بخش تنظیم خانوادهعمومیمسائل جنسی و روابط زناشویی

نیازهای مهم زوجین

نیازهای مهم زوجین

1- محبت

محبت یعنی ابراز و آشکار کردن عشق . محبت نماد امنیت، حمایت، آرامش و تأیید هست و بخش حیاتی در هر ارتباط.

2-ارضای جنسی

در اغلب موارد، به طور معمول مردان در مقایسه با زنان نیاز زیادتری به ارتباط جنسی دارند حال اگه این نیازها ارضا نشود موجب به وجود آمدن اختلاف و ناسازگاری خواهد شد.

3- گفت وگو

برخلاف نیازهای جسمانی، گفت وگو نیازی روحی و روانی است که در بیشتر موارد در ازدواج أرضا نمی شود اما این نیاز هیجانی و عاطفی مهم است و هر کس این نیاز رو بهتر برطرف کند، طبیعتا” عشق بین زوجین بیشتر خواهد شد.

4-همراهی در تفریحات

انجام فعالیت های تفریحی به همراه یکدیگر به میزان زیادی به سپرده بانک عشق شما می افزاید. این همراهی درک بیشتر، صمیمت و نزدیکی بیشتر را به دنبال دارد.

5-صداقت و رو راستی

جدا از جنبه های عملی صداقت، شخصی که این نیاز را دارد در صورت آگاهی از مهمترین افکار خصوصی همسرش و احساس پنهان کاری موجبات دلخوری شده و احساس ناکامی از پیامدهای آن خواهد بود.

6- جذابیت جسمانی

از اونجایی که جذابیت ظاهری از ویژگی هایی است که به چشم می آید و احساس خوبی به همسران میده و نبود آن می تواند دافعه داشته و برانگیختگی را به شدت کاهش دهد.

7- حمایت مالی

امنیت مالی فاکتور مهمی در زندگی خانوادگی است و خانم به آنچه همسرش در ازدواج برای او تأمین خواهد کرد توجه دارند. لذا رفع این نیاز موجب افزایش بانک عشق می شود.

8-حمایت خانوادگی

این حمایت یعنی ایجاد نظم و آرامش در خانه که شامل تهیه غذا، شستن ظرف ها ، اتو کردن و … هست . این حمایت های خانوادگی احساس رضایت بوجود میاره.

9-تعهد خانوادگی

تعهد خانوادگی تنها حمایت های خانوادگی نیست بلکه چارچوب و معیارهایی است که دو فرد در قالب زوجیت بهم وفادار و متعهد خواهند بود و در ادامه زندگی این تعهد گستره ی بیشتری از جمله خوب تربیت کردن، آموزش ارزش ها و… به فرزندان جز تعهد خانوادگی قرار می گیرند و مسؤلیت زوج را افزایش می دهند. مشارکت همسران بر کیفیت و کمیت رابطه زناشویی و خانوادگی می افزاید .

10- تحسین

همسران قادرند تنها با چند کلمه حاکی از تحسین یا انتقاد موجودی حساب شان را در بانک عشق افزایش یا کاهش دهند. پس همدیگر را تحسین کنید و مراقب انتقادها باشید. اگر اصلاحی لازم است مهارت های اساسی را فرا بگیرید.

منبع:خانه همدلان

نیازهای مهم زوجین
نیازهای مهم زوجین
نیازهای مهم زوجین
نیازهای مهم زوجین
نیازهای مهم زوجین

(1) نیاز اساسی زنان مهمترین نیازهای زنان
نیاز اساسی زنان مهمترین نیازهای زنان


(2) نیازهای مهم زوجین زیفایو
نیازهای مهم زوجین زیفایو


(3) نیاز های همسر لذت برآورده کردن نیاز
نیاز های همسر لذت برآورده کردن نیاز های همسر


(4) تامین نیازهای عاطفی همسران
تامین نیازهای عاطفی همسران


(5) نکات مهم هنگام خرید باتری ماشین - ایسنا
نکات مهم هنگام خرید باتری ماشین . امروزه خودروها با توجه به آپشن های برقی با تعداد بالا، حساسیت زیادی روی سیستم الکترونیک دارند. به گزارش ایسنا، بنابراعلام باتری کار، در راس سیستم ها، باتری ماشین قرار دارد که در صورت خر


(6) 5 نیاز اساسی و مهم همه زوجین
5 نیاز اساسی و مهم همه زوجین


(7) نشست قدس و آینده فلسطین در ژاپن برگزار شد - ایسنا
به مناسبت روز جهانی قدس، نشست تخصصی با عنوان قدس و آینده فلسطین از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، روز شنبه 18 اردیبهشت ماه در فضای مجازی با حضور جمعی از محققان و علاقه مندان ژاپنی برگزار شد.


(8) نیازهای اساسی انسان 5 نیاز ضروری
نیازهای اساسی انسان 5 نیاز ضروری عاطفی زوجین که باید توسط همسر برآورده شود


(9) نیازهای روحی زنان که هر مردی باید بداند
نیازهای روحی زنان که هر مردی باید بداند


(10) دلایل ازدواج چیست - تحقق نیازهای انسان
دلایل ازدواج چیست - تحقق نیازهای انسان با تشکیل زندگی مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا