عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک

مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک
مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک
مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک
مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک

مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک

برخی اوقات افراد در زندگی مشترکشان اشتباهاتی انجام می دهند که می تواند پایه های زندگی را سست و حتی ویران کند. آنهایی که با عشق ازدواج می کنند, با این امید که آینده‌ای خوشحال در انتظارشان باشد زندگی مشترک خود را شروع میکنند, اما با دقت به آمار روزافزون طلاق, معلوم می شود زوج‌های زیادی امیدشان برباد می رود.

زندگی زمانی حفظ میشود که زوج‌ها ارتباطی کارساز با هم داشته و هردو از انجام کارهایی که به ارتباط‌شان صدمه میزند اجتناب کنند.

اهمیت ندادن به همسر

اگر تلاش‌ها و لطف‌های همسرتان را درک نکنید موجب دلخوری و ناامیدی او خواهید شد. نادیده گرفتن همسر و اهمیت ندادن به او از محق دانستن خود, ناشی می شود.همسران خودخواهی که بابت کارهای همسران‌شان قدردانی نمیکنند, نارضایتی و خشم مخفی را وارد زندگی خود می کنند. این همسران حق به جانب, هرگز تحسین و تشکر نمیکنند اما در عوض مدام در حال شکایت کردن و ایراد گرفتن میباشند.

نداشتن ارتباط عمیق و پدیدار

آنهایی که بلد نیستند مفید ارتباط برقرار کنند, شنونده‌های خوبی هم نیستند؛ آن ها به حرف همسرشان توجهی ندارند و علاقه‌ای به چیزهایی که همسرشان بازگو میکند ندارند, مدام حرفش را قطع می کنند و کوشش می کنند پیشاپیش خیال بزنند همسرشان چه می خواهد بگوید

و طبق همین پیش بینی‌ها قضاوت هم میکنند. اما همسران عاقل و مهربان, با صداقت و روراستی ارتباط برقرار می کنند. وقتی همسران چیزی راکه واقعا منظورشان هست واضح بیان نمیکنند, معمولاً مشکلاتی را به بار می‌آورند.

زیر ِ قول زدن

وفا نکردن به گفته و قرارها, اطمینان و اعتماد را بین همسران نابود میکند. عهد و پیمان‌های شکسته, یعنی نداشتن ارتباط مفید با همسر. مخصوصا وقتی به همسرتان قول می دهید رازی را افشا نکنید و به این قول‌تان وفادار نمیمانید, در واقع به اعتماد او خیانت کرده اید.

جر و بحث‌های ناشیانه

خطاهای قبل را تذکر کردن حین جر و بحث, جنبه‌ی منفی گفتگوهای‌تان را تقویت می کند. جملاتی که با «تو همۀ وقت}» و «تو هرگز» شروع میشوند معمولاً همسر را مورد ستیز قرار میدهند.

از کاه کوه ساختن و یک مسئله‌ی کوچک و بی‌اهیمت را به معضلی پیچیده تبدیل کردن, تهدید به جدایی و مورد انگ قرار دادن اعضای خانواده‌ی همسر و بحث کردن سر ِ آن ها, همۀ و همه ی مقدمات یک فاجعه را فراهم می کنند. ناسزاگویی و خشونت بدنی, تقریباً تضمین کننده‌ی اتمام ارتباط میباشند.

عدم تقبل اصلاح اشتباه

داشتن این نگرش که «من همینم که هستم, چه بخوای چه نخوای», خودخواهی را اثبات میکند و نشان می دهد شما آن‌قدر به همسر و ارتباط‌ی زناشویی‌تان اهمیت نمیدهید که برای اصلاح اشتباهات خود تلاش کنید, حتی وقتی که می دانید همسرتان بابت این موضوع ناراضی و آزرده هست.

انتقاد و عیبجویی

انتقاد از همسر مخصوصا جلوی دیگران, صدمه زننده هست. اگر هرگز از همسرتان تقدیر و تحسین نکنید و مکررا هم شکایت کنید و غُر بزنید و فقط از همسرتان انتظار تغییر داشته باشید, زندگی مشترک‌تان به شدت تهدید خواهد شد. سنجش‌ی همسر با همجنس خودش هم کار خطرناکی هست که می تواند زندگی‌تان را نابود کند.

دروغ و خیانت

روابط مفید بر پایه‌ی اعتماد و اطمینان قرار دارند, بنابراین دغل‌کاری و دروغ پردازی یک ضربه‌ی بزرگ بر پیکره‌ی روابط شماست. دروغ گفتن در مورد روابط قبل و شرایط مالی فعلی, از تهدیدهایی میباشند که ارتباط‌ی همسران را خدشه دار می کنند. فریب دادن همسر, نشانه قطعی خیانت و عهد شکنی هست.

سرکوفت زدن به همسر

همسران نابالغی که هنوز نمی توانند مسئولیت رفتارها و کارهای خودشان را تقبل کنند معمولاً زندگی‌های پردردسری دارند. آن ها هرگز بابت اشتباهات خود عذرخواهی نمی کنند و فقط همسرشان را گناهکار میدانند, برای رفتارهای بد خود, بهانه تراشی می کنند و همسرشان را متهم میکنند که باعث و بانی نارضایتی و ناراحتی آنهاست.

زدن از ارتباط‌ی جنسی

ارتباط‌ی جنسی عاشقانه, همسران را به یکدیگر پیوند می دهد. نادیده گرفتن این جنبه از زندگی زناشویی می تواند زمینه روابط‌ تان را تحلیل ببرد. همین طور احتمال این که همسرتان به دنبال ارتباط‌ی فیزیکی با شخص دیگری برود هم چندان میشود.

تفریح نکردن

زوج‌هایی که فعالیت‌های مفرح ندارند, خودشان را از فرصت پیوندهای عمیق‌تر با یکدیگر محروم میکنند. این که تفریحات خود را از همسرتان کاملا مجزا کنید و مدام به سرگرمی‌هایی بپردازید که وقتی برای پرداختن به علاقه مندی‌های همسرتان باقی نمی گذارد,

به ضرر زندگی مشترک شماست. حتماً برای با هم بودن و با هم خوش گذراندن وقت بگذارید و روی لذت‌های همسرتان تمرکز کنید و فرصت‌هایی را بیابید که بتوانید با هم اکثر بخندید و شادی کنید.


(1) مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک
مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک - سی فارس


(2) اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک
اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک


(3) رایجترین اشتباهات زن و شوهرها در زندگی
رایجترین اشتباهات زن و شوهرها در زندگی مشترک


(4) اشتباهات زنان عاشق در زندگی مشترک
اشتباهات زنان عاشق در زندگی مشترک


(5) رایجترین اشتباهات زن و شوهرها در زندگی
رایجترین اشتباهات زن و شوهرها در زندگی مشترکخبر فوری


(6) بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی
بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی


(7) 8 اشتباه خانمها که زندگی مشترک را به
8 اشتباه خانمها که زندگی مشترک را به خطر میاندازد


(8) 8 اشتباه رایج همسران که زندگی مشترک را
8 اشتباه رایج همسران که زندگی مشترک را نابود میکند


(9) اشتباهات مخرب زنان در زندگی مشترک
اشتباهات مخرب زنان در زندگی مشترک اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا