عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی

راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی
راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی
راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی

راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی

دعواهای خانوادگی همیشه هست ،اما این که چه واکنشی از خودمان موقع دعوا نشان دهیم اهمیت دارد .موقع دعوا نباید حرمت ها شکسته شود، چون تداوم زندگی ضعیف میشود.10 راهکار مناسب برای جلوگیری از رفتار ناشایست .

1. سرد برخورد نکنید

اگر بعد از دعوا به کمی زمان و فضا نیاز دارید، هیچ اشکالی ندارد؛ فقط باید به او بگویید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد بعد از دعوا مرتکب می‌شوند این است که زبانشان را می‌دوزند.

اگر بعد از دعوا او را نادیده بگیرید، ممکن است تصور کند که می‌خواهید مجازاتش کنید و این باعث می‌شود دفعه بعد او هم احساسش را با شما در میان نگذارد. درعوض بگویید، “عصبانیت من به اندازه تو زود از بین نمی‌رود، 24 ساعت به من زمان بده، مطمئن باش خوب می‌شوم. اگر بهتر نشدم آنوقت در موردش حرف می‌زنیم.”

2. حرف‌هایش را در مغزتان نگه ندارید

همه حرف‌هایی که همسرتان در طول دعوا می‌زند باید همانجا بماند. اگر در طول دعوا چیزی می‌گوید که اذیتتان می‌کند، به او بگویید که حرف‌هایش ناراحتتان می‌کند. اگر روز بعد هم حرف‌هایش هنوز اذیتتان می‌کرد، به خودتان کمی فضا بدهید و خیلی زود به او نزدیک نشوید.

3. اگر هنوز ناراحت است، به یک “متاسفم” بسنده نکنید

یک “معذرت می‌خواهم” یا “متاسفم” خشک و خالی وقتی هنوز از دستتان ناراحت است، برای او کافی نیست. باید توضیح دهید که چرا عذر می‌خواهید.

پس بهتر است بگویید، “متاسفم که…” یا “معذرت می‌خواهم که …” و در ادامه آن هم باید بگویید، “در آینده سعی می‌کنم …” و در جای خالی توضیح دهید که چطور آن اشتباه را دوباره مرتکب نخواهید شد.

4. برای دعوا کردنتان بهانه نیاورید

دعوا کردنتان را می‌توانید گردن میلیون‌ها چیز بینذازید: اینکه روز کاری بدی داشته‌اید، سردرد داشته‌اید، شب خوب نخوابیده‌اید و … در واقع، زوج‌هایی که خواب خوب و کافی ندارند، بیشتر با هم دعوا می‌کنند. باوجود این‌ها، انداختن تقصیر به گردن چیزهای دیگر، در حق خودتان و همسرتان عادلانه نیست.

دلیل دعوا اطلاعات است. اگر عصبانی یا ناراحت هستید، اینها اطلاعاتی است که همسرتان باید بداند. دفعه بعدی که روز بدی سر کار داشتید، قبل از اینکه به خانه برسید، به همسرتان اطلاع دهید. با این روش او می‌فهمد که احتمالاً آسیب‌پذیرتر از روزهای عادی خواهید بود.

5. اگر دوباره موضوع دعوا را به میان کشید، بی‌تفاوت نباشید

اگر فقط چند دقیقه از دعوایتان گذشته است، به همسرتان بگویید بعد از اینکه فکرهایش را کرد، هر سوال یا حرفی دارد می‌شنوید. اگر بعد از چند روز خواست دوباره موضوع دعوا را به میان بیاورد، پشتتان را به او نکنید.

ارتباط غیرکلامی خیلی وقت ها بدتر از فریاد کشیدن است. اگر متوجه شده‌اید که به او بی‌محلی کرده و نادیده‌اش گرفته‌اید، برگردید، از او عذرخواهی کرده و به حرف‌هایش گوش دهید.

6. به نیش زدن ادامه ندهید

اگر هنوز از او ناراحتید، به شما این اجازه را نمی‌دهد که حرف‌های نیش‌دار بزنید. هیچوقت به او توهین نکنید. فراموش کردن توهین‌ها کار خیلی سختی است. درعوض وقتی آرام بودید، از او بخواهید به حرف‌هایتان گوش کند و برایش توضیح دهید که چرا هنوز ناراحتید.

7. اگر دوست ندارید، به زور رابطه‌جنسی برقرار نکنید

هر دو شما عذرخواهی کرده‌اید و این عذرخواهی واقعاً از ته دلتان بوده است اما حالا همسرتان می‌خواهد رابطه‌جنسی داشته باشید و شما واقعاً باورتان نمی‌شود. دلیل آن این نیست که او نمی‌فهمد همین الان دعوا داشته‌اید. خیلی افراد از برای نزدیک‌تر شدن استفاده می‌کنند.اگر اصلاً تمایلی به چنین ارتباطی در آن زمان ندارید، لازم نیست به زور این کار را بکنید.

از او بخاطر تلاش برای نزدیک‌تر شدن تشکر کنید و برایش توضیح دهید که الان روحیه آن کار را ندارید. می‌توانید بغلش کنید و به او بگویید شاید فردا وقت بهتری برای سکس باشد. فقط یادتان باشد پشتتان را به او نکنید و درخواستش را نادیده نگیرید زیرا احساساتش را جریحه‌دار خواهد کرد.

8. روی اینکه چه چیز باعث آن دعوا شده است متمرکز نشوید

بهتر است انرژی‌تان را روی راهکارهایی برای آن مشکل متمرکز کنید. به جای اینکه علت دعوا را در ذهنتان مدام مرور کنید، سعی کنید شب خوبی را بگذرانید. فرق بین یک دعوای خوب و یک دعوای بد در این است که به راه‌حل رسیده باشید یا نه.

9. نگویید، “منظوری نداشتم

گفتن این مثل این است که بخواهید نوشته‌ یک خودکار را با پاک‌کن پاک کنید. فقط اوضاع را بدتر می‌کند و همسرتان هم در پاسخ خواهد گفت، “چرا منظور داشتی”. اینکه مدام چیزهایی که گفتید یا نگفتید را مرور کنید.

ببینید منظوری داشته‌اید یا نداشته‌اید، باعث می‌شود همه تمرکزتان روی گذشته باشد تااینکه بخواهید راه‌حلی برای آن وضعیت پیدا کنید.اگر او به شما گفت که منظوری نداشته است، شما در پاسخ بگویید، “شاید منظوری نداشته‌ای اما من اینطور حس کردم. پس لطفاً در آینده این کار را تکرار نکن.”

10. بخاطر اینکه دعوا کرده‌اید خودخوری نکنید

دعوا کردن نشانه این است که هر دو شما هنوز روی رابطه‌تان کار می‌کنید و رابطه‌تان برایتان مهم است و این خیلی مثبت است. ممکن است خیلی زوج‌ها را ببینید که می‌گویند قبلاً خیلی دعوا می‌کردند اما الان آسان‌گیرتر شده‌اند.

این اصلاً نشانه خوبی نیست! معنی آن این است که می‌خواهند آن رابطه، هرطور که هست، پیش رود، و این دقیقاً چیزی است که قبل از جدایی یا خیانت اتفاق می‌افتد. پس از اینکه با هم دعوایتان می‌شود و هنوز خیلی چیزها در رابطه برایتان اهمیت دارد، خوشحال باشید، نه ناراحت!


(1) راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی
راهکارهای ممنوع بعد از دعوای خانوادگی


(2) کارهایی که بعد از دعوای زن و شوهری
کارهایی که بعد از دعوای زن و شوهری ممنوع است


(3) 10 نکته در مورد دعوای خانوادگی که باید
10 نکته در مورد دعوای خانوادگی که باید حتما بدانید مرکز مشاوره مشاورانه


(4) پایان دعوای زن و شوهری و راه کاهش دعوای
پایان دعوای زن و شوهری و راه کاهش دعوای زناشویی


(5) 5 پرسش رایج پس از تزریق واکسن کرونا - تابناک TABNAK
رفتوآمدهای خانوادگی بعد از تزریق واکسن به حالت قبل برمیگردد برای این پرسش نیز هنوز پاسخی قطعی وجود ندارد. به این معنا که نمیتوان احتمال داد یک فرد تا چه اندازه ناقل ویروس است.


(6) علت اصلی دعوای زوجین چیست 5 راهکار
علت اصلی دعوای زوجین چیست 5 راهکار خاتمه آن


(7) خبرگزاری پانا Pupils Association News Agency
ماجرای رد صلاحیت آیتالله هاشمی از زبان سیدحسن خمینی. 19 ساعت قبل. ترقی تبعیت تشکیلاتی اصولگرایان از اصلاحطلبان کمتر است. 13991228 0850


(8) دعوای زن و شوهری چه زمانی نگران کننده است
دعوای زن و شوهری چه زمانی نگران کننده است


(9) زن و شوهرهای جوان هیجانزده نشوید، برای دعوا وقت بسیار دارید
اگر به دفاتر ازدواج و طلاق و دادگاه ها سری بزنیم، خیلی از جوان هایی را می بینیم که در همان سال های ابتدایی زندگی با همان هیجان و سرعتی که ازدواج کردند، طلاق هم می گیرند و خانواده هایشان هم یا کاری نمی توانند بکنند یا


(10) جدیدترین خبرهای استان کرمانشاه خبر فارسی
علی که از کرمانشاه آمده بود، با اینکه خانه شان را اجاره دادند، نتوانستند در تهران خانه اجاره کنند. مجبور شدند در کرج خانه ای بگیرند و دوره نقاهت بعد از ترخیص را آنجا بگذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 20 =

دکمه بازگشت به بالا