عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج

نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج
نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج
نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج
نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج

نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج

اختلاف سن در ازدواج با توجه به فرهنگ جامعه متفاوت است . در جوامع امروزی اختلاف سن طرفین اکثرا پایین است. این روزها بحث اختلاف سن در ازدواج به موضوع بسیار مهمی برای آنها که در شرف ازدواج هستند تبدیل شده است.

اگر نظر ما را بخواهید باید بگوییم که: بستگی دارد! در هزاران مصاحبه‌ای که در شش قاره جهان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که وقتی واقعاً کسی را دوست داشته باشید، سن شما و سن طرف مقابلتان دیگر چندان اهمیتی پیدا نمی‌کند. اما یک واقعیت هم وجود دارد و آن این است که موقعیت‌هایی هست که تفاوت سنی واقعاً مهم می‌شود.

وقتی 17 سالتان باشد، اقدام به ازدواج با کسی که 47 ساله است، ایده چندان جالبی به نظر نمی‌رسد. تجربیات زندگی یک نوجوان 17 ساله تقریباً هنوز بچگانه است. اما فرد 47 ساله فردی بالغ و باتجربه است و پستی و بلندی های زندگی را پشت سر گذاشته است.

این تفاوت‌ها می‌تواند چالش بزرگی در رابطه ایجاد کند. پس اشتباه نکنید. موفقیت یک ازدواج به سطح بلوغ و تجربیات دو طرف بستگی دارد. واقعیت این است که وقتی پای عشق و ازدواج به میان می‌آید، فاصله سنی جادویی وجود ندارد. اما تجربه به ما می‌گوید که هر چه فاصله سنی دو طرف کمتر باشد، شانس ساختن عشقی ماندگار برایشان بیشتر می‌شود.

این تفاوت سنی چه یکسال باشد، چه 5 سال، 10 سال، یا حتی بیشتر، عشق بر همه چیز غلبه می‌کند. مسئله این است که ببینید واقعاً عاشق هستید یا نه، نه اینکه ببینید کسی که دوستش دارید چند سالش است. عاشق بودن خیلی مهمتر از تفاوت سنی بین دو طرف است. به یک مثال خوب اشاره می کنیم. بابک و سوزان 48 و 37 ساله هستند.

هر دو طلاق گرفته اند. می توانیم صادقانه بگوییم که هر دو آنها ازدواج‌هایی واقعاً بد را تجربه کرده‌اند. اما فعلاً این را همین جا نگه می‌داریم. خوشبختانه بابک و سوزان همدیگر را پیدا می‌کنند! درواقع، واقعاً عاشق هم می‌شوند. وقتی گوش می‌دهیم که چطور عشق و محبتشان را به هم توصیف می‌کنند واقعاً سرحال می‌آییم.

این دو نفر نه تنها عاشق هم هستند، بلکه فهمیده‌اند که مورد احترام قرار گرفتن، اعتماد کردن به هم، صادق بودن و ارزش گذاشتن بر همدیگر چه ارزشی دارد. هم بابک و هم سوزان از ازدواج اولشان بچه دارند. هر دوی آنها واقعاً بچه‌هایشان را دوست دارند و می‌خواهند به خوبی از آنها مراقبت کنند.

و در واقع، هر دوی آنها حاضر نیستند کسانی را که به فرزندانشان عشق نمی ورزند را دوست بدارند. و واقعاً خوشا به حالشان! اول رابطه کمی درمورد اختلاف سنیشان تردید داشتند. اما دیگر اینطور نیست! الان فقط به عشقشان به هم فکر می کنند و بس! سنشان دیگر اهمیتی ندارد.

خوب، دوست دارید بدانید از سه دهه تحقیق درمورد اختلاف سنی در ازدواج چه دستگیرمان شد؟ فهمیدیم که عاشق بودن و دوست داشتن همدیگر بر همه چیز غلبه می کند. اکثر ازدواج ها وقتی تفاوت سنی بین دو طرف کمتر از 10 سال است موفق‌تر هستند اما وقتی این اختلاف بیشتر از 10 سال باشد، احتمال موفقیت ازدواج به تدریج کمتر می‌شود.

به عبارت دیگر، واقعاً صحت دارد که اگر اختلاف سنی بین دو طرف کمتر باشد احتمال موفق بودن رابطه بیشتر است. اما، درمورد عشق هیچ جادویی وجود ندارد. عاشق بودن خیل مهمتر از سن است. سن مسئله ای نسبی است. مهمتر از آن، سن در رابطه خیلی کمتر از عشق اهمیت دارد. عشق بی‌حد و مرز است. پس عاشق باشید و تا ابد با هم بمانید.


(1) نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج
نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج زیفایو


(2) نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج
نکاتی درباره اختلاف سن طرفین در ازدواج


(3) اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا
اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است


(4) اختلاف سنی در ازدواج تا چه حد مهم است
اختلاف سنی در ازدواج تا چه حد مهم است همسرم بزرگ تر یا کوچیک تر اختلاف سن مناسب


(5) نکاتی در مورد اختلاف سن عروس و داماد
نکاتی در مورد اختلاف سن عروس و داماد


(6) اختلاف سن مناسب در ازدواج [ بهترین
اختلاف سن مناسب در ازدواج [ بهترین اختلاف سنی ازدواج ] مشکلات اختلاف سن در ازدواج


(7) اختلاف سنی تو رابطه چقدر مهمه - رادیو عشق
اختلاف سنی تو رابطه چقدر مهمه - رادیو عشق


(8) آرامش در خانواده از نگاه اسلام
اگر زن یا مردی قبل از ازدواج با حقایقی را از زندگی یکدیگر کتمان نموده باشند مثلا زنی کچل است وخود را پر مو جلوه دهد یا مرد مثلا صرع دارد وآن را به همسرش در هنگام خواستگاری نگوید پس از ازدواج آرامش زندگی طرفین را به هم می


(9) اگر لپ تاپ دارید، حتما بخوانید
اگر مدت زمان زیادی قرار است که لپ تاپ، در جایی ثابت بماند و دائم به برق متصل باشد، توصیه می شود که باطری آن در حالتی که به میزان حداقل 13یک سوم شارژ داشته باشد، از دستگاه خارج شود و در محل خشک و در دمای 0 تا 30 درجه


(10) اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا
اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا