بخش تنظیم خانوادهعمومیمسائل جنسی و روابط زناشویی

حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد

در دوران عقد احساسات عاطفی شکل می گیرد و رابطه جنسی اگر کنترل شده و خفیف باشد می تواند به شکل گیری و ظهور این احساسات کمک زیادی کند. با این حال، رابطه جنسی تنها هدف ازدواج نیست و هیچ ازدواجی که تنها براساس این رابطه شکل بگیرد پایدار و استوار نمی ماند. اما واقعا سوال خیلی از دختر و پسرهای عقد کرده است است که حد این روابط کجاست؟ شما در دوران عقد می توانید مثل یک زوج واقعی با هم رابطه داشته باشید یا باید همچنان از همدیگر فاصله بگیرید؟

اگر قرار باشد پاسخ این سوال را در یک عبارت بگوییم، باید بگوییم هیچ کدام! رابطه جنسی در دوران عقد تعاریف خاص خودش را دارد. شما شرعا همسر هستید و اگر یک رابطه کامل با هم داشته باشید که حتی منجر به بارداری شود، باز هم شرعا و قانونا کسی نمی تواند به شما خرده بگیرد. اما آنچه در این میان شک و تردید به وجود می آورد، عرف است.

در مقابل عرف نباید جبهه گرفت. همیشه آن چیزی که از قدیم باب بوده اشتباه نیست. بلکه ملاحظات دوران است که بر اساس تجربه رعایت می شود. شما و همسرتان بعد از عقد شرعا زن و شوهر هستید اما زن و شوهری که زندگی مشترکتان را هنوز آغار نکرده اید و وابسته به پدر و مادرتان هستید. این یعنی شما باید برخی از چهارچوب های زندگی دوران تجرد را همچنان حفظ کنید.

این چهارچوب ها می گوید که شما باید در دوران عقد از فرصت محرمیت و نزدیک تر شدنتان برای شناخت بیشتر استفاده کنید. در این بین حد متوسطی از روابط نزدیک جسمی می تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود و رابطه جنسی کاملی شکل گیرد، شما قدرت تصمیم گیری در آینده را از دست خواهید داد.

مشکل فقط تغییرات جسمی که برای شما اتفاق می افتد نیست؛ یک رابطه جنسی کامل، شما را پایبند یکدیگر می کند. احساس تعهد می آورد، وابسته می کند و باعث می شود در جایی که باید تفکر منطقی داشته باشید احساسی تصمیم بگیرید. چگونه؟شاید شما احساس کنید که همسر آینده تان دقیقا آن طور نیست که فکر می کردید و زندگی با او می تواند باعث بدبختی شما شود. در چنین شرایطی، رابطه جنسی شما را در فاز وابستگی عاطفی قرار می دهد و تصمیم گیری بر اساس منطق و جدایی برایتان دشوار می شود. به همین دلیل است که می گویند روابط جنسی کامل خود را به زمانی موکول کنید که باهم زندگی مشترک را آغاز کرده اید و به صورت مستقل جدا از پدر و مادر خود زندگی می کنید.

اما در مقابل قرار نیست شما از همسرتان دوری کنید و رابطه تان را با او در حد رابطه خواهر و برادری نگه دارید. حفظ رابطه شما، نیاز به نزدیک تر شدنتان دارد و این حاصل نمی شود، مگر وقتی که شما از چهارچوب های عرفی فاصله بگیرید و به یکدیگر عشق بورزید. بسیاری از مشکلات و اختلالاتی که در دوران عقد به وجود می آید ناشی از عدم آگاهی زوجین به برقراری روابط درست جنسی است.

گرداوری شده توسط پایگاه اطلاع رسانی فیس فان

حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد
حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد
حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد
حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد
حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد

(1) آیا در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته
آیا در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته باشیم - مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه


(2) حد و حدود رابطه جنسی در دوران عقد - هیت فاز
حد و حدود رابطه جنسی در دوران عقد - هیت فاز


(3) دوران نامزدی عقد
بسیاری از دختر پسر های جوانی که در دوران نامزدی عقد به سر می برند، ابهاماتی در زمینه رابطه جنسی ایجیگا


(4) رابطه جنسی در دوران عقد حدود سکس زن و
رابطه جنسی در دوران عقد حدود سکس زن و شوهر در دوران عقد - رادیو عشق


(5) حد و مرز رابطه جنسی در دوران نامزدی
حد و مرز رابطه جنسی در دوران نامزدی - زندگی، عشق، آرامشزندگی، عشق، آرامش


(6) درباره رابطه جنسی دوران عقد
درباره رابطه جنسی دوران عقد


(7) حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد چگونه
حد و مرز رابطه جنسی در دوران عقد چگونه است - سیگما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا