عمومی

10 موردی که در طول سالها از کلش رویال حذف شدهاند

بازی‌های سوپرسل بدون شک یکی از بهترین عناوین موبایلی هستند و استودیوی سوپرسل با ساخت عناوین خلاقانه متعدد، دنیای بازی‌های موبایلی را جذاب‌تر کرده است. غیرممکن است که شما طرفدار بازی‌های موبایلی باشید و عناوین سوپرسل را تجربه نکرده باشید! عناوینی که به خوبی با استفاده از مکانیزم‌های پلتفرم موبایل، کیفیت بازی‌های موبایلی را یک پله بالاتر برده و تجربه‌ای سرگرم کننده را برای کاربران موبایلی به ارمغان آورده‌اند.

بازی‌های سوپرسل فارغ از سبک و اتمسفری که دارند، معمولا با نقدهای خوب منتقدان و بازخوردهای دوست داشتنی طرفداران موبایلی رو به رو می‌شوند. وقتی در سال 2016 آن‌ها بازی کلش رویال را معرفی کردند، انتظارات از بازی جدید آن‌ها به شدت بالا بود و سوپرسل خودش را در یک قدمی آغاز نسلی جدید از بازی‌های موبایلی می‌دید. از طرفی ما کلش آف کلنز را داشتیم؛ عنوانی که به تنهایی بازی‌های موبایلی را دگرگون کرده بود و مانند سیلی عظیم، هرچه بر سر راهش بود را نابود می‌کرد. سوپرسل نمی‌خواست که با انتشار بازی کلش رویال، عناوین پیشین خودش را به چالش بکشد! بلکه آن‌ها تنها می‌خواستند که مسیر موفقیت آمیز خودشان را ادامه دهند. اما مسیر موفقیت چندان هم بی‌دردسر نیست.

کارت‌های لجندری لول 6


فکر می‌کنم که اکثریت ما قبول داریم که کارت‌ها در کلش رویال یکی از بهترین مکانیزم‌ها در تمام بازی‌های موبایلی هستند. کارت‌هایی که حکم سربازان شما را در بازی ایفا کرده و به انواع مختلفی تقسیم شده‌اند. کارت‌های لجندری یکی از کمیاب‌ترین کارت‌ها در بازی کلش رویال هستند و اگر شما به اندازه کافی خوش شانس بوده باشید، حتما چندین کارت لجندری را پیدا کرده‌اید.

وقتی بازی کلش رویال تازه منتشر شده بود، سوپرسل این اجازه را به شما می‌داد که کارت‌های لجندری را تا لول 6 ارتقا دهید. لولی که بسیاری از کاربرهای آن زمان، نتوانسته بودند به آن دست پیدا کنند. کارت‌های لجندری لول 6 شاید با فاکتورهای امروزی کلش رویال جور در نیایند، اما در آن دوران؛ یکی از کلیدی‌ترین المان‌های بازی بودند. نهایتا سوپرسل تصمیم به حذف لول 6 کارت‌های لجندری گرفت. آن‌ها معتقد بودند که لول 6 برای کارت‌های لجندری کی زیاده روی است و حذف کردن آن به بهینه‌تر شدن گیم‌پلی بازی کمک بسیاری خواهد کرد.

استفاده از گلد برای شرکت در مسابقات


یکی دیگر از المان‌های عجیب بازی کلش رویال، استفاده از گلد برای شرکت در نبردها و مسابقات بازی بود. این المان بقدری عجیب بود که شما حتی برای شرکت در بازی‌های دوستانه نیز باید از گلد استفاده می‌کردید. مکانیزمی که بسیاری از کاربران امروزی کلش رویال آن را به یاد نمی‌آورند که طبیعی هم است به هرحال، هرچه که باشد؛ این قضیه مربوط به ماه‌های اولیه انتشار بازی می‌شود.

حواشی مربوط به این موضوع و از طرفی شکایات طرفداران بازی مبنی بر ایرادات این مکانیزم‌، سبب شد تا بالاخره سوپرسل این مکانیزم را از بازی حذف کند. از طرفی، طبعا به دست آوردن گلد در آن زمان یکی از سخت‌ترین چیزها در بازی کلش رویال بود و استفاده کردن از گلد برای شرکت در نبردهای بازی واقعا غیرمنطقی بنظر می‌رسید و مخالفت کاربران کلش رویال هم چندان بی‌راه نبود. پس از حذف این مکانیزم از بازی، دیگر چست‌ها گلد کمتری را به بازیکنان می‌دادند اما به هرحال شما دیگر مجبور نبودید تا برای شرکت در نبردهای بازی از گلد استفاده کنید.

حالت Landscape


وقتی کلش رویال تازه انتشار پیدا کرده بود، بازی به کاربران آپپد اجازه می‌داد که ریپلی بازی‌هایشان به صورت Landscape اجرا کنند. اگرچه کاربران آپپد نمی‌توانستند که از این قابلیت به صورت مستقیم در هنگام مسابقات استفاده کنند و تنها محدود به ریپلی بازی‌ها می‌شد، اما با این‌حال حالت Landscape کلش رویال به یوتیوبرها کمک می‌کرد تا بازی‌هایشان را بهتر اجرا کرده و ویدیوهای آن‌ها در یوتیوب با کیفیت بهتری آپلود کنند. قابلیت Landscape به خودی خود چندان هم بد نبود! اما سوپرسل بدون هیچ توضیحی این قابلیت را حذف کرد.

سوپرسل در جواب مخالفت کاربران مبنی بر حذف این قابلیت، تنها گفت که قابلیت Landscape چیز چندان مهمی نبود که بخواهد در روند بازی تاثیر بگذارد. ما مجبور بودیم تا این قابلیت را از بازی حذف کنیم و آن را با آرناهای جدید و کارت‌های بهتر، جایگزین کنیم. به هرحال، قابلیت Landscape برای همیشه از بازی حذف شد و دیگر بنظر نمی‌رسد که سوپرسل قصد بازگرداندن آن را داشته باشد.

چست‌های اورجینال فروشگاه بازی


باید قبول کرد که چست‌ها در بازی کلش رویال یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی هستند که شما ممکن است با آن‌ها سر و کار داشته باشید. در واقع شما می‌توانید با استفاده از این چست‌ها، کارت مختلفی را به دست بیاورید و سربازان خودتان را ارتقا دهید. اما متاسفانه و یا خوشبختانه دست تقدیر گریبان‌گیر چست‌های اورجینال و قدیمی فروشگاه بازی شد و آن‌ها را تغییر داد. وقتی بازی تازه منتشر شده بود سه چست Magical و Golden و در نهایت Sliver جز بهترین چست‌های کل بازی بودند که شما می‌توانستید از طریق فروشگاه بازی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

بسیاری از بازیکنان کلش رویال جم‌های بسیاری برای پیدا کردن کارت‌های کمیاب‌تر از این چست‌ها، خرج کردند. حتی در آن دوران کارت‌های لجندری نیز وجود نداشتند و عملا Magical چست، بلا استفاده بود. مدتی بعد سوپرسل در طی آپدیتی چست‌های جدید و کارت‌های متنوع‌تری را به بازی اضافه کرد و این چست‌ها به نوعی جایگزین چست‌های اصلی فروشگاه بازی شدند و الگوریتم فورشگاه بطور کل تغییر کرد.

اچیومنت‌ها


اچیومنت‌ها یکی از چالش برانگیزترین چیز‌هایی هستند که در دنیای بازی‌های ویدیویی وجود دارند و انجام دادن‌ آن‌ها می‌تواند واقعا زمان‌بر باشد. بازی کلش رویال نیز از این قاعده مستثنی نبود و اچیومنت‌های بازی، گیم‌پلی کلش رویال را سرگرم کننده‌تر کرده بودند. وقتی کوئست‌ها به بازی اضافه شدند، سوپرسل تصمیم به حذف اچیومنت‌ها از بازی گرفت. اما یک مشکلی بزرگ در این بین وجود داشت.

داستان‌ اچیومنت‌ها و کوئست‌ها کاملا متفاوت‌تر از یکدیگر بودند و اصلا مقایسه آن‌ها با یکدیگر کاری منطقی نبود. کوئست‌ها مجموعه‌ای از مراحل ساده و پیش پا افتاده‌ای بودند که روزانه آیتم‌های کوچکی را به شما هدیه می‌کردند. اما از طرفی اچیومنت‌ها رویکردی کاملا متفاوت‌تری داشتند و انجام آن‌ها نه تنها زمان بیشتری می‌خواست؛ بلکه جوایز آن‌ها نیز واقعا ارزشمند بود. با این‌حال سوپرسل تصمیم به حذف این مکانیزم جذاب از بازی گرفته بود و دیگر بنظر نمی‌رسد که برنامه‌ای برای بازگرداندن آن‌ها داشته باشد.

تعداد ویوهای بخش TV Royal


صبرکنید؛ این قابلیت هنوز هم در بازی وجود دارد! تعداد ویوها در بخش TV Royal تنها برای چندماه بدون هیچ توضیحی از بازی حذف شد و سوپرسل دوباره آن‌ها را به بازی بازگرداند. اما دلیل حذف این قابلیت هرگز مشخص نشد و هیچکسی هم به حذف این قابلیت اعتراضی نکرد. شاید سوپرسل قصد داشت که با حذف این قابلیت؛ فضای بازی را برای کارت‌های جدید و محتوای متفاوت‌تری خالی کند؛ شاید هم آن‌ها تصمیم به انجام کارهای دیگری گرفته بودند!

با این‌حال، هیچکسی نمی‌داند که چرا سوپرسل تصمیم به حذف موقتی تعداد ویوهای TV Royal گرفت. تنها چیزی که مشخص است؛ این است که این قابلیت هنوز هم در بازی وجود دارد و تنها برای مدتی از بازی حذف شده بود.

متن‌های رنگی


قبول دارم، تیتر این مورد کمی عجیب بنظر می‌رسد اما واقعا شما می‌توانستید که در بازی از متن‌های رنگی برای گفتگو در کلن چت‌ها استفاده کنید. اگرچه سوپرسل این قابلیت را بطور رسمی به بازی اضافه نکرده بود، اما شما می‌توانستید که با استفاده از برخی از کدهای مشخص، پیام و متن‌های رنگی ارسال کنید. در واقع این کدها نوعی چیت کد محسوب می‌شدند و اصلا قرار نبود که در بازی چنین قابلیتی وجود داشته باشد.

نهایتا سوپرسل مانند دیگر موارد این لیست این مورد را هم از بازی حذف کرد. زیرا آن‌ها باور داشتند که اگرچه پیام‌های رنگی تاثیر چندانی بر گیم‌پلی بازی ندارند، اما حالت پیام‌ها و اسم‌های بازیکنان را غیرمعمول نشان می‌دهند و برای همین این قابلیت مخفی کلش رویال برای همیشه از بازی حذف شد.

چست‌های روزانه رایگان


وقتی در سال 2017 کوئست‌ها به بازی اضافه شدند، کلش رویال تغییرات بسیاری را تجربه کرد. یکی از بزرگ‌ترین تغییرات بازی مربوط به چست‌های رایگان روزانه می‌شد که حالا جای خودشان را به کوئست‌های جدید داده بودند. چست‌های رایگان مجموعه‌ای از چست‌هایی بودند که در زمان‌های معینی به کاربران آیتم‌های مختلفی هدیه می‌کردند و هیچ چیز بدی درباره آن‌ها وجود نداشت. شما می‌توانستید تقریبا هفته‌ای 2 بار این چست‌ها را دریافت کنید. با انتشار آپدیت جدید بازی، این چست‌ها نیز جایشان را به کوئست‌ها داده بودند.

حذف چست‌های رایگان از بازی، بسیاری از کاربران را ناراحت کرده و با مخالفت بسیاری نیز رو به رو شد. نهایتا سوپرسل برای جبران این اشتباه چست‌های رایگان را به بازی بازگرداند اما این، مکانیزم آن حالا کاملا تغییر کرده بودند و بجای روزی 2 چست، تنها 1 چست به کاربران داده می‌شد.

نمایش کینگ تاور در قسمت پروفایل


چند وقت پیش سوپرسل با انتشار آپدیتی پای کینگ تاور را به قسمت پروفایل هر شخص در بازی باز کرد و به شما اجازه می‌داد که در قسمت پروفایل بازیکنان، کینگ تاور و لول مربوط به آن را ببینید. اما چرا؟ چرا سوپرسل باید چنین کاری می‌کرد؟ این دقیقا همان سوالی بود که سوپرسل از خودش پرسید! تنها پس از گذشت چند ماه، این قابلیت را از بازی حذف کرد و هیچکسی از هم متوجه نشد که چرا سوپرسل از همان ابتدا چنین چیزی را به بازی اضافه کرده بود.

تروفی‌های لجندری


تروفی‌ها احتمالا یکی از مهم‌ترین چیزهایی هستند که شما می‌توانید با آن‌ها رو به رو شوید و میلیون‌ها کاربر بر سر به دست آوردن تروفی‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. تروفی‌های لجندری یکی از مهم‌ترین المان‌هایی بود که سوپرسل به بازی اضافه کرده و تنها کسانی که به تروفی بالای 3000 هزار رسیده بودند، می‌تواتسنتد به این تروفی‌ها دست پیدا کنند. هرچند که مدتی بعد، سوپرسل شرط رسیدن به تروفی‌های لجندری را به 4000 تروفی تغییر داد؛ اما باز هم تروفی‌های لجندری یکی از دوست داشتنی‌ترین المان‌های بازی بودند. حتی اگر شرط رسیدن به آن‌ها، یک ماموریت غیرممکن باشد.

اما با همه این توضیحات، تروفی‌های لجندری تقریبا هیچ‌کار خاصی در بازی انجام نمی‌دادند و شما هیچ پاداشی در قبال رسیدن به این تروفی‌ها به دست نمی‌آوردید. همین موضوع دلیل خوبی بود تا سوپرسل تصمیم به حذف تروفی‌های لجندری از بازی بگیرد و اگر شما دلتان می‌خواهد که به تروفی‌های لجندری دست پیدا کنید؛ متاسفم! خیلی دیر شده است.


(1) تحریم ایران توسط سوپرسل کلش رویال و کلش آف کلنز مسدود میشوند - سخت افزار مگ
تحریم ایران توسط سوپرسل کلش رویال و کلش آف کلنز مسدود میشوند - سخت افزار مگ


(2) آموزش بازیابی اکانت کلش رویال و برگرداندن اکانت هک شده - موبایل کمک
آموزش بازیابی اکانت کلش رویال و برگرداندن اکانت هک شده - موبایل کمک


(3) بهترین دست های آرنا 9 - 10 - 11 و 12 در بازی کلش رویال - ایران وی پلی
بهترین دست های آرنا 9 - 10 - 11 و 12 در بازی کلش رویال - ایران وی پلی


(4) راهنمای بازی Clash Royale بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020 پیکسل آرتس
راهنمای بازی Clash Royale بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020 پیکسل آرتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =

دکمه بازگشت به بالا