سرگرمیعمومیمطالب جالب و دیدنیویژه

انشا در مورد خانواده و مجموعه انشا زیبای ادبی کوتاه و مقاله در مورد خانواده من

انشا در مورد خانواده و مجموعه انشا زیبای ادبی کوتاه و مقاله در مورد خانواده من
انشا در مورد خانواده و مجموعه انشا زیبای ادبی کوتاه و مقاله در مورد خانواده من
انشا در مورد خانواده و مجموعه انشا زیبای ادبی کوتاه و مقاله در مورد خانواده من

در این قسمت دو انشا زیبا با موضوع خانواده را آماده کرده ایم. انشا دوم حالت مقاله و تحقیق دارد و در مورد خانواده است و امیدواریم که مورد توجه شما قرار بگیرد.

انشا در مورد خانواده

مقدمه:

انشایی که امروز می خوانیم در مورد روز هایی است که با خانواده زندگی می کنیم و حس خوبی از این وضعیت داریم، می دانیم که هیچ چیز به اندازه صمیمیت در بین خانواده اهمیت ندارد و باید آن را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم.

تنه انشاء:

ما خانواده ای هستیم که هم دیگر را به شدت دوست داریم و به هم حس خوب منتقل می کنیم.

خانواده من شامل شش عضو است که شامل پدر , مادر , پدربزرگ , مادربزرگ , برادر و من می‌شوند . همه ما در یک آپارتمان زندگی می‌کنیم که بخشی از یک جامعه زیبا را تشکیل می‌دهد.

ما یک خانواده صمیمی هستیم و این چیزی است که بیشتر دوست دارم . اعتبار حفظ خانواده و حفظ یک پیوند مستحکم بدون شک نزد پدربزرگ و مادربزرگ من است که ارزش‌های خوبی به ما داده‌اند که معنای و قدرت زندگی را با یکدیگر درک می‌کنیم.

مادر بزرگم در طول روز از زمانی که مادرم در حال کار و بازگشت به خانه است از ما مراقبت می کند، ما به این نکته پایبندیم که هر روز شام خود را با هم بخوریم، این اتفاق باعث می شود که صمیمیت میان ما از بین نرود و حس خوبی به ما منتقل شود. چون پدر و مادر در طول روز و زمان ناهار خانه نیستند، پس بهترین فرصت این است که شام در مورد روز و همین طور اتفاقاتی که برای ما رخ داده است صحبت کنیم.

نتیجه گیری:

ما اعضای خانواده خود را در هر شرایط یاری می کنیم و می دانیم که آن ها نیز چنین حسی نسبت به ما دارند، در وقت سختی و مشکلات آن ها پشت ما هستند و از ما به خوبی حمایت می کنند.


انشا در مورد خانواده

انشا درمورد خانواده از دیدگاه قرآن

خانواده از دیدگاه امروزی گروه کوچکی است که متشکل از زن و مرد و فرزندان می باشد که و یژگی اساسی و غیر قابل تفکیک آن صمیمیت آن است. اجتماعی کردن نسل آینده جز بدیهی ترین، اساسی ترین و اصیل ترین وظایف خانواده است.

خانواده ها را از حیث کیفیت روابط درونی و میزان استحکام آنها می توان به چهار تیپ تقسیم نمود که هر یک ویژگی ها کارکردها و تاثیرات خاص خود را داراست.این تیپ ها عبارتند از؛

الف) خانواده متلاشی

گسیختگی خانوادگی را می توان این طور تعریف کرد: شکستن واحد خانوادگی یا تجزیه برخی از نقش های اجتماعی به علت آنکه یک یا چند تن از عهده انجام تکالیف ناشی از نقش خود آن طور که باید و شاید بر نیامده اند.

انواع خانواده گسیخته
-عدم ثبات؛ واحد خانوادگی کامل نشده است و می توان آن را جز انواع عدم موفقیت در ایفای نقش در خانواده به حساب آورد، زیرا پدر یا شوهر وجود ندارد و در نتیجه وظایف خود را انجام نمی دهد و این وظایف توسط جامعه یا مادر انجام می گیرد، به علاوه لااقل یکی از دلایل عدم ثبات را می توان در عدم موفقیت اعضای خانواده”مادر یا پدر”در انجام تکالیف ناشی از نقش خود جستجو نمود.

-فسخ،جدایی،طلاق و ترک؛ در اینجا خانواده به این دلیل تجزیه می شود که یکی از همسران تصمیم بر جدایی می گیرد و بدین ترتیب از اجرای تکالیف ناشی از نقش خود باز می ایستد.

-خانواده درون تهی؛ اعضای آن به زندگی با یکدیگر ادامه می دهند ولی روابط و کنش متقابل با یکدیگر ندارند و از حمایت احساسی یکدیگر محرومند.این نوع خانواده ها را با اصطلاح “طلاق روانی یا عاطفی” می شناسند.

-غیبت غیر ارادی یکی از دو همسر؛ بعضی از خانواده ها به دلیل مرگ زن یا شوهر و یا زندانی بودن آنها،جنگ و یا فاجعه ای دیگر تجزیه می شود.

-عدم موفقیت غیر ارادی در اجرای نقش های اساسی؛ در اینجا علت فاجعه خانوادگی ممکن است انواع امراض روانی،احساسی یا بدنی باشد.کودکی ممکن است عقب ماندگی روانی داشته باشد یا همسر یا والدی ممکن است بیمار روانی باشد. امراض طولانی نیز ممکن است باعث عدم موفقیت در اجرای نقش گردد.

ب)خانواده متزلزل

این نوع خانواده ها،معمولا با عناوینی همچون خانواده دشوار،نابسامان و نامتعادل نیز شناخته می شود.

ویژگی های خانوداه متزلزل
برخی از این ویژگی های تیپ این خانواده عبارت است از؛

1.خانواده متزلزل؛از هدف اصلی زندگی بازمانده و آرمانش را از دست داده است.

2 .در خانواده متزلزل جایگاه و منزلت برخی اعضا، مشخص نبوده یا حفظ نگردیده است.

3.در این خانواده فردای روشن و امید به زندگی وجود ندارد. مدیریت تجزیه شده و تصمیم گیری درآن به غایت دشوار است.

4.در خانواده متزلزل، جاذبیت زندگی به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته و انگیزه چندانی برای پایبندی اعضای آن به میثاق زندگی وجود ندارد.

5 .در این خانواده مشکلات جزئی به سادگی به بحران یا تشنج تبدیل می شود و مسئولیت پذیری از توزیع عادلانه ای برخوردار نیست و در قبال ایفای وظایف، برخورد مشوقانه صورت نمی گیرد.

لازم به ذکر است که در تیپ خانواده متزلزل، ساخت خانواده قابل ترمیم بوده با بهره گیری از شیوه های درمانی به ویژه خانواده درمانی توانایی افراد برای غلبه بر مشکلات افزایش می یابد و به تدریج به الگوی خانواده متعادل نزدیک می شود.

ج)خانواده متعادل

از این تیپ با اصطلاحاتی نظیر خانواده بهنجار، متوازن و موفق نیز یاد می شود.و یژگی هایی این الگو را از سایر الگوها متمایز می کند.

ویژگی های خانواده متعادل
-در خانواده متعادل، هر فرد در موقعیت واقعی خویش قرار گرفته و از جانب دیگران نیز مورد حمایت و تایید واقع می گردد.

-در خانواده متعادل، عواطف،مسئولیت ها و امتیازات به طور عادلانه میان افراد توزیع می شود و امنیت و جذابیت مکفی برای افراد وجود داشته و چیزی بر دلبستگی به خانواده ترجیح داده نمی شود.

-در این خانواده مشورت و همآهنگی با افراد اعمال می شود و رویکرد مثبت به انسان،زندگی،نقش ها و آینده وجود دارد. مشکلات از افراد تفکیک شده به جای حمله به فرد تلاش برای بازشناسی مساله و حل آن انجام می گیرد.

-در خانواده متعادل؛تبادل عاطفی به شیوه های قلبی،کلامی و عملی انجام می گیرد.

د) خانواده متعالی

این تیپ به عنوان متکامل،بالنده و خود شکوفا نیز شناخته می شود این الگو عالی ترین الگو زندگی در میان سایر الگوها به شمار می رود.

ویژگی خانواده متعالی
-در خانوداه متعالی نه تنها مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد و تلاش برای حل آنها می شود بلکه ظرفیت های افراد تا مرز خود شکوفایی مورد استفاده قرار می گیرد.

-افراد از هویتی پر معنا،روشن و منسجم بر خوردار هستند. تعقیب هدف هیچگاه پایان نمی پذیرد اگر هدفی را باید کنار گذاشت باید بی درنگ انگیزه نوینی آفرید.

-در خانواده متعالی،تفسیر و تعبیر وقایع و رویدادهای زندگی خوش بینانه است هر شکست،یک تجربه و فرصتی برای ارزیابی موقعیت در نیل به پیروزی تلقی می شود.


(1) انشا درباره خانواده
انشا درباره خانواده


(2) انشا در مورد خانواده
انشا در مورد خانواده


(3) انشا درباره مادر انشا درباره روز مادر
انشا درباره مادر انشا درباره روز مادر


(4) انشا روز پدر چند انشا کوتاه و زیبا
انشا روز پدر چند انشا کوتاه و زیبا درباره پدر


(5) موضوع انشا آزاد 300 موضوع پیشنهادی
موضوع انشا آزاد 300 موضوع پیشنهادی جالب برای انشا - دلبرانه


(6) انشا خاطره نویسی 15 انشا در مورد
انشا خاطره نویسی 15 انشا در مورد خاطره نویسی و خاطرات - دلبرانه


(7) انشا درباره خانه - مجموعه آموزشی عینکی
انشا درباره خانه - مجموعه آموزشی عینکی


(8) انشا در مورد خانه و خانواده - دانشچی
انشا در مورد خانه و خانواده - دانشچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا