عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

در این موارد به همسر خود بگویید نه

در این موارد به همسر خود بگویید نه
در این موارد به همسر خود بگویید نه
در این موارد به همسر خود بگویید نه
در این موارد به همسر خود بگویید نه

در این موارد به همسر خود بگویید نه

در زندگی مشترک بین همسران,وقتی خواسته ای پیش می آید برای برخی نه گفتن خیلی سخت است اما باید به گوش باشیم که در هر موردی نباید به همسر خود بله بگوییم. نه گفتن به همسر در روابط و زندگی زناشویی شاید برای هر زن و مردی سخت ترین کار باشد.

ولی مواردی وجود دارد که شما باید قاطعانه به همسرتان نه بگویید. در موارد زیر حتما به همسرتان نه بگویید

همسرتان وقتی می‌خواهد به حریم‌تان سرک بکشد، به او نه بگویید

همسر حساسی دارید که از شما می‌خواهد کلمه عبور حساب‌های اینترنتی‌تان را در اختیارش بگذارید و به او اجازه دهید که وقت به صدا در آمدن زنگ پیامک، سراغ تلفن همراه‌تان برود؟ در این مواقع باید قاطعانه به او نه بگویید و بدون هیچ عذاب وجدانی، خواسته‌اش را نپذیرید.

حتی به بهانه مشترک بودن در همه ابعاد زندگی، همسر‌تان حق ندارد سرزده شریک حساب‌های اینترنتی شما شود. شاید گاهی برحسب اتفاق با هم پای رایانه بنشینید، اما دلیلی ندارد که در هر باری که به صفحه فیس‌بوک یا ای‌میل‌تان وارد می‌شوید، او را هم در کنار‌تان بنشانید.

وقتی همسرتان می‌خواهد فرد دیگری باشید به او قاطعانه نه بگویید

در روز خواستگاری و ماه‌های نامزدی، دلیلی ندارد که به‌ خاطر حفظ آرامش رابطه‌تان به همه خواسته‌ها و شروط فرد مقابل‌تان بله بگویید. اگر احساس می‌کنید بعضی خواسته‌های او شما را به آدم دیگری بدل می‌کند یا با اصولی برای زندگی‌تان ترسیم کرده‌اید همخوانی ندارد، شجاعانه به او نه بگویید.

اگر برای کسب موقعیت اجتماعی دلخواه‌تان سال‌ها تلاش کرده‌اید اما همسر‌تان برخلاف میل شما می‌خواهد کار را کنار بگذارید، بدون تعارف به او نه بگویید و اگر می‌خواهد بیشتر از توان‌تان مسوولیت روی دوش‌تان بگذارد، به‌خاطر عواقب ناخوشایند این خواسته‌هایش، همان آغاز کار به او نه بگویید.

وقتی می‌خواهید تنها باشید به همسرتان نه بگویید

حال خوبی ندارید یا اینکه بعد از چند روز سخت کاری می‌خواهید جمعه‌تان را در تنهایی بگذرانید؟ در این شرایط حق شماست که به خواسته همسر‌تان برای ‌مهمان دعوت کردن «نه» بگویید. دلیلی ندارد با هر حالی پذیرای دیگران باشید و در اوج کلافگی به آنها لبخند بزنید. اما مراقب باشید تعداد روزهای کلافگی‌تان در سال زیاد نشود. شاید پذیرش یکی، دو نه در سال برای همسر‌تان ممکن باشد اما اگر هر آخر هفته بخواهید خستگی را بهانه کنید و او را از دیدن کسانی که دوست‌شان دارد محروم کنید، ممکن است رابطه‌تان شکرآب شود.

وقتی همسرتان حساب و کتاب بلد نیست، قاطعانه به او نه بگویید

برای همسر‌تان مهم نیست که درآمد مشترک‌تان چقدر است و گاهی خرج‌هایی می‌تراشد که توان پرداخت‌شان را ندارید یا برای جبران کردن‌شان به سختی می‌افتید؟ اگر همسر‌تان تا این اندازه با حساب و کتاب بیگانه است باید به خواسته‌اش برای خرید برخی چیزها یا هزینه کردن در برخی موارد نه بگویید.

اما در چنین موردی تنها گفتن یک کلمه دو حرفی کافی نیست. احتمالا لازم است دلیل پاسخ منفی‌تان را هم با آوردن چند معادله ساده و قابل فهم برای او روشن کنید.

وقتی نمی‌خواهید با همسرتان رابطه زناشویی داشته باشید

حق شما و همسر‌تان است که بعد از ازدواج از رابطه سالم زناشویی بهره‌مند باشید؛ اما چنین حقی در هر شرایطی قابل دست یافتن نیست. اگر بیمار شده‌اید، حال روانی‌تان مساعد نیست یا خسته هستید، دلیلی ندارد یک رابطه بدون لذت را به خود تحمیل کنید.

شرایط‌تان را با همسر‌تان در میان بگذارید و با مهربانی و بدون زیر سوال بردن مردانگی‌اش به او یک نه موقت بگویید.

وقتی آماده مادری نیستید

حق هر کسی است که بعد از ازدواج خود را در مقام پدر یا مادر ببیند. اما اگر تازه ازدواج کرده‌اید و از نظر روانی خود را آماده قبول چنین مسوولیتی نمی‌بینید، باید رودربایستی را کنار بگذارید و به خواسته همسر‌تان نه بگویید.

برایش توضیح دهید که چرا آمادگی چنین اتفاق بزرگی را ندارید و چقدر از او برای کسب این آمادگی زمان می‌خواهید. اگر منطقی موضوع را با او در میان بگذارید، می‌توانید بدون ضربه زدن به زندگی مشترک‌تان به او نه بگویید.


(1) در این موارد به همسر خود بگویید نه
در این موارد به همسر خود بگویید نه


(2) به این 15 درخواست همسر خود نه بگویید
به این 15 درخواست همسر خود نه بگویید بهداشت نیوز


(3) نه گفتن به همسر به این خواسته های
نه گفتن به همسر به این خواسته های همسرتان نه بگویید تا رابطه محکم تری داشته باشید


(4) به این 15 درخواست همسر خود نه بگویید
به این 15 درخواست همسر خود نه بگویید


(5) زمانی که باید به همسرتان نه بگویید زیفایو
زمانی که باید به همسرتان نه بگویید زیفایو


(6) به این 15درخواست همسر خود نه بگویید
به این 15درخواست همسر خود نه بگویید اقتصاد آنلاین


(7) گفتن گذشته خود به همسر یا خواستگار
گفتن گذشته خود به همسر یا خواستگار ازدواج یا رابطه قبلی را بگوییم - رادیو عشق


(8) چرا اسلام چندهمسری را برای مردان به
چرا اسلام چندهمسری را برای مردان به رسمیت میشناسد


(9) بدترین جملاتی که ممکن است به همسر خود
بدترین جملاتی که ممکن است به همسر خود بگویید - ایرنا زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا