عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران

راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران
راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران
راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران
راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران

راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران

ایجاد شادی در زندگی همسران و اکثر و اکثر کردن آن در طول زمان میتواند کلید موفقیت زندگی مشترک باشد. ما برای شما نکات مهمی داریم. برای این که زن و شوهر زندگی شادی داشته باشند، نکات و قوانین ساده‌ای وجود دارد مثلا هر روز زمانی را برای صحبت کردن اختصاص دهید. مشورت کردن با همسر هم در شاد بودن همسران موثر هست.

اخیرا تحقیقی به صورت اینترنتی انجام شده هست که در آن نحوه برخورد مردم با جنبه های مهم زندگی و روابط با همسران شان مورد بررسی قرار گرفته هست.در این تحقیق بیش از 70000 نفر از سراسر جهان شرکت کرده اند. محققان با تحلیل پاسخ های شرکت کنندگان و مقایسه انها به نتایج جالبی دست یافته اند.

بررسی ها نشان داده هست که گفت و شنود راز زندگی شاد زوج ها ست.روکسانا 37 ساله و کنستانتین 33 ساله- هر دو اهل رومانی – ده سال هست که ازدواج کرده اند و یک پسر 7 ساله دارند.

روکسانا می‌گوید: “ما درباره همۀ چیز از بچه، خانواده، کار و حتی روابط مان با یکدیگر صحبت می‌کنیم. “انها حتی وقتی سرکار میباشند و حسابی مشغول، لحظه ای وقت می گذارند و از حال هم باخبر میشوند.به هم پیامک و یا ایمیل میزنند. هر دو معتقدند با این رفتارهای به ظاهر معمولی توانسته اند ازدواج شان را پیروز نگه دارند.

روانشناسان معتقدند یکی از نخستین عوامل حفظ زن و شوهر کنارهم و خوشبخت نگهداشتن انها صحبت و گفتگو هست.تعداد زیادی از زن و شوهرهایی که از زندگی شان رضایت ندارند به این موضوع از روابط شان توجهی نشان نداده اند و نتایج حاصل از این تحقیق این مساله را عامل شماره یک خانواده های پیروز و شاد دانسته هست.

در واقع پاسخ دهندگان تمام کشورهای شرکت کننده در این تحقیق این موضوع را مهم عنوان کرده اند و تنها شرکت کنندگان فرانسوی مهر و محبت را پیش از گفتگو قرارداده بودند.همه ی ما احتیاج داریم حرف هایمان را بشنوند و درک مان کنند و گفتگوهایمان هم در شرایطی مطمئن، لذت بخش و پرمعنا صورت گیرد و فرد مقابل مان نیز کسی باشد که بتوانیم به او اعتماد داشته باشیم و او نیز بازخوردی مهربانانه داشته باشد.

کسی که صحبت هایمان را با تمام وجود بشنود و گرچه همین رفتار را متقابلا از ما ببیند.تعداد زیادی از زوج ها مجبورند کار کنند و معمولا کمتر به این درجه از خوشی می‌رسند.ساندرا 39 ساله از هلند یک روز به خود آمد و متوجه شد ” جان ” شوهرش که مشاور امور مالی شرکتی هست روز به روز کم حرف تر شده و حتی وقتی با او صحبت می‌کند، ترجیح می‌دهد تلویزیون تماشا کند یا ایمیل هایش را بخواند.

این رفتار ساندرا را واقعا رنجانده بود. او حس کرده بود موضوعی شوهرش را اذیت می‌کند اما هرگز در موردش حرفی نمی زد. ساندرا از این اوضاع خسته شده بود و از شوهرش خواست که پیش مشاور بروند و بعد آنجا بود که فهمید به دلیل بحران اقتصادی، حرفه شوهرش در خطر هست.

جان گفت او می خواسته هست همسرش را وارد این موضوع ناراحت کننده و نگران مشکلات کاری اش نکند و نمی دانسته که خود این رفتار ممکن هست آزاردهنده باشد.جان می‌گوید: “اکنون من در مورد هرچیزی که نارحتم می‌کند با او صحبت میکنم و علاوه براینکه او شنونده خوبی هست زندگی مان هم مثل قبل شاد و فوق العاده شده هست.”

این گفتگوها صرفا به دلیل رد و بدل کردن اطلاعات نیست بلکه رسیدن به نقاط مشترک هست.”الگ” بازاریاب روسی که 9 سال هست با ماریا – طراح مد – ازدواج کرده می‌گوید : “ما در طول این زندگی با هم دعوا کرده ایم.اما این بگومگوها قبلا اکثر اتفاق می افتاد . ما الآن چند قانون را فهمیده ایم . این که هر کدام مان صدا برای بلند کردن داریم اما باید دنبال نتیجه ای باشیم که هردویمان را راضی نگهدارد.”

گفتگوی صحیح بین زن و شوهر کمک میکند که هردو بتوانند نیازهایشان را به راحتی مطرح کنند و تنش بین شان به حداقل برسد.اما کدام یک ارتباط بهتری برقرار می‌کنند مرد یا زن؟ ممکن هست فکر کنید زن ها دراین کار بهتر میباشند.

اما در تحقیق که انجام شده هست 90 درصد مردها و زن ها هردو گفتند که بهتر از دیگری ارتباط برقرار می‌کنند. اما وقتی از زن ها پرسیدیم آیا شوهران شان را در این اساس مفید می‌دانند تقریبا یک سوم آن ها گفتند : “نه ، هرگز .” و برعکس یک چهارم مردها نسبت به همسرانشان چنین احساسی داشتند.

ارتباط بین زن و شوهر ها بسیارپیچیده هست چراکه دربرگیرنده اشاره های عاطفی ، کلامی و فیزیکی هست که تعداد زیادی از ما در ارسال و دریافت این اشارات ایراد داریم.در این بخش شش روش ارائه شده هست که به شما یاد میدهد چگونه با همسرتان ارتباط بهتری برقرار کنید و “زندگی خوبی” داشته باشید.

1- چند قانون ساده
این قوانین می‌توانند کیفیت ارتباط تان را به طور چشمگیری افزایش دهند و حتی برای زوج های مشکل دار تعادل و توازن به همراه داشته باشد.

یک: کنار یکدیگر در یک مکان بی سروصدا و راحت، بنشینید. جایی که مطمئن هستید کسی یا چیزی آرامش تان را به هم نمی ریزد. و قبول کنید که با تمام وجودتان حرف های طرف مقابل تان را بشنوید و صحبت هایش را هم قطع نکنید.

دو: سعی کنید بفهمید که همسرتان برای شاد بودن به چه چیزی نیاز دارد و آن را درک کنید و به آن احترام بگذارید. «گرچه موارد کاملا غیر منطقی جایی در این جا ندارند.» پنج موردی که شاد تان میکند را یادداشت کنید و با همسرتان درمیان بگذارید و پنج مورد از لیست همسرتان را نیز بشنوید.

سه: از این پنج مورد، مواردی راکه بیش از همه ی شما را راضی نگه می دارد دراولویت قرار دهید و اولویت های همسرتان را نیز بشناسید. و در مورد هیچ کدام جروبحث وانتقاد و معامله نکنید.کمی که بگذرد احساس می‌کنید چقدر راحت میتوانید درباره نیازهایتان با همسرتان صحبت کنید و به احتمال چندان به توافقی نسبی هم دست می یابید.

2- گوش کنید و حرف نزنید
آسان ترین روش ارتباط گوش کردن به صحبت های همسرتان هست. اینکار ممکن هست به نظر ساده بیاید اما گوش کردن مهارتی چون تمرکز و تحمل می طلبد.تعداد زیادی از زوج ها، چه مرد و چه زن، شکایت دارند که همسرشان برای شنیدن حرف هایشان وقت نمی گذارند.روانشناسان روشی توصیه میکنند که طی آن که یک نفر افکارش را بیان کند و دیگری کاملا گوش نماید.

سپس شنونده بخش های مهم صحبت های گوینده را بازگو کند و نشان دهد که کاملا متوجه حرف هایش شده هست.بدین وسیله اگر شنونده در درک حرف ها اشتباه کرده باشد گوینده میتواند وی را تصحیح کند. بعد شنونده در نقش گوینده حاضر شود و حرف های خود را بگوید.بدین ترتیب هردو می فهمند طرف مقابل شان چه احساسی دارد اگرچه مجبور نیستند با آن احساس کاملا موافق باشند.

3- تخصیص زمان برای گفتگو
هر روز زمانی را برای صحبت کردن اختصاص دهید و از آن برای انجام دادن کاری دیگر چشم پوشی نکنید.فرقی نمی‌کند چه ساعتی در روز باشد فقط باید بدون خطر حذف وجود داشته باشد.به طور مثال یک زوج فرانسوی که ده سال هست کنار هم با شادی زندگی می‌کنند همۀ وقت} موقع صبحانه قبل از این که مرد به سر کار برود با هم صحبت میکنند.همین طور اکثر مواقع با هم به پیاده روی می‌روند و بازهم میتوانند در مورد موضوعات گوناگون باهم حرف بزنند.

4- فقط فکرش را نکنید، آن را نیز به زبان آورید
یک روش ساده دیگر برقراری ارتباط، این هست که وقتی به چیزی فکر می‌کنید به جای این که به تنهایی به تحلیل آن بپردازید در موردش با همسرتان صحبت کنید و هر وقت دیدید همسرتان حرفی هوشمندانه در موردش زد حتما آن را تحسین کنید.وقتی افکارتان را باهم رد وبدل می‌کنید همۀ وقت} میتوانید ارتباط عاطفی تان را حفظ کنید.

5- از گفتن یا انجام دادن کارهایی که به ارتباط تان صدمه می‌زند بپرهیزید
وقتی از دست همسرتان عصبانی هستید بلافاصله در موردش صحبت نکنید.اندکی مهلت بخواهید تا کمی خشم تان فروکش کند و سپس با آرامش بیشتری با او صحبت کنید. آن گونه از این که ارتباط تان آسیب جدی ببیند پیشگیری خواهید کرد.

6- مشورت کنید
اگر صحبت هایتان به ایجاد ارتباط ای مفید میان شما و همسرتان نینجامید پس شما به کمک نفر سوم نیاز دارید.از او مشاوره بخواهید تا روش درست ارتباط برقرارکردن را به شما بیاموزد.ماریانا 29 ساله، که در مدرسه ای در بخارست معلم هست هشت سال پیش با بوگدان 31 ساله و مهندس مکانیک ازدواج کرد.هر شب پس از شام بوگدان پشت کامپیوترش می نشست و به کارش می پرداخت.

از طرفی هم هردویشان در آرزوی این بودند کاری وجود داشت که می توانستند کنارهم مثل یک زن و شوهر حقیقی انجام می دادند.آن ها هر کاری می‌کردند آخرش به دعوا منجر می شد و در شرف جداشدن بودند.اما یک مشاور توانست به آن ها یاد بدهد که چگونه علایق و آرزوهایشان را باهم درمیان بگذارند.پس از ده ماه ماریانا یاد گرفت کمتر انتقاد کند و بوگدان فهمید چگونه در مورد افکار و احساساتش صحبت نماید و ازدواج شان همچنان پابرجا باقی ماند.


(1) 40 روش جادویی برای شاد کردن همسر - مجله
40 روش جادویی برای شاد کردن همسر - مجله آسان طب


(2) 18 راهکار برای زندگی زناشویی شاد
18 راهکار برای زندگی زناشویی شاد


(3) خوشحال کردن همسر خود با ساده ترین راهکارها
خوشحال کردن همسر خود با ساده ترین راهکارها


(4) چگونه زندگی مشترک شادی داشته باشیم
چگونه زندگی مشترک شادی داشته باشیم - رسانه دکتر سلامت


(5) چگونه همسر شادی باشیم
چگونه همسر شادی باشیم


(6) چگونه با همسرمان شاد زندگی کنیم
چگونه با همسرمان شاد زندگی کنیم اقتصاد آنلاین


(7) 36 راه برای شاد کردن شوهر
36 راه برای شاد کردن شوهر


(8) روشهای وابسته کردن شوهر
روشهای وابسته کردن شوهر


(9) چگونه با همسرمان شاد زندگی کنیم نقش زن
چگونه با همسرمان شاد زندگی کنیم نقش زن ومرد در شادی یکدیگر - خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان Mehr News Agency

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =

دکمه بازگشت به بالا