بخش تنظیم خانوادهعمومیمسائل جنسی و روابط زناشویی

مرد خوب از نظر زنان

مرد خوب از نظر زنان

برخی ویژگی‌ها وجود دارد که زنان دوست دارند شریک زندگی‌شان آن‌ها را داشته باشد. پایبندی به این 9 ویژگی، مردان را در نگاه همسرانشان به “مرد رویایی” مبدل می‌کنند.

پایبندی به رابطه

مرد رویایی مردی است که صبر و حوصله داشته و با تمام توان به تعهدات خود عمل کند و از زیر بار مسئولیت‌ها نگریزد. او باید همه توان خود را برای رسیدن به اهداف مشترک زندگی به کار ببرد و حتی اگر در این راه به موفقیت نرسید، نباید برای فرار از سختی‌ها بهانه‌تراشی کند.

در لحظات بحرانی، به دنبال راه‌حل باشد

مردی می‌تواند مرد رویایی زنان باشد که احساسات خود را در خود نریزد و در لحظات بحرانی، مانند بمب منفجر شود. او باید زمانی که رابطه او و شریکش دچار بحران می‌شود، با احترام موضوع را به بحث گذاشته و محترمانه گلایه‌ها و نظراتش را ابراز کند. نکته مهم‌تر این است که او باید به دنبال راه‌حل باشد

و به دلیل اهمیتی که برای این رابطه قائل است، راه‌حلی برای ادامه این رابطه پیدا کرده و پیشنهاد دهد نه اینکه به موضوعات مورد اختلاف بپردازد.

به جزئیات علاقه نشان دهد

مردان معمولاً به امور کلی می‌پردازند و علاقه‌ای به جزئیات و امور کوچک نشان نمی‌دهد. حال اگر مردی آن‌قدر حواسش به امور خانه باشد که بداند به عنوان مثال شستن ظرف‌ها از اموری است که مورد علاقه همسر او نیست، نباید این موضوع را نادیده گرفتن و بر بار مشکلات بیفزاید. این فرق بین مرد معمولی و مرد رویایی است. مرد رویایی دائماً در حال جستجوی راهی برای اثبات عشق و علاقه‌اش به همسرش است و سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند در تمیز نگاه داشتن خانه همکاری کند و اگر چیزی جز چند تکه پیتزا در یخچال پیدا نکرد، خانه را روی سرش نمی‌گذارد و به همسرش این امکان را می‌دهد که بدون استرس فیلمی انتخاب کند و با همدیگر آن فیلم را تماشا کنند.

مرد رویایی، باید دانا باشد

زنان احساس خوشبختی زیادی می‌کنند، اگر بدانند با مردی در ارتباط هستند که به موضوعات به شکل عمیق نگاه می‌کند و دائماً نصیحت‌های مناسب و به جا و راه‌حل‌های عقلانی و منطقی پیشنهاد می‌دهند. مرد رویایی مردی است که هنگامی که همسرش با او درباره مشکلات مرتبط با کار و دوستان مشورت می‌کند، بدون اینکه همسرش را مقصر بداند، با آرامش به او راه‌حل‌های مناسب پیشنهاد می‌دهد و سبب می‌شود که همسرش اطمینان حاصل کند او به رابطه پایبند است. در خیلی از مواقع، دانایی و حکمت بسیار مهم‌تر از هوش است. مرد حکیم که پدری مهربان برای فرزندان است و به آن‌ها دانش و حکمت را می‌آموزد، موجب خوشبختی همسرش است.

همسرش با او احساس اعتماد به نفس می‌کند

زنان از مردانی که اعتماد به نفس آن‌ها را خدشه‌دار می‌کنند، دوری می‌جویند. مردی که واقعاً همسرش را دوست دارد، نقاط ضعف و قوت او را می‌داند، لیکن دائماً به او کمک می‌کند آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کند. اگر چه ممکن این نقاط ضعف در واقع به نقاط قوت تبدیل نشوند، لیکن احساس اعتماد به نفسزن را افزایش می‌دهد. مرد رویایی می‌داند چگونه در لحظات مناسب به همسرش کمک کرده و اعتماد به نفس او را تقویت کند. او در حضور دیگران دائماً روی نقاط قوت همسرش دست می‌گذارد و به اتفاقات خوبی که برای شریک زندگی‌اش افتاده و یا رفتارهای قابل توجه او در مواقع مختلف، می‌پردازد.

مشکلات را گردن می‌گیرد

در بسیاری مواقع و به ویژه در لحظات بحرانی، افراد آرزو می‌کنند کاش کسی مسئولیت مشکلات موجود را به گردن می‌گرفت و نشان می‌داد آنچه آن‌ها را می‌آزارد، باعث آزردن خاطر او نیز شده است. مرد رویایی در لحظات سخت، مشکلات را گردن گرفته و سعی می‌کند آن‌ها را به بهترین شکل ممکن و کمترین هزینه و ضرر حل کند.

به اشتباهات همسرش لبخند می‌زند

بیشترین چیزی که یک زن را می‌آزارد این است که شریک زندگی‌اش را مسخره کرده و به اشتباهات او بخندد. مرد رویایی هرگز این کار را نمی‌کند؛ او زمانی که همسرش اشتباهی می‌کند، با مهربانی به او لبخند می‌زند و برای حل مشکل راه‌حلی پیدا می‌کند.

مردی است که همیشه سورپرایز دارد

زمانی که امور روزانه توان زن را از او می‌گیرد و او را خسته می‌کند، زن آرزو می‌کند مردی در کنارش باشد که این خستگی را از تن او بزداید. مردی که بدون هیچ دلیلی برای همسرش هدیه می‌خرد، او را برای شام به رستوران می‌برد و در کارهای منزل به همسرش کمک می‌کند، لیاقت مرد رویایی شدن را دارد.

اگر اشتباه کرد، عذرخواهی می‌کند

عذرخواهی آسان‌ترین راه ورود به قلب زنان است. مرد رویایی زمانی که اشتباهی می‌کند، صادقانه با همسرش گفتگو می‌کند و از او پوزش می‌خواهد. نادیده انگاری و تجاهل اشتباهات، می‌تواند دروازه‌های جهنم را به روی مرد باز کند.

منبع: جام جم سرا


(1) 16ویژگی یک مرد ایده آل از نظر زنان - مرکز مشاوره خانواده و
27122020 به طور کلی می توان گفت مرد خوب و مرد ایده آل برای ازدواج از نظر خانم ها مردی است که بتوانند به آن ها تکیه کنند و نتیجه نظرسنجی ها نشان داده است که این موضوع در نظرسنجی ها برای اکثر زن ها صادق است. یعنی به طور کلی همه ی زن ها به دنبال این چنین مردی هستند.


(2) 20 ویژگی مردان جذاب از نظر زنان فاکتورها و خصوصیات
25042021 زنان، یک بدن خوب را نشان دهنده یک مرد با نظم و انضباط و خویشتن دار می دانند. تناسب اندام به یک زن می گوید که شما می توانید در رختخواب و بیرون رختخواب، پا به پای او پیش بروید.


(3) ویژگی های جذاب مردان از نظر زنان
مهربانی و بخشندگی. یکی از ویژگی های شخصیتی مردانه که زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، مهربانی و بخشندگی آنها است، این خصلت در مردان باعث می شود که زنان آنها را شخصی قوی ببینند. با این ویژگی زنان به شما اعتماد می کنند و می توانند به شما اطمینان کنند که همان زندگی رویایی که در سر


(4) مرد جذاب از دید زنان - رادیو عشق
25072018 1ـ اعتماد به نفس. ویژگی اعتماد به نفس داشتن مانند یک شمشیر دولبه است مرز باریکی بین اعتماد به نفس و خودپسندی وجود دارد. اعتماد به نفس یکی از بارزترین نشانههای مردان جذاب از نظر زنان است، اما تکبر و خودپسندی هیچ کمکی برای محبوب شدن نزد بانوان نمیکند.


(5) زن خوب از نظر مردان -
ویژگی هایی زن خوب از نظر مردها. زن خوب از نظر مردان شنونده خوبی است. اکثر مردها زنی را تحسین می کنند که این توانایی را دارد که گاهی فقط گوش کند. نه اینکه به شما بگوید بهت گفته بودم،


(6) مردها از کدام رفتار خانم ها خوششان نمی آید ویژگی زن خوب
مرد ها از زنانی که زیاد نق می زنند و شکوه و شکایت می کنند، خوش شان نمی آید. بسیاری از زنان نمی توانند مستقل باشند و دوست دارند به مردان تکیه کنند و آن ها حمایتشان نمایند اما باید بدانید مردان از این نوع زنان بیزارند و زنان سرسخت و مقاوم و مستقل را دوست دارند.


(7) زن زیبا از نظر مردان ایرانی چه کسی است سایت انتخاب
از نظر مردان امروزی زنی زیباتر است که زیباییش خدادادی و طبیعی باشد، نه زنی که با انواع و اقسام عمل های جراحی و لنز و آرایش های غلیظ خودش را زیبا کرده باشد. شما چی فکر می کنید، به نظر شما مردان چه زنانی را زیبا می دانند. آیا فقط به خاطر زیبایی ظاهری، ممکن است یک مرد، زنی را به


(8) خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست شهر سوال
12042013 اما این امر به خودی خود حاصل نمیشود، بلکه مرد باید در رفتارها و برخوردهایش با همسر، اموری را رعایت کند تا همسرش او را به عنوان یک شوهر خوب بشناسد. در اینجا برخی از مهمترین ویژگیهای یک شوهر خوب را بیان میکنیم. 1. شوهر خوب، زنش را شریک زندگیاش میداند. زن


(9) خصوصیات یک زن ایده آل از نظر مردان - 10 بهترین ویژگی
31082020 8 خصوصیت مهم زن ایده آل از نظر مردان مردان بهدنبال زنانی هستند که آنها را همانجوری که هستند بپذیرند. اگر در یک ارتباط موفق و پرسوزوگداز عاشقانه هستید و عادت به غرزدن و انتقاداز شریکتان را دارید، بهزودی شاهد


(10) ویژگی های زنان جذاب از نظر مردان 13 ویژگی پیام مشاور
یکی از دلایل اهمیت هوش زنان در نظر مردان به دلیل بهره مندی از هوش برای موفق شدن در امور است. از نظر مردان زنان باهوش قابلیت این را دارند که در زندگی مشترک به بهترین وجه از پس همه چیز بر بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا