عمومی

چرا در ریبوت دهه 90 مارول دو ثور حضور داشتند

ثور یکی از چندین عضو اونجرز بود که درگیر ریبوت بدنام دهه 90 میلادی مارول با نام Heroes Reborn شد. در این دنیا، اعضای اونجرز و فنتستیک فور توسط جیم لی (Jim Lee) و راب لایفلد (Rob Liefeld) به شکل جدیدی به تصویر کشیده شده بودند. بعد از معرفی در شماره 1 کمیک Avengers در سال 1996، ثور ریبوت شده نقشی برجسته اما غیرقابل انتظار را بازی کرد.

ثور ریبوت شده یکی از اعضای بومی کانتر ارث (Counter-Earth) خلق شده در خط داستانی Heroes Reborn بود. اما خیلی زود در برابر همتای اصلی دنیای مارول خود قرار گرفت. ذات خشن این ثور باعث می‌شد تا شخصیتی مناسب برای حال و هوای تیره و تاریک آثار دهه 90 میلادی باشد. در این مطلب، نگاهی می‌اندازیم به این که پاکت یونیورس ساخته شده توسط فرانکلین ریچاردز (Franklin Richards) چگونه ثور را تغییر داد و وقتی سر و کله ثور واقعی پیدا شد، چه اتفاقاتی افتاد.


خرید فانکو پاپ ثور

ثورِ Heroes Reborn

در داستان منتهی به خط داستانی Heroes Reborn، اونجرز و فنتستیک فور ظاهراً در تلاش برای شکست دادن موجودی شرور به نام آن‌اسلات (Onslaught)، که ترکیبی از جنبه تیره مگنیتو (Magneto) و توانایی‌های پروفسور ایکس بود، کشته شدند. اما در واقع آن‌ها در یک بُعد جیبی که توسط فرانکلین ریچاردزی که توانایی تغییر واقعیت را داشت، گیر افتاده بودند. این دنیا جایی است که شخصیت‌های گرفتار و داستان‌های مربوط به آن‌ها، می‌توانستند دوباره مورد استفاده قرار بگیرند.

با این حال، ثور نسبت به دیگر قهرمانان دیرتر در این داستان حضور پیدا کرد. ذات خداگونه و قدرت‌های او باعث می‌شد تا فرانکلین ریچاردز به تمرکز بیش‌تری برای کنترل ثور نیاز داشته باشد. به جای ثور، فرانکلین یک نسخه از ثور را از پایه و به طور موقت در این دنیا که نامش کانتر ارث بود، به وجود آورد. خدای رعد در حالی که در یک قطعه یخ گیر افتاده بود، توسط دونالد بلیک (Donald Blake)، همتایِ میزبانِ انسانیِ سابقِ ثور در دنیای اصلی مارول، پیدا شد. لوکیِ کانتر ارث فکر می‌کرد که در واقع لوکی واقعی است و تنها کسی بود که می‌دانست این دنیای جدید، ذاتاً ساختگی‌ست.

لوکی کاری کرد که این ثور تازه احیا شده به اونجرز حمله کند ولی خدای رعد در نهایت توانست از کمند این فریب بگریزد و به این تیم ملحق شود. این اتفاق یادآور اوریجین اصلی اونجرز بود با این تفاوت که ثور نقش هالک را بازی کرد. این شباهت از آن جایی قوی‌تر به نظر می‌رسد که این نسخه از خدای رعدِ نورس شدیداً رفتار خشن و شبیه به وایکینگ‌ها داشت و باعث می‌شد با کاپیتان آمریکا رابطه خوبی نداشته باشد.


خرید اکشن فیگور ثور

ثور در برابر ثور

در شماره 10 کمیک Avengers که توسط والت سایمونسان (Walt Simonson) و مایکل رایان (Michael Ryan) خلق شده بود، اونجرز یک بریدگی در زمان و فضا پیدا می‌کنند که در این مقطع ثور خشن همراهشان نبود. در این بریدگی تازه کشف شده فضا – زمان، ثور اصلی دنیای مارول که در دنیای آن‌ها حضور نداشته است توسط اونجرز پیدا می‌شود. این ثور سنتی‌تر در برابر داپلگنگر خود از کانتر ارث قرار می‌گیرد. ثور سنتی، رفتار ثور خشن را مسخره می‌کند و به نوعی جو تیره و تاریک کمیک‌ها که به دلیل خط داستانی Heroes Reborn به وجود آمده بودند را زیر سوال می‌برد.

این دو ثور در نهایت تفاوت‌های فاحش خود را کنار می‌گذارند تا در شکست دادن یک نسخه بسیار قدرتمند از لوکی کمک کنند. ثور کانتر ارث حتی به شکل اودین در می‌آید تا بتواند لوکی را شکست دهد. با فدا کردن خود در نبرد، این خدای رعد ساختگی در نهایت خودش را به عنوان یک قهرمان به اثبات می‌رساند و سازمان شیلد و ثور واقعی نیز برای او یک مراسم تدفین به شکل وایکینگ‌ها تدارک می‌بینند. پس از این ماجرا، خط داستانی Heroes Reborn به اتمام رسیده، برای همیشه فراموش می‌شود و هیچکس دیگر به ثور ساختگی این دنیا اشاره نمی‌کند.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 10 جهش‌یافته که از ثور قدرتمندتر هستند
  • چرا ثور در داستان جنگ داخلی حضور نداشت؟
  • ثور اساطیری با ثور مارول چه تفاوت‌هایی دارد؟
  • 10 موجود قدرتمند که ثور شکستشان داده است
  • 5 شخصیت منفی که توانستند پتک تور را به دست بگیرند


(1) 15 خبر و شایعه ای که درباره فاز 4 دنیای سینمایی مارول میدانیم
15 خبر و شایعه ای که درباره فاز 4 دنیای سینمایی مارول میدانیم


(2) 15 فن تئوری درباره دنیای سینمایی مارول پس از فیلم پلنگ سیاه
15 فن تئوری درباره دنیای سینمایی مارول پس از فیلم پلنگ سیاه


(3) نقد فیلم کاپیتان مارول Captain Marvel
نقد فیلم کاپیتان مارول Captain Marvel


(4) 15 حضور مخفیانه شخصیت های مارول و دی سی در کمیک های یکدیگر
15 حضور مخفیانه شخصیت های مارول و دی سی در کمیک های یکدیگر


(5) فهرست فیلمهای دنیای سینمایی مارول - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
فهرست فیلمهای دنیای سینمایی مارول - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد


(6) چگونه شروع به تماشای سری فیلم های مارول کنیم گیمر
چگونه شروع به تماشای سری فیلم های مارول کنیم گیمر


(7) 10 نظریه درباره دنیای سینمایی مارول که کمتر کسی به زبان میآورد براساس Reddit - پروشات
10 نظریه درباره دنیای سینمایی مارول که کمتر کسی به زبان میآورد براساس Reddit - پروشات


(8) مارول در برابر دی سی، کدام یک ابرقهرمانان قدرتمندتری دارد ایرونی سنتر
مارول در برابر دی سی، کدام یک ابرقهرمانان قدرتمندتری دارد ایرونی سنتر


(9) 20 بازیگر درجه 2 که به لطف فیلم های مارول درجه 1 شدند
20 بازیگر درجه 2 که به لطف فیلم های مارول درجه 1 شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − هفت =

دکمه بازگشت به بالا