عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

نکات طلایی برای زندگی با همسر

نکات طلایی برای زندگی با همسر
نکات طلایی برای زندگی با همسر
نکات طلایی برای زندگی با همسر
نکات طلایی برای زندگی با همسر

نکات طلایی برای زندگی با همسر

وقتی با همسر خود همیشه زیر یک یقف زندگی می کنید باید از اصول و قواعدی که مربوط به رابطه همسران است تبعیت کنید. وقتی که زندگی دو نفره خود را با شریک زندگی‌تان آغاز می‌کنید، جایز نیست که مسائل فردی خود را در اولویت قرار دهید.

شما دو نفر با هم تشکیل یک گروه داده‌اید و با آگاهی کامل از یکدیگر حمایت می‌کنید. اگر نگران میزان قند، چربی و فشار خون خود هستید، باید قند، چربی و فشار خون همسرتان نیز برای‌تان اهمیت داشته باشد. به این ترتیب با دنبال کردن یک برنامه مناسب می‌توانید هر دو از سلامت بیشتری برخوردار باشید.

استفاده از نخ دندان وقتی در کنار هم هستید

استفاده از نخ دندان یک عادت سالم فوق‌العاده است که می‌تواند انگیزه شما را برای سالم نگه داشتن دندان‌های‌تان افزایش دهد. حتما می‌دانید که نخ کشیدن دندان‌ها یکی از مهم‌ترین نکات برای حفظ سلامت آنهاست. اگر بتوانید این کار را به صورت یک عادت روزانه درآورید، باکتری‌هایی که موجب فساد دندان‌ها و التهاب لثه‌ها می‌شوند، از بین خواهند رفت.

وقتی که باکتری‌ها زیر لثه جمع می‌شوند، کم‌کم راه ورودشان به رگ‌های خونی باز شده و به این ترتیب رگ‌ها متورم و ملتهب می‌شوند. التهاب رگ‌های خونی موجب بروز مشکلات قلبی می‌شود و مشکلات و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌توانند به مرگ زودرس منجر گردند.

اگر زوج‌ها یکدیگر را تشویق به انجام این کار کنند و روزانه وقتی به آن اختصاص دهند، به همین سادگی می‌توانند خود را از خطر بروز بیماری‌های قلبی و حتی مرگ نجات دهند.

قسمت‌ها‌ی بدن یکدیگر را معاینه و کنترل کنید

هر چهار ماه یک بار قسمت‌های مختلف بدن یکدیگر را به دقت معاینه کنید. داخل گوش‌ها و پشت آنها، همچنین پشت گردن، پوست سر و سایر قسمت‌های بدن که معمولا پوشیده هستند و دیده نمی‌شوند را نیز کنترل کنید. هرگونه خال سیاه، خال گوشتی، زبری پوست، نقاط قرمز و پستی و بلندی غیرطبیعی می‌تواند علامتی از سرطان باشد.

این کار نه تنها باعث می‌شود هرگونه بیماری یکدیگر را در همان مراحل اولیه شناسایی کنید، بلکه به تداوم روابط و ثبات روابط عاطفی و احساسی‌تان نیز کمک می‌کند.

افسردگی خود را درمان کنید تا همسرتان نیز سالم بماند

اگر افسرده و غمگین هستید یا نگرانی و تشویش زیادی دارید، نه تنها سلامتی خود را به خطر می‌اندازید، بلکه باعث بیماری همسر و شریک زندگی خود نیز می‌شوید. حتما تا به حال شنیده‌اید که حالات و روحیات یک بیمار قبل از عمل جراحی، روی بهبودی او (چه از لحاظ روحی و چه جسمی) تأثیر می‌گذارد.

ویژگی‌های شخصیتی شریک زندگی‌ ما، عامل تعیین‌کننده وضعیت جسمی و روحی ماست؛ پس هنگام افسردگی و نگرانی نمی‌توانید نسبت به هم بی‌تفاوت و بی‌توجه باشید.

مهارت‌های مربوط به حل مشکلات را در خود تقویت کنید

تحقیقات و مطالعات نشان می‌دهند افرادی که خشم خود را سرکوب می‌کنند، دو برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر مرگ هستند. وقتی که یک زوج سر موضوعی با هم دعوا می‌کنند، بهترین حالت ممکن این است که بعد از مشاجره با هم آشتی کرده و سعی کنند یکدیگر را تسکین دهند و به خاطر موضوعی که با هم مشاجره کرده‌اند به توافق برسند؛

ولی متأسفانه زوج‌ها به این بخش از ماجرا هیچ اهمیتی نمی‌دهند. آنها باید به طور واضح و روشن راجع به مشکلات‌شان با هم بحث کنند و هنگام خشونت به یکدیگر بی‌تفاوت نباشند.

در یک خانواده ایده‌آل همه افراد آگاهند که برای داشتن روابط سالم باید هر کاری که می‌توانند انجام دهند. هر زوج به شیوه‌ای متفاوت تلاش می‌کند به سلامت جسمی و روحی طرف مقابل آسیب وارد نشود و در صورت بروز هرگونه مشکل و اختلاف، به جای سرکوب کردن خشم خود، راه مناسبی برای حل مسائل خود پیدا می‌کند.


(1) مهم ترین نکات در رفتار با همسر و زندگی
مهم ترین نکات در رفتار با همسر و زندگی زناشویی


(2) نکات مهم همسرداری
نکات مهم همسرداری


(3) در انتخاب یک همسر خوب چه نکاتی را باید
در انتخاب یک همسر خوب چه نکاتی را باید رعایت کنیم


(4) نکات مهم و طلایی برای شروع زندگی مشترک
نکات مهم و طلایی برای شروع زندگی مشترک بخش اول


(5) 10 نکته مهم در زندگی زناشویی که هر زن و
10 نکته مهم در زندگی زناشویی که هر زن و مردی باید بداند


(6) انتخاب همسر با رعایت چهار میم مهم
انتخاب همسر با رعایت چهار میم مهم خبرگزاری صدا و سیما


(7) نکات و دانستنی های مهم قبل از ازدواج
نکات و دانستنی های مهم قبل از ازدواج


(8) نکات مهم و طلایی برای شروع زندگی مشترک
نکات مهم و طلایی برای شروع زندگی مشترک


(9) رابطه با همسر برای داشتن یک رابطه خوب
رابطه با همسر برای داشتن یک رابطه خوب با همسر این نکات را رعایت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا