عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است

اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است
اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است
اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است
اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است

اختلافات اصلی زن و شوهرها قابل حل است

در خانه ها معمولا زن و شوهر ها با هم دعوا میکنند اما این دعواها معمولا دلایل مشترکی دارد و ما این دلایل و راه حل آنها را برای شما بیان میکنیم. آیا می‌دانید دعواهای بین زن و شوهرها به چه دلیلی انجام می‌شوند؟ با دانستن این موارد می‌توان تا حدودی از بروز اختلافات در زندگی مشترک جلوگیری نمود و زندگی آرام‌تری داشت.

در هر رابطه ای جر و بحث و اختلافاتی وجود دارد و در روابط بین زن و شوهرها نیز این موضوع صادق است. در واقع نمی توان گفت اگر زن و شوهری با هم بر سر موضوعی با هم می جنگند، رابطه آنها ناسالم است.

زیرا در دنیا نمی توان زوجی را یافت که در هیچ زمینه ای اختلاف نداشته باشند. مهم ترین موضوع این است که همسران دانا، روش های خوب جنگیدن را می دانند.

در این مقاله به 5 مورد از این اختلاف ها که اصلی ترین هستند، اشاره شده است:

پول

رک و راست بگوییم، بیشتر دعواهای زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد. بنابراین اگر می خواهید دعوا بر سر این موضوع را به حداقل برسانید، ریشه اصلی آن را که معمولا از یکسری بیم و ترس ناشی می شود، بیابید.

به طور عمده ترس از عدم آگاهی در خصوص اولویت های مهم زندگی، نداشتن آینده ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش ها و نرسیدن به آرزوها چهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می شود.

رابطه جنسی

بیشتر مواقع نداشتن رابطه جنسی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهرها می شود. برای داشتن رضایت از رابطه جنسی، بهتر است که همسران راه حلی برای عدم همآهنگی شان با یکدیگر پیدا کنند.

خستگی مفرط یکی از دلایلی است که باعث می شود، زن و شوهر تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشند. اگر در این مورد موضوعی شما را ناراحت می کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید.

کار

مقدار ساعت کاری می تواند موجب بروز اختلاف در روابط شما و همسرتان شود. برای به حداقل رساندن این اختلاف، شب را برای گذراندن کنار یکدیگر اختصاص دهید.

در تحقیقی مشخص شده است که زن و شوهرهایی که حداقل یکبار در هفته زمانی را برای ارتباط با یکدیگر و تفریح کردن می گذرانند، تقریبا سه برابر و نیم بیش از دیگران، احساس خوشبختی می کنند.

کودکان

روش تربیت کودکان موضوع دیگری است که منجر به بروز اختلاف بین زن و شوهر می شود. و خود کودکان نیز با رفتارهایشان، آتش این دعوا را برافروخته تر می کنند.

برای کاهش این تضادها، هرگز در مقابل فرزندتان با یکدیگر مخالفت نکرده و اختلافات خود را در خصوص تربیت فرزندتان ، وقتی تنها هستید، مطرح کنید.

کارهای خانه

بیشتر درگیری ها بر سر کارهای منزل زمانی شروع می شود که یکی از طرفین شروع به شمارش تعداد کارهایی می کند که انجام داده است.

شرایط و اوضاع هر ازدواجی مدام تغییر می کند، بنابراین اگر بخواهید چرتکه به دست بگیرید، مسلما زندگی زناشویی تان را دچار پریشانی و اضطراب می کنید.برای پیشگیری از چنین جر و بحثی، بهتر است با تقسیم وظایف، به همدیگر کمک کنید.

به طور کلی وجود تضاد در زندگی امری اجتناب ناپذیر است اما اگربتوان این تضاد و اختلاف ها را در مسیر درستی قرار داد، منجر به رشد و بالندگی زن و شوهر شده و آنها به یکدیگر نزدیک تر می شوند.


(1) دلیل اصلی دعوای زن و شوهرها چیست چرا
دلیل اصلی دعوای زن و شوهرها چیست چرا اختلاف دارند


(2) مشاوره زوج درمانی برای حل اختلافات
مشاوره زوج درمانی برای حل اختلافات زناشویی و مشکلات خانوادگی - رادیو عشق


(3) تاثیر سحر و طلسم بر اختلافات خانوادگی
تاثیر سحر و طلسم بر اختلافات خانوادگی


(4) رفتارهای اشتباه زن و شوهرها بعد از دعوا
رفتارهای اشتباه زن و شوهرها بعد از دعوا


(5) راهکارهاى حل اختلافات خانوادگى بر اساس
راهکارهاى حل اختلافات خانوادگى بر اساس تعالیم اسلام الشیعه


(6) دلایل اصلی اختلاف زن و شوهرهاچیست
دلایل اصلی اختلاف زن و شوهرهاچیست


(7) اختلافات خانوادگی، شناخت دلایل بوجود
اختلافات خانوادگی، شناخت دلایل بوجود آمدن و راه حل آنها فول فکر


(8) حل تعارضات و اختلافات زناشویی ویدا فلاح
حل تعارضات و اختلافات زناشویی ویدا فلاح


(9) دعوای بین زوجین انواع اختلافات و
دعوای بین زوجین انواع اختلافات و دعواهای بین زن و شوهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا