خود را بالا می برد، ویژگی های صلح آمیز شخصیت فرد را برجسته می کند، جایگاه او را در کائنات بالا می برد و جهشی در آگاهی او ایجاد می کند.

اگرچه آمتیست با رنگ بنفش خود شناخته می شود، اما رنگ های مختلفی در همین طیف داراست. برخی از آمتیست ها به رنگ بنفش کبود هستند و برخی دیگر نیلی.

برای کسانی که به دنبال رنگ های ملایم تر هستند، آمتیست های ملایم تر و مایل به صورتی نیز، وجود دارند و به همان اندازه، احساس شادابی و آرامش را برای فرد به ارمغان می آورند.

از یک کریستال کوچک گرفته تا به صورت جواهرات زینتی، همراه داشتن آمتیست و تماس آن با بدن، دانش، سلامتی و شگفتی معنوی را به روح انسان تزریق می کند.

حتی داشتن این سنگ بنفش در اطراف خود، نتایج شگفت انگیزی را در متعادل سازی عواطف شما به همراه خواهد داشت.

دلیلی وجود دارد که این سنگ قرن هاست که مورد استفاده بسیاری در جهان قرار گرفته است.

از رومی ها که معتقد بودند رنگ های طیف بنفش آن ها را از گناه مستی نجات می دهد گرفته، تا کاترین کبیر که خود را با رنگ های بنفش شفابخش می آراست و بوداییان تبتی که مدت هاست این سنگ را با ذات بودا پیوند داده اند و مصریانی که مردگان خود را با این گوهر محافظ به زندگی پس از مرگ بدرقه می کردند تا راهنمای آن ها باشد، همگی از این سنگ آمیخته با جادو و عرفان، استفاده می کرده اند.

حتی در افسانه ها آمده که این سنگ، موهبتی از زمین است که ذهن را به بهشت برین متصل می کند.

در نهایت، آمتیست به طور کلی سنگی برای یافتن آرامش است، تا بتوان با استفاده از قدرت آن، در مقابل پیچیدگی های این دنیا ایستادگی کرد.

منبع: tinyrituals.co


(1) خواص سنگ آمیتیس چیست - مشرق نیوز
خواص سنگ آمیتیس چیست - مشرق نیوز


(2) خواص سنگ آمیتیست چیست نحوه استفاده از آن
خواص سنگ آمیتیست چیست نحوه استفاده از آن


(3) خواص سنگ آمیتیست چیست آمیتیس نماد عشق و خوشبختی - گلبهاران
خواص سنگ آمیتیست چیست آمیتیس نماد عشق و خوشبختی - گلبهاران


(4) از سنگ آمیتیست چه می دانید خواص سنگ آمیتیست و مشخصات آن - سنگ شناس
از سنگ آمیتیست چه می دانید خواص سنگ آمیتیست و مشخصات آن - سنگ شناس


(5) روش نگهداری سنگ آمیتیست - جواهری تاج خرید نگین یاقوت خرید انگشتر نقره
روش نگهداری سنگ آمیتیست - جواهری تاج خرید نگین یاقوت خرید انگشتر نقره


(6) خواص سنگ آمیتیست ماه تولد آمیتیست زیورآلات سنگ آمیتیست گالری زیورآلات هـ
خواص سنگ آمیتیست ماه تولد آمیتیست زیورآلات سنگ آمیتیست گالری زیورآلات هـ


(7) آمیتیست چیست خواص سنگ آمیتیست - عمارت سنگ
آمیتیست چیست خواص سنگ آمیتیست - عمارت سنگ


(8) آمیتیست تشخیص سنگ آمیتیست اصل جذابترین خواص سنگ آمیتیست بنفش
آمیتیست تشخیص سنگ آمیتیست اصل جذابترین خواص سنگ آمیتیست بنفش


(9) خواص سنگ آمیتیست چیست فروشگاه اینترنتی طلا ریسه گالری خرید آنلاین طلا
خواص سنگ آمیتیست چیست فروشگاه اینترنتی طلا ریسه گالری خرید آنلاین طلا


(10) سنگ آمیتیست چیست و چه ویژگی های درمانی دارد نشریه علمی جهان شیمی فیزیک
سنگ آمیتیست چیست و چه ویژگی های درمانی دارد نشریه علمی جهان شیمی فیزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا